Mapa Toruńskiego Rzemiosła | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Mapa Toruńskiego Rzemiosła

Biznes, Miasto
Data publikacji: 16 marca 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika informuje o Mapie Toruńskiego Rzemiosła

Zgodnie z zasadą „Świata nie zmienisz, ale pasek mógłbyś" Miasto Toruń i Centrum Wsparcia Biznesu przedstawiają Mapę Toruńskiego Rzemiosła.

Mapa znajduje się pod adresem www.bizneswtoruniu.pl. Została wydana również w formie papierowej i jest dystrybuowana m.in. w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta, Punkcie Informacji Turystycznej, miejskich instytucjach kultury, a także w zakładach rzemieślniczych i restauracjach.

- Za pomocą mapy chcemy zachęcać do wspierania lokalnych przedsiębiorców, budowania więzi z ludźmi z najbliższej okolicy, wzmacniać poczucie lokalnej tożsamości. Zachęcam Państwa do dodawania swoich firm do mapy. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna i dostępna dla każdegopodkreśla prezydent Michał Zaleski.

>>> kliknij, aby przejść do mapy

Na mapie znajduje się aktualnie ponad 130 punktów usługowych, rzemieślników, firm rękodzielniczych, małych warsztatów i sklepików spod znaku „handmade”. Funkcjonalność mapy ułatwia znalezienie poszukiwanego usługodawcy w konkretnej dzielnicy miasta, z podziałem na konkretne branże. Nawigując po mapie, w prosty sposób można znaleźć dane kontaktowe, opisy firm i zdjęcia produktów lub usług. Docelowo na mapie mogą pojawić się także większe firmy, tak aby w przyszłości w jednym miejscu można było sprawdzić pełną ofertę toruńskiego biznesu.- Projekt na tym etapie ma nie tylko wspierać małe rodzinne zakłady, ale także pokazać, że w Toruniu można znaleźć pracownie mistrzów wykonujących zawody uważane za zanikające podkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Ideą dla powstania mapy była chęć wspierania przez miasto lokalności, dobrego sąsiedztwa, małych lokalnych punktów rzemieślników, sklepików, które są z nami od lat i tworzą klimat osiedla, dzielnicy. Drugim powodem była chęć wsparcia zasady„zero waste”, by naprawiać a nie kupować nowe przedmioty. Jeśli szukacie usług szewskich, kaletniczych, fryzjerskich, artystycznych, kowalskich, zduńskich, introligatorskich, kosmetycznych, złotniczych, florystycznych, optometrystycznych, przewodnickich, stolarskich lub ślusarskich to otwórzcie naszą mapę, aby znaleźć prawdziwych toruńskich mistrzów swojego fachu!

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.
 • Plakat informujący o Toruńskiej Nocy Naukowców
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają 30 września 2022 r. na „Toruńską Noc Naukowców”. W programie znalazły się warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.
 • Biznes, Miasto
  Program Moja Starówka świętuje 5. urodziny. Program oferuje rabaty w 92 punktach handlowych i usługowych na starówce.
 • Plakat informujący o wydarzeniu Toruń Freestyle Battle
  Miasto, Sport
  Ruszają zapisy na Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. Toruń Freestyle Battle - Republika Park Edition zaplanowano na 8 października 2022 r.
 • Na zdjęciu: mężczyzna tłumaczy dzieciom pracującym na komputerach
  Miasto
  We wrześniu 2022 r. dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych „Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Toruń. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali...
 • Wizualizacja budynku usługowego przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  Halę usługowo-produkcyjną wraz z biurami i pomieszczeniami socjalnymi wybuduje w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” spółka HS Inwestycje. Firma planuje oddanie budynku do użytkowania na koniec 2023 roku. Poznaliśmy już wizualizacje bryły budynku.
 • Ponad 1800 uczniów z 17 toruńskich placówek oświatowych wzięło udział w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa związanego z rozpoczęciem roku szkolnego.
 • Dwie działki pod usługi będzie można kupić w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. Tereny inwestycyjne na osiedlu Na Skapie w Toruniu pójdą pod młotek 30 listopada 2022 r.
 • Od soboty 1 października 2022 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy linii autobusowej nr 32 - informuje MZK w Toruniu.
 • Zakończona w tym roku rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku! Rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczenie statuetek w kategorii Drogi i obiekty mostowe. Toruń reprezentował...
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP i SGP2 na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory przygotowane w wersji polskiej i angielskiej.
 • 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Jest to okazja, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób układu krążenia, które stanowią największe wzywanie współczesnego zdrowia publicznego.
 • Pomóż Klimatowi! Pod tym hasłem odbędą się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Przedsiębiorstwo Swimer, które produkuje m.in. zbiorniki do magazynowania i dystrybucji płynów i paliw, jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.