www.torun.pl

Liceum Akademickie w czołówce

Miasto
Data publikacji: 14 stycznia 2015
Autor: Małgorzata Litwin

"Perspektywy" ogłosiły 14 stycznia 2015 r. ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Toruńskie Liceum Akademickie na 4.pozycji.

W tegorocznym, siedemnastym już Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy” ocenie poddano 2315 liceów ogólnokształcących i 1850 techników. Kapituła brała pod uwagę wyniki szkół na egzaminie maturalnym oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku techników - również wyniki egzaminu zawodowego. W końcowym zestawieniu sklasyfikowano 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników w Polsce. Wśród nich są jak co roku toruńskie szkoły.

Ubiegłoroczny triumfator rankingu - Liceum Akademickie UMK – w tym roku zajęło 4. miejsce w Polsce (1. w województwie). IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, w województwie kujawsko-pomorskim sklasyfikowane na 5. miejscu, w zestawieniu ogólnopolskim zajęło 94. miejsce. Z kolei V LO jest 9. w województwie i 186 w Polsce, a I LO odpowiednio 11/290. Wśród techników 14. pozycję w województwie i 156. w Polsce zajmuje toruńskie Technikum w Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych. 

Najlepszym liceum w Polsce wg tegorocznego rankingu jest XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie, a najlepszym technikum - Technikum Zawodowe nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu. Pełny ranking jest dostępny na: www.perspektywy.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu autobus z reklamą „Podróżuj razem z nami” z wizerunkiem Katarzynky Żak i Adriana Miedzińskiego
  Miasto, MZK
  „Podróżuj razem z nami” to hasło promującej transport miejski kampanii społecznej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Na trasę wyjechał pierwszy autobus wspierający akcję.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  9 sierpnia od godz. 14:00 na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić anomalie pogodowe.
 • Na zdjęciu tablica informacyjna Parku Pamięci Narodowej, w tle zachodące słońce i uczestnicy wydarzenia
  Miasto
  8 sierpnia 2020 r. otwarty został Park Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba”. Miejsce upamiętnia tysiące Polaków, którzy w okresie II wojny światowej ratowali Żydów narażając własne życie.
 • Na zdjęciu zdobywca tytułu DJ Roku, WRB. trzyma statuetkę oraz dyplom
  Kultura, Miasto
  Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
 • Na zdjęciu kran nad suchym zlewem
  Miasto
  Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • 1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.