Mały Książę malowany piaskiem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mały Książę malowany piaskiem

Kultura, Miasto
Data publikacji: 22 czerwca 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Aktorka teatru Piaskowa Magia na tle ekranu z Małym Księciem podczas spektaklu

Spektakl "Mały Książę", wystawiony na Rynku Staromiejskim przez Teatr Piaskowa Magia, był atrakcją Dni Torunia w piątkowy wieczór 21 czerwca 2024 r.

Filozoficzna opowieść na motywach książki Antoine'a de Saint-Exupery o wędrówce Małego Księcia była tego wieczora przedstawiona w formie malowania piaskiem na żywo. Na dużym ekranie, w senerii wieczornej starówki, widzowe mogli śledzić fantastyczne obrazy kreowane przez aktorów teatru Piaskowa Magia.

Tajemnicza gra światła, piasku i cienia w połączeniu z muzyką i głosem lektora, pozwoliły widzom na nowo spojrzeć na znaną od dawna historię o poszukiwaniu przyjaźni, miłości i sensu życia. Natura piasku, misternie budowane i rozsypujące się po chwili ulotne kompozycje, przydały opowieści o Małym Księciu nowej interpretacji. Wśród licznie zgromadzonej widowni nie brakowało najmłodszych, u których - jak podkreślają autorzy widowiska - spektakle piaskowej animacji rozwijają kreatywne myślenie, koncentrację i wyobraźnię artystyczną.

Teatr Piaskowa Magia, założony w 2020 r. przez Barbarę i Waldemara Sosnowych, ma w repertuarze wiele innych znanych opowieści, jak m.in.: "Kopciuszek", "Królowa Śniegu", "Alicja w Krainie Czarów", a także Dziady cz. III, "Mity greckie" czy "Pontyfikat Jana Pawła II". Wszystko kreowane za pomocą piasku.

Fot. © UMT 2024, autor: Wojtek Szabelski, licencja: CC BY-NC 4.0

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.