www.torun.pl

Małgorzata Bardoń - Kobiety

Data wydarzenia
-
logo ZPAF
Opis wydarzenia: 

„Kobiety. Zawsze je fotografuję. Czemu? Nie wiem?” Tak odpowiada zapytana o swoje zdjęcia Małgorzata Bardoń, mistrzyni kobiecego portretu. Ale to oczywiście przemawia wrodzona skromność autorki, która woli by za nią mówiły zdjęcia, nie lubi czuć, że musi dopowiadać do nich historię. A te pokazują jej unikatowe spojrzenie na kobiety, na ich piękno, a przede wszystkim charakter, osobowość. Bo portrety Małgorzaty Bardoń to nie tylko uroda, choć tak często ją ukazują, ale przede wszystkim głęboka analiza psychologiczna, dialog z fotografowanymi osobami. Uwieczniane przez nią Kobiety nie są jedynie ładne, nie zostają zredukowane do roli laleczki Barbie, dekoracji, ładnej buzi. Spojrzenie fotografa sięga głębiej, pokazuje uczucia i emocje, siłę i wahanie, poczucie własnej wartości i niepewność sprawiając, że od jej zdjęć ciężko oderwać wzrok, że mamy wrażenie, jakbyśmy stali naprzeciwko żywej osoby, patrząc jej głęboko w oczy.

W swej fotografii Małgorzata Bardoń odwołuje się do najlepszych tradycji portretu fotograficznego i malarskiego czerpiąc pełnymi garściami z doświadczeń pre-rafaelitów, hollywoodzkich filmowców okresu międzywojennego czy wreszcie wybitnych portrecistów tworząc przy tym fotografie całkowicie autorskie, połączone widocznym, rozpoznawalnym stylem, spojrzeniem, a jednocześnie pozbawione tak często dziś spotykanych banału i płytkości. Zdjęcia zróżnicowane i wolne od powtarzalności, a jednocześnie połączone rozpoznawalnym stylem, sposobem widzenia fotografowanych osób.

Galeria czynna: środa-piątek w godz. 12.00-18.00; w sobotę w godz. 12.00-16.00

Wstęp wolny

Data: 
02.08.2019 (Całodzienne) — 31.08.2019 (Całodzienne)
Miejsce: 
ul. Różana 1
Kategoria wydarzenia: 
Wystawa
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna, a my startujemy z weekendem w Toruniu! Przed nami spotkania: muzyczne - 30. Blues Meeting, dramatyczne - Teatrów Jednego Aktora oraz projektantów i ilustratorów - GrafConf 2019.
 • Miasto
  Rozpoczęła się dyskusja nad projektem budżetu Torunia na 2020 r. Na sesji Rady Miasta Torunia 21 listopada 2019 r. odbyło się pierwsze czytanie dokumentu.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty muzyczne, projekcje filmowe, wydarzenia poetyckie oraz artystyczne. 11-15 grudnia 2019 r. po raz szósty w Toruniu organizowane są Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Miasto
  We wtorek 19 listopada 2019 r. pożegnaliśmy w Toruniu dr Romana Łyska. Znany toruński kardiolog zmarł 14 listopada 2019 r.
 • Miasto
  Pracownicy socjalni obchodzą swoje święto. Z tej okazji 20 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Rozpoczynamy 2. etap konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji stawu przy ul. Poznańskiej. Spotkanie konsultatyjne odbędzie się 28 listopada 2019 r.
 • 21 listopada 2019 r. Rada Miasta przyjęła Plan Adaptacji Miasta Torunia do zmian klimatu do roku 2030.
 • Wzrosną opłaty za pobyt dziecka w żłobku - taką decyzję podjęli radni 21 listopada 2019 r.
 • Podczas 12. sesji radni w ramach pierwszego czytania zapoznali się z uchwałami dotyczącymi sposobu i zakresu usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych i ich zagospodarowania oraz regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Ponad 26,5 km dróg lokalnych zostanie zbudowanych bądź przebudowanych w latach 2010-2023. Podczas 12. sesji Rady Miasta przyjęty został „Program Budowy Dróg Lokalnych” na te lata.
 • "Rozstrzelana niepodległość. Ofiary zbrodni pomorskiej 1939 roku" to temat konferencji organizowanej w piątek 22 listopada 2019 r. przez Fundację Generał Elżbiety Zawackiej i Instytut Pamięci Narodowej Delegatura Bydgoszcz. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na piernikowy festyn "Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna…". Impreza odbędzie się w sobotę 23 listopada 2019 r. w godzinach 10.00–16.00 w Muzeum Toruńskiego Piernika przy ulicy Strumykowej 4.
 • W 2020 roku Toruń będzie świętował 100. rocznicę powrotu do wolnej Polski.
 • 28 listopada - 1 grudnia 2019 r. po raz dwunasty w Toruniu odbędzie się festiwal przyrodniczy „Sztuka Natury”.