Mamy wicemistrzynię świata! | www.torun.pl

Mamy wicemistrzynię świata!

Miasto, Sport
Data publikacji: 02 maja 2021
Autor: Filip Tomasik

Zuzanna Hulisz z MKL Toruń wywalczyła srebrny medal podczas trwających Mistrzostw Świata Sztafet w Chorzowie.

Toruńska zawodniczka wywalczyła medal w mieszanej sztafecie płotkarskiej. W finałowym biegu rozegranym 1 maja 2021 r. Biało-Czerwoni w składzie: Zuzanna Hulisz, Krzysztof Kiljan, Klaudia Wojtunik i Damian Czykier rywalizowali z Niemcami i Kenią. To oznaczało, że już przed startem Polki i Polacy mieli zapewniony przynajmniej brązowy medal. Torunianka biegła na pierwszej zmianie i spisała się bardzo dobrze. Niestety wypracowana przez nią minimalna przewaga została szybko zniwelowana przez reprezentację Niemiec. Swoje bezpośrednie pojedynki przegrali zarówno Krzysztof Kiljan, jak i Klaudia Wojtunik. Ambitna pogoń Damiana Czykiera na ostatniej zmianie nie przyniosła rezultatu i ostatecznie to Niemcy sięgnęli po złote medale.

Bieg finałowy można zobaczyć w serwisie TVP SPORT

Zuzanna Hulisz na co dzień trenuje w Miejskim Klubie Lekkoatletycznym, jest uważana za nadzieję kujawsko-pomorskiej lekkoatletyki. W 2019 roku wywalczyła brązowy medal w biegu na 100 m przez płotki podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 w Lublinie. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie sportu i laureatką Prometeusza w kategorii "Sportowiec" - wyróżnienia przyznawanego uczniom za wybitne osiągnięcia.

fot. Fanpage Zuzanny Hulisz na Facebooku

Najczęściej czytane aktualności

 • historyczny autobus, popularnie zwany ogórkiem
  MZK
  Sto trzydzieści lat temu, 16 maja 1891 r., na ulice Torunia wyjechał pierwszy konny tramwaj. Z tej okazji w sobotę, 15 maja 2021 r. przy Łuku Cezara na pl. Rapackiego otwarta została wystawa prezentująca trzynaście dekad komunikacji miejskiej w naszym mieście.
 • start ósemek w maratonie
  Sport
  W sobotę, 15 maja 2021 r. odbył się Maraton Wioślarski z Torunia do Bydgoszczy. Wzięło w nim udział dwanaście ósemek.
 • pokazy strzelania z łuku
  Kultura, Miasto
  Turniej łuczniczy, pokazy walk rycerskich, warsztaty tańca średniowiecznego, konkursy, atrakcje dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje festynu z okazji Dnia Hanzy, który odbył się 15 maja 2021 r. w Fosie Zamkowej. Wydarzenie było częścią inauguracji sezonu turystycznego w Toruniu.
 • Dzieci z PM nr 13 z upominkami od WGK
  Eko
  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 wzięły udział w inicjatywie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przez trzy dni zbierały śmieci, które następnie zostały poddane recyklingowi w profesjonalnym zakładzie przetwarzania. Akcja podsumowana została 13 maja 2021 r.
 • Na zdjęciu widać żłóto-niebieski tramwaj
  Miasto, MZK
  W związku z koniecznością wyłączenia sieci trakcyjnej w ul. Broniewskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do Reja, od nocy 17/18.05 do nocy 20/21.05 2021 r. wstrzymane zostanie kursowanie tramwajów linii nocnych 1N i 3N.
 • Na zdjęciu widać dwóch żołnierzy biegnących z bronią po terenie poligonu
  Miasto
  Od 14 do 21 maja 2021 roku na toruńskim poligonie odbywają się ćwiczenia, podczas których będą wykonywane strzały artyleryjskie.
 • W najbliższy poniedziałek 17 maja 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia osób, które ukończyły 16 i 17 rok życia.
 • Kolejna inwestycja sektora magazynowo-biurowego w Toruniu. Już w lipcu 2021 ruszy budowa drugiej części kompleksu „Forteczna Park” w przemysłowej części tzw. Osiedla JAR – informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Wiosenna pogoda sprzyja spacerom na Bulwarze Fildadelfijskim. Skutkuje to także znacznym zwiększeniem ilości odpadów w koszach. By nie dopuścić do ich przepełnienia, będzie ich więcej i będą częściej opróżniane.
 • W szeregi toruńskiej policji wstąpiło 11 nowych funkcjonariuszy – w dniu 13 maja 2021 r. złożyli uroczyste ślubowanie.
 • Szkoła bogata w historie i aż 75-letnią tradycję w kształtowaniu młodych ludzi w zawodzie. Daje możliwości zdobycia obszernego praktycznego doświadczenia. Poniżej tegoroczna oferta Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej w Toruniu.
 • Wyższe środki na dotacje sportowe o kwotę 495.000 zł - Rada Miasta Torunia podczas 30. sesji przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021.
 • W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Trzy osoby zmarły w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Miasto Toruń zdobyło 1. miejsce jako samorządowy Lider Komunikacji i Promocji w obszarze komunikacji pandemicznej - za całość komunikacji z mieszkańcami podczas pandemii.