Literackie przygody młodych – gry fabularne w służbie książce | www.torun.pl

Literackie przygody młodych – gry fabularne w służbie książce | www.torun.pl

Data wydarzenia
-
logo Ksiaznicy Kopernikanskiej
Opis wydarzenia: 

Literackie przygody młodych – gry fabularne w służbie książce to projekt Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, na który złożą się:

 • transmisje live na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej
 • konkursy
 • prelekcje i dyżury ekspertów
 • sesje RPG on-line
 • spotkania z autorami książek, którzy są fanami gier RPG


Konkurs

Zadanie jest proste. Wystarczy napisać, czym są dla Was gry fabularne. Na teksty (nieprzekraczające 500 znaków ze spacjami) czekamy pod adresem rpg@ksiaznica.torun.pl
Każdy tekst prosimy podpisać pseudonimem (nie podawajcie danych osobowych - imienia i nazwiska).

Konkurs trwa do piątku, 9 października 2020 r., do godz. 12.00. Ogłoszenie wyników nastąpi 12 października 2020 r. na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej podczas pierwszej transmisji z cyklu Literackie przygody młodych – gry fabularne w służbie książce. Początek transmisji o godz. 18.00.

Nagrody: Podręcznik Warhammer Fantasy Roleplay - 4. edycja, Gra o tron G.R.R. Martina - edycja ilustrowana, zestaw startowy do gry Zew Cthulhu, Gadżety od sklepu Myszojelen.pl

Link do wydarzenia na Facebooku

 

Harmonogram transmisji live:

12 października: Zostań na chwilę i posłuchaj
Czym są gry RPG i dlaczego chcemy o nich opowiadać
14 października: Światy, w których możesz być
Literatura a gry RPG
19 października: Przed wyruszeniem w drogę...
Historia i rozwój gier RPG, Dungeons & Dragons i życie rpgowca
21 października: ...należy zebrać drużynę
Wybierz swoją przygodę: Zew Cthulhu, Tajemnice pętli i inne
26 października: Na szlak!
Wybierz swoją przygodę: Warhammer, The Witcher, Dark Heresy i inne
28 października: Coś się kończy, coś się zaczyna
Wybierz swoją przygodę: pozostałe systemy oraz co dalej

Początek każdej transmisji o godz. 18.00.

Link do wydarzenia na Facebooku

Data: 
07.10.2020 00:00 — 09.10.2020 12:00
12.10.2020 18:00
14.10.2020 18:00
19.10.2020 18:00
21.10.2020 18:00
26.10.2020 18:00
28.10.2020 18:00
Miejsce: 
online
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Najczęściej czytane aktualności

 • Przebarwione żółto drzewa w Parku Tysiąclecia jesienią, fot. Adam Zakrzewski
  Eko, Miasto
  Październikowe dni zachęcają do spacerów. Jednym z miejsc, które warto w tym czasie odwiedzić, jest zrewitalizowany Park Tysiąclecia na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu fryzjerka w maseczce obcina włosy klientowi
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejny odcinek cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które cieszą się największym zaufaniem klientów. Bohaterem odcinka jest mistrzyni nożyczek Irena Tywczyńska, prowadząca Studio Fryzjerskie Andromeda na toruńskiej starówce.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Jedynie w telewizji będzie można obejrzeć w tym roku koncert galowy Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”. Tegoroczna edycja poświęcona jest Wojciechowi Młynarskiemu.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Pamięci tych co odeszli – to tytuł koncertu, który odbędzie się 30 października 2020 r. o godz. 19.00 w sali na Jordankach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna upamiętni w ten sposób zmarłych członków społeczności akademickiej UMK.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W związku z pracami przy sieci trakcyjnej prowadzonymi w rejonie pl. Rapackiego inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu: grafika promująca program koordynowany przez CWB
  Biznes, Koronawirus
  W związku z kolejnym trudnym okresem dla branży gastronomicznej Centrum Wsparcia Biznesu wznawia akcję „Toruńska baza lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem”. Tworzona baza ma pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w obliczu pandemii i związanych z nią obostrzeń. Ze wzlędu wprowadzone ograniczenia restauracje, puby, bary i kawiarnie mogą świadczyć...
 • Trzydzieści trzy pojemniki na małą elektronikę o charakterystycznym czerwonym kolorze pojawią się w tym tygodniu na toruńskich osiedlach. System Elektryczne Śmieci uruchomi firma MB Recykling.
 • Od niedzieli, 25 października 2020 r. przy teatrze Baj Pomorski działa plenerowa Scena Szekspirowska. Spotkamy w niej bohaterów stworzonych przez dramaturga wszech czasów.
 • O 146 osób wzrosła z poniedziałku na wtorek liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 27 października wynosi 1558.
 • Podczas konferencji prasowej 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły rządowego wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy z branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej.
 • We wtorek 27 października 2020 roku w Toruniu odbędzie się kolejna odsłona Czarnego Protestu. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem protestować będą w samochodach i na rowerach jeżdząc po ruchliwych ulicach Torunia. Po godz. 15:00 mogą wystapić utrudnienia.
 • Podczas konferencji prasowej, 26 października 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Od 27 października 2020 r. wojewoda zawiesił działalność kilku rodzajów placówek dziennej opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Centra i kluby integracji społecznej mogą jednak kontynuować działalność wytwórczą związaną z epidemią.
 • Aby wesprzeć najstarszych mieszkańców Torunia w związku ze wzrostem zakażeń oraz zaleceniami do pozostawania w domu osób powyżej 70. roku życia, toruńskie jednostki przygotowały szereg form pomocy dla seniorów. Będą one dopełnieniem rządowego programu „Wspieraj Seniora”.