Majówka online w CSW | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Majówka online w CSW

Data wydarzenia
-
logo CSW
Opis wydarzenia: 

Na długi majowy weekend CSW przygotowało szereg atrakcji

30.04. (czwartek) Dla dzieci / Zadania do działania: Napar ze szczypty sztuki
Maj pachnie przepięknie! Drzewa, kwiaty, trawy, zioła – oszałamiające dla zmysłów doświadczenia. To działa na wyobraźnię. Dlatego właśnie proponujemy działania inspirowane przyrodą: zadania do działania pełne ciekawych roślin, propozycji na stworzenie zielnika czy uważne wędrówki mrówczymi korytarzami:) Zaprezentujemy także prace z kolekcji CSW, których powstanie zainspirowane było przyrodą. Jeśli wszystko wymieszacie w odpowiednich proporcjach – napar ze szczypty sztuki wyjdzie idealnie!
Materiały dostępne na stronie CSW oraz FB CSW Toruń.

30.04. (czwartek), godz. 17.00 Centrum Literatury / Orient Express online: Sztuka (prze)życia
Spotkanie, podczas którego nasz gość podzieli się z nami swoimi doświadczeniami z wieloletniego pobytu z rodziną w Syrii, refleksją na temat małżeństw mieszanych, wychowania dzieci w dwóch kulturach, tradycjach i religiach.
Prowadzenie: Lidia Barakat, UMK
Na spacer zapraszamy na profil Centrum Literatury CSW na Facebooku.

30.04. (czwartek), godz. 18.00 Kino Centrum / DKF online – odcinek 6
Tematy: seriale "Altered Carbon", "Dracula", "Bloodride", "Kolor z przestworzy ("Color Out of Space")".
Gość: kulturoznawczyni, dr Aldona Kobus (Wydział Humanistyczny UMK).
Nic nie zastąpi wizyty w kinie. W obecnej sytuacji proponujemy jednak inną formę spotkań i dyskusji miłośników filmu. Kino Centrum uruchamia DKF ONLINE. W kolejnych odcinkach rozmawiamy ze specjalnymi gośćmi i przedstawiamy filmowo-serialowe rekomendacje. Gospodarzem programu jest jeden z kuratorów kina, dr Radosław Osiński. Zachęcamy do udziału w streamingach na żywo na Facebooku (profil Kino Centrum).

1.05. (piątek) Wystawa / Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Sztuczny ból. Współczesna sztuka Ukrainy"
Na drugie filmowe oprowadzanie po największej jak dotąd wystawie sztuki ukraińskiej w Polsce zaprasza kurator, Krzysztof Białowicz.
Projekt "Sztuczny ból" jest odpowiedzią na bieżące problemy i sytuacje, które składają się na Ukrainę jako kraj, jako lud, jako punkt geopolityczny na mapie świata. Dzisiejsza refleksja artystyczna ma na celu odzwierciedlenie kruchej sytuacji społeczeństwa ukraińskiego, na którą wpłynęły takie wydarzenia, jak arogancka aneksja Krymu, separatystyczne przemówienia na Donbasie, zewnętrzna ingerencja na Wschodzie czy aktywność ultraprawicowa wewnątrz kraju. Są to tematy, które bolą i będą bolały, a artyści, odczuwając atmosferę społeczną, tworzą intensywne pole doświadczeń mających na celu dialog lub zaangażowanie.
Na oprowadzanie zapraszamy na profil CSW Toruń na Facebooku. Kolejna, trzecia część oprowadzania ukaże się 8 maja.
1 część można obejrzeć tutaj

2.05. (sobota), godz. 10.00 Centrum Literatury / Spacer online "Od Grudziądza po Toruń – szlakiem zdjęć z albumu niemieckiego sapera z lat 1939–1940"
Wprawdzie nasze "Spacery tematyczne" są zawieszone do odwołania, my jednak chcemy bardzo się z Państwem spotkać – proponujemy więc spacer na podstawie archiwalnych zdjęć niemieckiego żołnierza z czasów okupacji.
W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań.
Prowadzenie: Marcin Orłowski
Na spacer zapraszamy na profil Centrum Literatury CSW na Facebooku.

3.05. (niedziela), godz. 18.00 Centrum Literatury / Wykład online z cyklu Historia mody
Pikniki w obecnej sytuacji jeszcze nie są wskazane, dlatego zapraszamy na wykład „Francja – elegancja. O modzie przy „Śniadaniu na trawie”. Tematem będzie XIX-wieczna moda, widziana przez pryzmat obrazów impresjonistów.
Wykład poprowadzi po raz kolejny Krzysztof Trojanowski – adiunkt w Katedrze Filologii Romańskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwent Instytutu Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego (1996) i studiów podyplomowych z zakresu XX-wiecznego dramatu, teatru i filmu w Studium Filologii Polskiej UMK (2000). Autor przekładów literackich i publikacji w języku polskim i francuskim z dziedziny kultury Francji i historii kina, m.in. monografii Marcel Carne. Klasyk francuskiego kina (2011). Nasz gość jest również autorem bogatej monografii mody francuskiej okresu wojennego – „Moda w okupowanej Francji i jej polskie echa” (2014) wyd. PWN.
Na wykład zapraszamy na profil Centrum Literatury CSW na Facebooku.

Data: 
30.04.2020 00:00 — 03.05.2020 18:00
Miejsce: 
online
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Otwieramy lewoskręt przy Poznańskiej
    Drogi, Miasto
    W najbliższy piątek (29.03) o godzinie 15.00 zostanie otwarty dla ruchu lewoskręt z ulicy Poznańskiej w ulicę Prüfferów. Nowa infrastruktura zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego (m.in. poprzez wykonanie azylu na przejściu dla pieszych), a także poprawi płynność ruchu w tym miejscu.
  • Na zdjeciu: prezydent Michał Zaleski wyjmuje z koszyka wiklinowego mazurki i podaje seniorom
    Miasto
    Toruńscy seniorzy spotkali się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym przez Toruńskie Centrum Usług Społecznych. Gospodarzem spotkania był prezydent Michał Zaleski.
  • Na zdjeciu: prezydent stoi ze sportowcami, którym wręczył nagrody
    Miasto, Sport
    Toruńscy sportowcy i trenerzy odebrali nagrody od miasta Torunia za swoje osiągnięcia w roku 2023 na arenach krajowych i międzynarodowych.
  • Na zdjeciu: ławki i krzesła w sali lekcyjnej, w tle tablica i mapa
    Miasto
    Podczas najbliższej sesji 4 kwietnia 2024 r. radni zajmą się propozycją zmian wysokości niektórych składników wynagrodzeń w jednostkach oświatowych.
  • Na zdjęciu: biały autobus miejski
    Miasto, MZK
    W związku z udostępnieniem dla ruchu kołowego ulicy Poznańskiej na odcinku od ul. Hallera do ul. Drzymały od piątku 29 marca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy niektórych linii komunikacji miejskiej.
  • Święcenie pokarmów na Rynku Staromiejskim
    Miasto
    W Wielką Sobotę, 30 marca 2024 r. na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste święcenie pokarmów z udziałem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla oraz prezydenta miasta Michała Zaleskiego.
  • Toruńscy seniorzy spotkali się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym przez Toruńskie Centrum Usług Społecznych. Gospodarzem spotkania był prezydent Michał Zaleski.
  • W Wielką Sobotę, 30 marca 2024 r. na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste święcenie pokarmów z udziałem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla oraz prezydenta miasta Michała Zaleskiego.
  • W najbliższy piątek (29.03) o godzinie 15.00 zostanie otwarty dla ruchu lewoskręt z ulicy Poznańskiej w ulicę Prüfferów. Nowa infrastruktura zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego (m.in. poprzez wykonanie azylu na przejściu dla pieszych), a także poprawi płynność ruchu w tym miejscu.
  • Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Podgórnej z Wiązową. Powstało tu wyniesione skrzyżowanie. We wtorek 26 marca 2024 r. około godziny 16:00, po zakończeniu ostatnich prac porządkowych, zostanie udostępnione do ruchu.
  • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.
  • Zbliża się 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. Jedno z ważniejszych spotkań branży logistycznej w Polsce odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2024 r. w Copernicus Toruń Hotel.
  • W związku z udostępnieniem dla ruchu kołowego ulicy Poznańskiej na odcinku od ul. Hallera do ul. Drzymały od piątku 29 marca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy niektórych linii komunikacji miejskiej.
  • Stowarzyszenie Centrum Wsparcia Rozwoju zaprasza na darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z lewobrzeża w ramach projektu „Toruńskie Lewobrzeże aktywne sportowo”.