Liceum Akademickie w czołówce | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Liceum Akademickie w czołówce

Miasto
Data publikacji: 14 stycznia 2015
Autor: Małgorzata Litwin

"Perspektywy" ogłosiły 14 stycznia 2015 r. ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Toruńskie Liceum Akademickie na 4.pozycji.

W tegorocznym, siedemnastym już Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy” ocenie poddano 2315 liceów ogólnokształcących i 1850 techników. Kapituła brała pod uwagę wyniki szkół na egzaminie maturalnym oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku techników - również wyniki egzaminu zawodowego. W końcowym zestawieniu sklasyfikowano 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników w Polsce. Wśród nich są jak co roku toruńskie szkoły.

Ubiegłoroczny triumfator rankingu - Liceum Akademickie UMK – w tym roku zajęło 4. miejsce w Polsce (1. w województwie). IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, w województwie kujawsko-pomorskim sklasyfikowane na 5. miejscu, w zestawieniu ogólnopolskim zajęło 94. miejsce. Z kolei V LO jest 9. w województwie i 186 w Polsce, a I LO odpowiednio 11/290. Wśród techników 14. pozycję w województwie i 156. w Polsce zajmuje toruńskie Technikum w Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych. 

Najlepszym liceum w Polsce wg tegorocznego rankingu jest XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie, a najlepszym technikum - Technikum Zawodowe nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu. Pełny ranking jest dostępny na: www.perspektywy.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: kolorowe podświetlenia fontanny Cosmopolis nocą, fioletowo-błekitne, na ich tle ciemna sylwetka zapatrzonego dziecka
  Miasto
  W dniu 21 września 2022 roku zostały wyłączone fontanny miejskie. Taka decyzja została podjęta w związku z działaniami oszczędnościowymi miasta.
 • Biznes, Miasto
  Toruń jest gospodarzem konferencji PIKE 2022. To najważniejsze w naszym regionie Europy wydarzenie dot. mediów elektronicznych.
 • Na zdjęciu: poczet sztandarowy UMK stoi przy pomniku Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz uroczysta inauguracja w auli UMK rozpoczęły w dniu 3 października 2022 r. nowy rok akademicki 2022/2023 w Toruniu.
 • Logo Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych
  Biznes, Miasto
  W dniach 7-8 października 2022 r. w Toruniu odbędzie się 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny.
 • Na zdjeciu: warsztaty - zebrani patrzą na tablicę multimedialną, prowadzący referują
  Biznes, Miasto
  35 osób wzięło udział w warsztatach dotyczących zakładania firm i form opodatkowania. Wydarzenie zorganizowano w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej „2. Piętro”. Na szkolenie zaprosiło Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Fundacją „Pogadać po ludzku”.
 • Na zdjęciu: nowe miejsca do parkowania przy ul. Grudziądzkiej 56, trzy miejsca zajęte przez samochody
  Drogi, Miasto
  Przy ul. Grudziądzkiej 56 powstał parking, który pomieści 20 aut.
 • Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2023: całorocznych i na I półrocze. Chętni mogą składać dokumenty do 31 października 2022 r.
 • W toruńskim Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej uczczono 2 października 2022 r. ofiary hitlerowskich czystek wśród ludności dawnego województwa pomorskiego.
 • Bartosz Zmarzlik mistrzem świata, Leon Madsen wicemistrzem, a Maciej Janowski brązowym medalistą Speedway Grand Prix 2022!
 • W Międzynarodowym Dniu Muzyki 1 października 2022 r. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 44. sezon artystyczny.
 • Mateusz Cierniak ze złotem, Jan Kvech ze srebrem, a Jakub Miśkowiak z brązem – tak zakończył się turniej Speedway Grand Prix 2, rozegrany 30 września 2022 r. na Motoarenie.
 • Od 20 lat w Toruniu istnieje Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 30 września 2022 r.
 • Zmarł Edward Pałka, inicjator i wieloletni animator kontaktów Torunia ze słoweńskim Novym mestem.
 • W Toruniu goszczą uczniowie z Hiszpanii, Holandii oraz Estonii, uczestnicy projektu Erasmus Plus "Kolory Kultury", realizowanego we współpracy z SP 11. 30 września spotkali się z zastępcą prezydenta.