www.torun.pl

Lisiecki triumfował na lodzie

Miasto, Sport
Data publikacji: 21 stycznia 2018
Autor: Maria Wesoła

Wojciech Lisiecki zajął pierwszą, Romuald Lisiecki drugą a Patryk Sikora trzecią pozycję na podium XV Mistrzostw Torunia w Żużlu na Lodzie, które rozegrano 21 stycznia 2018 r. na Tor-Torze.

Toruńskie zawody mają już piętnastoletnią tradycję - co roku pod koniec stycznia gromadzą zawodników, którzy są specjalistami w jeździe na białej tafli. Dochód z wydarzenia jest przeznaczony na wsparcie Fundacji "Światło" i Hospicjum "Nadzieja". Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Torunia Michał Zaleski, który oklaskiwał widowiskową jazdę z trybun oraz uczestniczył w dekoracji

Jak zawsze przed zawodami doszło do roszad na liście startowej - Marcela Kajzera zastąpił Romuald Lisiecki, który w finałowym biegu był drugi, zwyciężył natomiast Wojciech Lisiecki. Na trzecim miejscu w finałowym biegu dojechał Patryk Sikora a na czwartym Przemysław Nowak.

Przed toruńską publicznością wystąpili również najmłodsi zawodnicy, którzy niedawno rozpoczęli przygodę ze ściganiem na lodzie: Nikodem Czmut, Mikołaj Duchiński i Ksawery Słomski.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.