Majówka w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Majówka w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 10 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.

- Ze względu na duże zainteresowanie naszymi propozycjami zachęcam, aby jak najszybciej podjąć decyzję o odwiedzeniu Młyna w tym czasie - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy CNMW. - Rekomendujemy, aby bilety na warsztaty czy zwiedzanie, a może jedno i drugie, zakupić w systemie sprzedaży online. Nasi goście mają wówczas gwarancję, że w wybranym przez siebie terminie, będą mogli skorzystać z oferty - dodaje.

Młyn Wiedzy zaprasza na rodzinne warsztaty "Najwięcej witaminy mają...", w trakcie których będzie można poznać odpowiedzi na następujące pytania:

 • czy i jak bardzo witaminy są ważne dla zdrowia człowieka?
 • jakie funkcje pełni witamina C w naszym organizmie?
 • jakie mogą być konsekwencje niedoboru i nadmiaru wit. C?

Zajęcia pozwolą na przeprowadzenie eksperymentów i doświadczeń, poznanie przyrządów wykorzystywanych w badaniu przyrody, rozwinięcie sprawności motorycznej i sensorycznej, jak również kształtowanie umiejętności komunikacji i współpracy.

Warsztaty odbędą się w dniach 1-5 maja w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00. Zalecany wiek uczestnika zajęć to 6 lat. Młodsze dzieci muszą być wspierane przez osobę dorosłą. Dzieci do 13. roku życia uczestniczą w zajęciach pod opieką rodzica lub pełnoletniego opiekuna, który również musi posiadać bilet na zajęcia.

W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest dostępnych aktualnie 10 interaktywnych wystaw, w tym (jedyna w Polsce) ekspozycja poświęcona procesowi dojrzewania człowieka "Ścieżki dorastania".

Bilety na warsztaty i zwiedzanie można kupić w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, ale rekomendowaną formą zakupu jest nabycie biletów w systemie sprzedaży online.

GODZINY OTWARCIA W OKRESIE MAJÓWKI

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (budynek MW1) będzie czynne w następujących terminach:

 • 30 kwietnia, godz. 9:00-12:00 i 12:00-15:00
 • 1-5 maja, godz. 11:00-17:00

Centrum Innowacyjnej Edukacji (budynek MW2) będzie czynne:

 • 30 kwietnia, godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00
 • 1-5 maja, godz. 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00, 17:00-19:00

Informacje o aktualnie dostępnych wystawach w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej miejskiej instytucji kultury.

Praktyczne wskazówki jak zaplanować wizytę w centrum nauki można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Bulwar Filadelfijski otwarty na całej długości
  Drogi, Miasto
  Dobre wieści z Bulwaru Filadelfijskiego. Dziś (14 maja) o godzinie 17.00 zostanie udostępniony do ruchu drugi, ostatni odcinek tej ulicy.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego siedzą przy stołach w sali Ratusza
  Miasto
  W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...