Made in Toruń dla 26 firm | www.torun.pl

Made in Toruń dla 26 firm | www.torun.pl

Biznes, Miasto
Data publikacji: 09 września 2020
Autor: Małgorzata Litwin
Statuetki i certyfikaty Made in Toruń

Kolejne toruńskie firmy stawiające na wysoką jakość otrzymały znaki "Made in Toruń”. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbędzie się 25 września 2020 r.  

Od 2018 roku miasto wspiera miejscowe produkty i usługi przyznając im znak Made in Toruń. Godło to jest gwarancją jakości oznaczonego nim produktu czy usługi. Tym razem Kapituła wyróżniła 26 firm, upowszechniających dobre praktyki w swojej branży, działających zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu i oferując produkty lub usługi na najwyższym poziomie.

Certyfikaty i statuetki Made in Toruń wręczy wyróżnionym firmom prezydent Torunia Michał Zaleski. Uroczystość odbędzie się 25 września 2020 r. w Cinema City w Centrum Handlowym Toruń Plaza.

- Wśród nagrodzonych znakiem firm są m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne, usługowe, firmy z sektora fotowoltaiki, nowych technologii, klub sportowy, agencja social-media, deweloperzy nieruchomości, biuro turystyczne, ale także pasieka czy usługi somelierskieinformuje Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. - Pokazuje to ogromną siłę toruńskich przedsiębiorców i podkreśla rolę naszego miasta jako ważnego partnera biznesowego  – dodaje.

Znak „Made in Toruń” ma wspierać rozwój toruńskich firm i pokazywać dobre praktyki w biznesie. Do tej pory w 6 edycjach projektu znakiem Made in Toruń  nagrodzono łącznie 158 przedsiębiorstw. O przyznanie tego wyróżnienia mogą się ubiegać wszystkie firmy, które cechuje wysoka jakość i kultura biznesowa, a ich działalność jest związana z Toruniem.

Aby przystąpić do kolejnego naboru, należy wypełnić ankietę, która znajduje się na stronie www.madeintorun.pl i przesłać ją do Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Przebarwione żółto drzewa w Parku Tysiąclecia jesienią, fot. Adam Zakrzewski
  Eko, Miasto
  Październikowe dni zachęcają do spacerów. Jednym z miejsc, które warto w tym czasie odwiedzić, jest zrewitalizowany Park Tysiąclecia na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu fryzjerka w maseczce obcina włosy klientowi
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejny odcinek cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które cieszą się największym zaufaniem klientów. Bohaterem odcinka jest mistrzyni nożyczek Irena Tywczyńska, prowadząca Studio Fryzjerskie Andromeda na toruńskiej starówce.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Jedynie w telewizji będzie można obejrzeć w tym roku koncert galowy Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”. Tegoroczna edycja poświęcona jest Wojciechowi Młynarskiemu.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Pamięci tych co odeszli – to tytuł koncertu, który odbędzie się 30 października 2020 r. o godz. 19.00 w sali na Jordankach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna upamiętni w ten sposób zmarłych członków społeczności akademickiej UMK.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W związku z pracami przy sieci trakcyjnej prowadzonymi w rejonie pl. Rapackiego inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu: grafika promująca program koordynowany przez CWB
  Biznes, Koronawirus
  W związku z kolejnym trudnym okresem dla branży gastronomicznej Centrum Wsparcia Biznesu wznawia akcję „Toruńska baza lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem”. Tworzona baza ma pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w obliczu pandemii i związanych z nią obostrzeń. Ze wzlędu wprowadzone ograniczenia restauracje, puby, bary i kawiarnie mogą świadczyć...
 • Trzydzieści trzy pojemniki na małą elektronikę o charakterystycznym czerwonym kolorze pojawią się w tym tygodniu na toruńskich osiedlach. System Elektryczne Śmieci uruchomi firma MB Recykling.
 • Od niedzieli, 25 października 2020 r. przy teatrze Baj Pomorski działa plenerowa Scena Szekspirowska. Spotkamy w niej bohaterów stworzonych przez dramaturga wszech czasów.
 • O 146 osób wzrosła z poniedziałku na wtorek liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 27 października wynosi 1558.
 • Podczas konferencji prasowej 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły rządowego wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy z branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej.
 • We wtorek 27 października 2020 roku w Toruniu odbędzie się kolejna odsłona Czarnego Protestu. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem protestować będą w samochodach i na rowerach jeżdząc po ruchliwych ulicach Torunia. Po godz. 15:00 mogą wystapić utrudnienia.
 • Podczas konferencji prasowej, 26 października 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Od 27 października 2020 r. wojewoda zawiesił działalność kilku rodzajów placówek dziennej opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Centra i kluby integracji społecznej mogą jednak kontynuować działalność wytwórczą związaną z epidemią.
 • Aby wesprzeć najstarszych mieszkańców Torunia w związku ze wzrostem zakażeń oraz zaleceniami do pozostawania w domu osób powyżej 70. roku życia, toruńskie jednostki przygotowały szereg form pomocy dla seniorów. Będą one dopełnieniem rządowego programu „Wspieraj Seniora”.