Mamy Oficera Rowerowego | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Mamy Oficera Rowerowego

MZK
Data publikacji: 10 marca 2021
Autor: Filip Tomasik

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

W Toruniu powstał Zespół ds. Aktywnej Mobilności. Na jego czele stanie Oficer Rowerowy. Jednostka będzie odpowiedzialna za koordynacje działań na rzecz aktywnej mobilności i zielonego transportu.

Nowa jednostka działająca w ramach Urzędu Miasta Torunia została powołana na podstawie zarządzenia wydanego przez prezydenta Michała Zaleskiego.

Zespół ds. Aktywnej Mobilności koordynowany przez Oficera Rowerowego będzie skupiony na wszelkich aspektach związanych z infrastrukturą miejską i działaniami na rzecz osób poruszających się po mieście przy pomocy rowerów, hulajnóg, rolek, itp.

Podstawowe zadania Zespołu ds. Aktywnej Mobilności:
 • Nadzór nad realizacją założeń Programu rozwoju komunikacji rowerowej w Toruniu, w tym nad działalnością Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu w zakresie bieżącego utrzymania infrastruktury rowerowej;
 • Aktualizacja i nadzór nad realizacją Planu Budowy Dróg Rowerowych, w tym nad działalnością Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu w zakresie bieżącej kontroli realizacji Planu Budowy Dróg Rowerowych;
 • Inicjowanie i koordynacja działań na rzecz użytkowników rolek, hulajnóg, innych pojazdów służących aktywnej mobilności oraz pieszych;
 • Koordynacja działań mających na celu promocję i rozwój tzw. zielonego transportu w mieście;
 • prowadzenie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów;
 • współpraca ze Starostwem Powiatowym w Toruniu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko- Pomorskiego w celu realizacji wspólnych działań na rzecz rozwoju komunikacji rowerowej w regionie


Zespół ds. Aktywnej Mobilności będzie skupiał w jednym miejscu sprawy dotyczące rowerzystów i innych użytkowników urządzeń transportu osobistego oraz pieszych. Zadaniem zespołu będzie przetwarzanie zgłoszeń i sugestii mieszkańców, użytkowników dróg we współpracy z odpowiednimi komórkami UMT.
 
Ponadto utworzenie zespołu ma na celu wsparcie rozwoju transportu innego niż spalinowy na terenie miasta i regionu.

 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: balon unoszący się na tle ciemnego nieba
  Kultura, Miasto, Sport
  Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Na zdjęciu: dwóch żużlowców na torze
  Miasto, Sport
  Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
 • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Trwa usuwanie jemioły z koron 129 drzew rosnących na terenie miasta. W ramach zadania wykonywane są także cięcia pielęgnacyjne.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza 5 października 2023 r. o godzinie 17.00 do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika na wernisaż wystawy pt. „Imago Caeli – malarstwo Katarzyny Kołodziejczyk”. Wystawa udostępniona będzie od 6 października do 26 listopada br.