www.torun.pl

Łyżwiarskie emocje na światowym poziomie

Miasto, Sport
Data publikacji: 12 stycznia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Mentor Toruń Cup 2019

12 stycznia 2019 roku poznaliśmy nazwiska najlepszych łyżwiarzy figurowych, którzy wzięli udział w 19. edycji Mentor Toruń Cup. Najlepsi w czterech kategoriach zostali odznaczeni medalami na lodowisku Tor-Tor. Wychowankowie toruńskich klubów i zawodnicy nagrodzeni w międzynarodowym turnieju zaprezentowali się także podczas specjalnej gali.

Po kilku dniach rywalizacji poznaliśmy nazwiska najlepszych łyżwiarzy startujących w czterech kategoriach w tegorocznej edycji zawodów łyżwiarstwa figurowego Mentor Toruń Cup.

O zwycięstwo rywalizowało ponad 350 zawodników z 36 krajów, solistów i par tanecznych.

W kategorii SENIOR LADIES najlepsza okazała się Włoszka Marina Piredda. Srebro wywalczyło Isadora Marie Williams z Brazylii, a trzecie miejsce Linnea Cedar, reprezentantka Finlandii.

W rywalizacji solistów SENIOR najlepszy okazał się Australijczyk Brendan Kerry, który pokonał reprezentanta Włoch Gabriele Franqipani’ego i Brytyjczyka Grahama Newberry’ego.

Najwięcej emocji dostarczyły widzom zawody par tanecznych. W rywalizacji juniorów zwyciężyli Amerykanie – Caroline Green i Gordon Green. Srebrny medal wywalczyli Loica Demougeot i Theo Le Mercier z Francji, a brązowy reprezentanci Rosji Sonia Kamyshanova i Dmitry Bovin.

Wśród par tanecznych kategorii SENIOR triumfowali Madison Chock i Evan Bates z USA – wicemistrzowie świata z 2014 roku. Tuż za nimi na podium uplasowała się para taneczna z Torunia – Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev. Trzecie miejsce zajęci Shiyue Wand i Xinyu Liu z Chin.

Medale laureatom zawodów wręczył prezydent Torunia Michał Zaleski.

Mentor Cup

Solistki Senior:

1)      Marina Piredda, Włochy

2)      Isadora Marie Williams, Brazylia

3)      Linnea Cedar, Finlandia

Soliści Senior:

1)      Brendan Kerry, Australia

2)      Gabriele Franqipani, Włochy

3)      Graham Newberry, Wielka Brytania

Pary taneczne Junior:

1)      Caroline Green i Gordon Green, USA

2)      Loica Demougeot i Theo Le Mercier, Francja

3)      Sonia Kamyshanova i Dmitry Bovin, Rosja

Pary taneczne Senior:             

1)      Madison Chock i Evan Bates, USA

2)      Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, Polska

3)      Shiyeu Wand i Xinyu Liu, Chiny.

Po sportowych emocjach rozpoczęła się gala łyżwiarstwa figurowego.

fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Toruń w dniu pogrzebu śp. prezydenta Pawła Adamowicza, fot. Małgorzata Litwin
  Kultura, Miasto
  Torunianie łączyli się w sobotę 19 stycznia 2019 r. w żałobie z mieszkańcami Gdańska i całej Polski podczas ostatniej drogi śp. prezydenta Pawła Adamowicza.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W związku z ogłoszoną żałobą narodową wiele wydarzeń podczas nadchodzącego weekendu w Toruniu zostało odwołanych lub przełożonych. Odbędą się tylko te, które nie naruszają powagi tych dni.
 • Miasto, Sport
  Lodowiska, baseny, orliki bezpłatnie lub w cenach ulgowych, a także kibicowanie podczas meczów toruńskich drużyn - to niektóre elementy oferty sportowej dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe 2019.
 • Miasto
  Na fasadzie budynku Urzędu Miasta Torunia 18 stycznia 2019 r. został odsłonięty specjalny, okolicznościowy zegar stulecia z wizerunkiem gen. Józefa Hallera.
 • Kultura, Miasto
  Uroczysty przemarsz i apel, odsłonięcie zegara stulecia oraz kwiaty pod pomnikami bohaterów toruńskiej niepodległości uczciły 18 stycznia 2019 roku 99. rocznicę powrotu Torunia do wolnej Polski po latach zaboru pruskiego.
 • W Dworze Artusa zaplanowano transmisję z pogrzebu
  Miasto
  W sobotę 19 stycznia 2019 roku w Gdańsku odbędzie się pogrzeb zmarłego w poniedziałek Pawła Adamowicza. W uroczystościach weźmie udział delegacja z Torunia, na czele z prezydentem Michałem Zaleskim. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie obejrzeć relację z uroczystości informujemy o transmisji w Dworze Artusa.
 • 18 stycznia 2019 roku torunianie świętują 99. rocznicę powrotu miasta do Rzeczypospolitej. Tego dnia zaplanowano szereg wydarzeń w tym uroczystości wojskowe i odsłonięcie okolicznościowego zegara na frontonie budynku urzędu miasta.
 • Poniżej prezentujemy dane teleadresowe przychodni WOMP w Toruniu, w związku ze zmianami dot. Akademickiej Przychodni Lekarskiej.
 • We wszystkich klasach w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń zorganizowane zostaną lekcję dotyczące tzw. „mowy nienawiści” i jej wpływowi na kształtowanie postaw dzieci i młodzieży.
 • W imieniu Prezydenta Miasta Torunia, zastępca prezydenta Andrzej Rakowicz podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na prowadzenie miejskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Przybyszewskiego 3.
 • 18 stycznia 2019 roku w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. podpisano umowę na rozbudowę sortowni Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Przetarg na realizację tego zadania wygrała firma Sutco Polska Sp. z o.o. Zgodnie z umową, do 25 listopada 2019 roku MPO Sp. Z o.o. będzie mogło pochwalić się rozbudowaną...
 • 914 osób zapewniło naszemu miastu zwycięstwo w ogólnopolskiej rywalizacji - dzięki "Wielkiej Ściskawie" do Toruniu trafi sprzęt medyczny o wartości 50 tys. zł!
 • Podczas 3. sesji w dniu 10 stycznia 2019 roku radni jednomyślnie uchwalili budżet miasta Torunia na rok 2019 i Wieloletnią Prognozę Finansową miasta na lata 2019-2044.
 • Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski, Władysław Kozakiewicz i Sebastian Chmara to tylko jedne z wielu gwiazd 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w Toruniu pod koniec marca. W czempionacie wystartuje szerokie grono olimpijczyków, medalistów mistrzostw świata i Europy oraz byłych rekordzistów globu. Choć...