Linia tramwajowa na medal | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Linia tramwajowa na medal

Miasto, MZK
Data publikacji: 11 czerwca 2024
Autor: Sylwia Derengowska
Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!

Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim! Prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny wręczone zostało 11 czerwca 2024 r. w The Oxford Tower w Warszawie.

Medal Europejski to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego zadaniem jest wyróżnianie oraz promocja wyrobów i usług oferowanych przez firmy działające na obszarze Polski, pobudzanie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w UE, upublicznienie w Polsce i w Unii Europejskiej przykładów dobrej jakości i promocja metod jej osiągania, pobudzenie zainteresowania wielomilionowym rynkiem UE wśród polskich przedsiębiorców, pobudzenie zainteresowania konsumentów i przedsiębiorców z krajów UE laureatami Medalu Europejskiego.

Wyróżnienie Medalem Europejskim staje się prestiżową rekomendacją wystawioną przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny ‒ najważniejszą dla przedsiębiorców instytucję działającą przy Komisji Europejskiej. Udział w przedsięwzięciu nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Podczas gali wręczenia Medali Europejskich w Warszawie nagrodę dla MZK w imieniu zarządu spółki odebrała kierowniczka Działu Marketingu Magdalena Kujawa.

Do konkursu mogli stanąć członkowie BCC, którzy przesłali wniosek o weryfikację wyrobu lub usługi. W ankiecie trzeba było wykazać atrakcyjność i innowacyjność produktu, potwierdzić, że zgłaszany wyrób posiada wymagane zgody i spełnia normy.

We wniosku MZK podkreślano, że ponad sześciokilometrowa linia tramwajowa łącząca centrum Torunia z najprężniej rozwijającym się osiedlem w północnej części miasta jest jedną z największych inwestycji miejskich ostatnich lat. W ramach budowy otwartej 25 sierpnia 2023 r. linii powstało 12.9 tys. m toru pojedynczego torowiska, w tym 5,2 tys. m toru pojedynczego zielonych torowisk. Na trasie utworzono 27 platform przystankowych, w tym 14 zielonych przystanków. Inwestycja objęła również nasadzenie 847 nowych drzew i 7,5 tys. m2 łąk kwietnych, które tworzą korytarz dla nietoperzy przemieszczających się z okolicznych lasów. We wniosku zwrócono też uwagę, że w ciągu linii znajduje się przejazd kolejowo-drogowo tramwajowy, stanowiący jedyne tego typu rozwiązanie w Polsce. Wśród atutów budowy wymieniono zwiększenie wygody podróżowania, skomunikowanie ze sobą różnych części miasta i dbałość o środowisko poprzez rozwój szybkiego i ekologicznego środka transportu, jako alternatywy dla transportu samochodowego. Dzięki inwestycji długość torów tramwajowych w Toruniu wzrosła o ok. 25 procent.

fot. MZK w Toruniu, licencja: CC BY-NC 4.0

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.
  • Dobra muzyka, kawa i coś na ząb. Wpadnij na rodzinne spotkanie na nadwiślańskich terenach w parku na Bydgoskim Przedmieściu. Kulturalne śniadanie na trawie ma otwartą formułę plenerowego pikniku i odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2024. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.