www.torun.pl

Maseczki dla mieszkańców [24.04.2020]

Miasto
Data publikacji: 24 kwietnia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Ponad 96 tys. sztuk maseczek ochronnych przekazano do dystrybucji wśród mieszkańców Torunia.

W okresie 16-24 kwietnia 2020 r. (do godz. 9.30) do mieszkańców trafiło 96 350 sztuk maseczek ochronnych. Pochodzą one z puli 180 tys. maseczek zakupionych przez Gminę Miasta Toruń z przeznaczeniem dla torunian.

Dystrybucją maseczek wśród mieszkańców zabudowy wielorodzinnej zajmują się spółdzielnie mieszkaniowe i inni administratorzy, w tym zarządcy nieruchomości na poszczególnych osiedlach np. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej czy TTBS – 36 podmiotów. Łącznie otrzymali oni 86 854 sztuk maseczek do rozdysponowania.

Z kolei na osiedlach zabudowy jednorodzinnej maseczki są kolportowane przez wolontariuszy z organizacji pozarządowych (Zespół Działań Kryzysowych "Klamra" Jednostka Strzelecka 1909 im. gen. brygady Elżbiety Zawackiej) czy z Centrum Aktywności Lokalnej. Jak dotąd zostały już rozniesione na osiedlach: Kaszczorek Rubinkowo, Skarpa i w części Bielawy - łącznie 9500 sztuk. W dniach 24-25 kwietnia 2020 r. Jednostka Strzelców roznosi maseczki na osiedlu Wrzosy.

Kolejne partie maseczek, po dotarciu do Torunia, będą niezwłoczenie przekazywane do dystrybucji. I tak w poniedziałek 27 kwietnia 2020 r. 5000 sztuk trafi do mieszkańców SM Kopernik.

Jeżeli ktoś z Państwa w zabudowie wielorodzinnej nie otrzymał jeszcze maseczki, a sąsiedzi już je dostali, lub otrzymał mniej maseczek niż jest domowników, należy w pierwszej kolejności kontaktować się z zarządcą swojej nieruchomości (spółdzielnia czy zarząd wspólnoty mieszkaniowej). Jeśli to nie przyniesie skutku, prosimy dzwonić lub pisać do Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia (e-mail: wsir@um.torun.pl, tel. 56 611 83 60).

W przypadku osób mieszkających w zabudowie  jednorodzinnej, gdzie nie ma zarządców, należy kontaktować się bezpośrednio z Wydziałem Sportu i Rekreacji UMT.

Fot. Sławomir Kowalski

Fragment plakatu zachęcającego do głosowania

Budżet obywatelski mieszkańców Torunia na rok 2021

GŁOSUJEMY
od 10 do 19 października 2020

  


Najczęściej czytane aktualności

 • Pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki z biało-czerwonymi wstęgami u stó
  Kultura, Miasto
  19 października 2020 r. minęła 36. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Prezydent Torunia i przewodniczący Rady Miasta złożyli z tej okazji kwiaty pod pomnikiem kapłana zamordowanego przez SB.
 • Miasto
  Przez cały okres trwania pandemii w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej przekazywane jest wsparcie dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i osób prawnych.
 • Prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej w trybie zdalnym
  Miasto
  Podczas konferencji prasowej w dniu 19 października 2020 r. prezydent Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • zdjęcie z Sylwestra Miejskiego w 2018 r., fot. Lech Kamiński
  Kultura, Miasto
  W związku z sytuacją epidemiczną prezydent Torunia Michał Zaleski podjął decyzję o odwołaniu tegorocznego Sylwestra Miejskiego.
 • zdjęcie obelisku poświęconego zamordowanym nauczycielom
  Miasto
  Dla upamiętnienia 81. rocznicy pierwszych straceń na Barbarce w niedzielę, 25 października 2020 r. w Miejscu Pamięci Narodowej odbędą się okolicznościowe uroczystości.
 • Miasto
  O 73 osoby wzrosła z niedzieli na poniedziałek 18/19.10 liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Toruniu. Aktualnie w naszym mieście na Covid-19 choruje 488 osób.
 • W dniach 20-22 października 2020 r. PSG sp. z.o.o. Oddział w Bydgoszczy przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego, w celu wykrycia i usunięcia nieszczelności w sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.
 • Zmarł prof. Jan Hanasz, wybitny opozycjonista, naukowiec, Honorowy Obywatel Torunia. Miał 86 lat.
 • Żeby przekazać potrzebne informacje dotyczące Powszechnego Spisu Rolnego, w dniu 20 października 2020 r. odbędzie się spotkanie online dla rolników.
 • W niedzielę 18 października 2020 roku w Arenie Toruń rozegrano spotkanie 9. kolejki Energa Basket Ligii. Koszykarze Polskiego Cukru Toruń zmierzyli się z gośćmi z Włocławka.
 • O 28 osób wzrosła z soboty na niedzielę liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 18 października wynosi 438.
 • Wystawę jednego z najbardziej kontrowersyjnych fotografików XX w. Helmuta Newtona oglądać oglądać można od dziś, 17 października 2020 r. w Centrum Sztuki Współczesnej. Ekspozycja niemieckiego twórcy „Lubię silne kobiety” jest wydarzeniem towarzyszącym listopadowemu 28. festiwalowi EnergaCamerimage.
 • Znamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu o Chochlę Prezydenta Miasta Torunia! Najlepsze w tym roku okazały się restauracje: Hotelu Filmar, Grudziądzka 132 oraz Mamma Mia.
 • O 29 osób wzrosła z piątku na sobotę liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 17 października wynosi 410.