Maseczki dla mieszkańców [22.04.2020] | www.torun.pl

Maseczki dla mieszkańców [22.04.2020] | www.torun.pl

Miasto
Data publikacji: 22 kwietnia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Już 68 300 maseczek zakupionych przez miasto trafiło do mieszkańców Torunia. Akcja dystrybucji tych środków ochrony trwa.

Łącznie miasto zakupiło 180 tys. maseczek, aby przekazać je mieszkańcom. Ich dystrybucją zajmują się spółdzielnie mieszkaniowe i administratorzy poszczególnych osiedli (zabudowa wielorodzinna) oraz wolontariusze (zabudowa jednorodzinna).

W dniach 16-21 kwietnia 2020 r. 62 691 sztuk maseczek trafiło do 18 spółdzielni mieszkaniowych, ZGM-u i TTBS-u oraz 12 innych zarządców nieruchomości:
SM „Rubinkowo”
SM „Na Skarpie”
Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Toruniu
SM „Kopernik"
SM „Metalchem”
SM „Geofizyka”
SM „Zieleniec”
SM Komendy Straży Pożarnej
SM Budowy Domów Jednorodzinnych „Zakole”
SM „Spomasz”
SM „Elektronik”
SM Lokatorsko-Własnościowa „Rusałka"
SM „Proant”
SM Pracowników Oświaty ZNP
SM „Pokolenie”
SM „Nowa"
SM „Leśna”
SM „Katarzynka”
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu (bez zarządzanych wspólnot)
Toruńskie Towarzystwo Budownicta Społecznego Sp. z o.o.
Janasowie Nieruchomości Sp. z o.o.
Lokum Zarządzanie Nieruchomościami s.c. K.Buczkowska K.Streich
PT Dom Piotr Trzcionka
ZUSP Maria Warot
Agencja Finansowo Gospodarcza AS
A-Z DOM Sp. z o.o.
Biuro Zarządzania AureaPorta
ZWiZD (wspólnoty)
Agencja Mieszkaniowa - BESTPOL
Firma Usługowa ŁAD - Elżbieta Hejnowicz
SM „Geofizyka" (wspólnoty)
Wspólnota Mieszkaniowa Srebrnego 2-2c

W tym samym okresie wolontariusze z organizacji pozarządowych (Zespół Działań Kryzysowych „Klamra", Jednostka Strzelecka 1909 im. gen. brygady Elżbiety Zawackiej) czy z Centrum Aktywności Lokalnej roznieśli 5609 sztuk maseczek na osiedlach zabudowy jednorodzinnej: Kaszczorek, Rubinkowo i Bielawy (2350 z 3086 maseczek).

Kolejne maseczki są dostarczane do Torunia przez producentów partiami i niezwłocznie przekazywane do rozprowadzenia.

Jak zapowiedział prezydent Michał Zaleski, od 22 do 24 kwietnia 2020 r. 28 tys. maseczek trafi do mieszkańców: SM Na Skarpie, osiedli Mokre i Bielawy, Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz do zarządców nieruchomości na Wrzosach.

Jeżeli ktoś z Państwa w zabudowie wielorodzinnej nie otrzymał jeszcze maseczki, a sąsiedzi już je dostali lub otrzymał mniej maseczek niż domowników, należy w pierwszej kolejności kontaktować się z zarządcą swojej nieruchomości (spółdzielnia czy zarząd wspólnoty mieszkaniowej), a jeżeli to nie przyniesie skutku, należy dzwonić lub pisać do Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, tel. 56 611 83 60, e-mail: wsir@um.torun.pl.

W przypadku osób mieszkających w zabudowie jednorodzinnej, gdzie nie ma zarządców, proszę pisać lub dzwonić bezpośrednio do Wydziału Sportu i Rekreacji.

W dniu 21 kwietnia 2020 r. Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia odebrał z TZMO 10 tys. sztuk maseczek, które zostały przekazane do:
• Zakładu Pielęgnacyjno Opiekuńczego im. ks. J. Popiełuszki,
• Fundacji Światło,
• Hospicjum Światło,
• Przychodni Medycznych „Nasz Lekarz",
• Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej,
• Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodni Lekarskiej „Wrzosy",
• Starostwa Powiatowego,
• Parafii Rzymskokatolickiej pw. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny,
• Specjalistycznej Przychodni Medycyny Rodzinnej Rudak-Med,
• Przedszkola Miejskiego nr 12,
• Przychodni Lekarskiej na Skarpie.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Przebarwione żółto drzewa w Parku Tysiąclecia jesienią, fot. Adam Zakrzewski
  Eko, Miasto
  Październikowe dni zachęcają do spacerów. Jednym z miejsc, które warto w tym czasie odwiedzić, jest zrewitalizowany Park Tysiąclecia na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu fryzjerka w maseczce obcina włosy klientowi
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejny odcinek cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które cieszą się największym zaufaniem klientów. Bohaterem odcinka jest mistrzyni nożyczek Irena Tywczyńska, prowadząca Studio Fryzjerskie Andromeda na toruńskiej starówce.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Jedynie w telewizji będzie można obejrzeć w tym roku koncert galowy Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”. Tegoroczna edycja poświęcona jest Wojciechowi Młynarskiemu.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Pamięci tych co odeszli – to tytuł koncertu, który odbędzie się 30 października 2020 r. o godz. 19.00 w sali na Jordankach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna upamiętni w ten sposób zmarłych członków społeczności akademickiej UMK.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W związku z pracami przy sieci trakcyjnej prowadzonymi w rejonie pl. Rapackiego inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu: grafika promująca program koordynowany przez CWB
  Biznes, Koronawirus
  W związku z kolejnym trudnym okresem dla branży gastronomicznej Centrum Wsparcia Biznesu wznawia akcję „Toruńska baza lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem”. Tworzona baza ma pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w obliczu pandemii i związanych z nią obostrzeń. Ze wzlędu wprowadzone ograniczenia restauracje, puby, bary i kawiarnie mogą świadczyć...
 • Trzydzieści trzy pojemniki na małą elektronikę o charakterystycznym czerwonym kolorze pojawią się w tym tygodniu na toruńskich osiedlach. System Elektryczne Śmieci uruchomi firma MB Recykling.
 • Od niedzieli, 25 października 2020 r. przy teatrze Baj Pomorski działa plenerowa Scena Szekspirowska. Spotkamy w niej bohaterów stworzonych przez dramaturga wszech czasów.
 • O 146 osób wzrosła z poniedziałku na wtorek liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 27 października wynosi 1558.
 • Podczas konferencji prasowej 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły rządowego wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy z branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej.
 • We wtorek 27 października 2020 roku w Toruniu odbędzie się kolejna odsłona Czarnego Protestu. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem protestować będą w samochodach i na rowerach jeżdząc po ruchliwych ulicach Torunia. Po godz. 15:00 mogą wystapić utrudnienia.
 • Podczas konferencji prasowej, 26 października 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Od 27 października 2020 r. wojewoda zawiesił działalność kilku rodzajów placówek dziennej opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Centra i kluby integracji społecznej mogą jednak kontynuować działalność wytwórczą związaną z epidemią.
 • Aby wesprzeć najstarszych mieszkańców Torunia w związku ze wzrostem zakażeń oraz zaleceniami do pozostawania w domu osób powyżej 70. roku życia, toruńskie jednostki przygotowały szereg form pomocy dla seniorów. Będą one dopełnieniem rządowego programu „Wspieraj Seniora”.