Letnia pielęgnacja zieleni | www.torun.pl

Letnia pielęgnacja zieleni

Eko, Miasto
Data publikacji: 20 sierpnia 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Kwiaty rosnące na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki

Deszcze, których sierpień nam nie oszczędza, dobrze wpływają na utrzymanie zieleni w mieście. Cały czas jednak w różnych częściach Torunia prowadzone są zabiegi pielęgnacyjne.

Częstym widokiem są prace związane z odchwaszczaniem klombów, skwerów, rabat kwiatowych. Kwiaty, także te nasadzone w wieżach i amplach kwiatowych, są regularnie podlewane, podobnie jak młode drzewa będące w słabszej kondycji.

Tereny parków, skwerów zieleńców są też w odpowiednich odstępach czasu koszone. W miejscach nowo założonych trawników, np. w rejonie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki, koszenie odbywa się co 1-1,5 tygodnia, co pozytywnie wpływa na stopień zagęszczenia zadarnienia gruntu. Regularnemu koszeniu podlegają też pasy drogowe, głównie w newralgicznych miejscach, m.in. w rejonie skrzyżowań, wyjazdów, przejść dla pieszych czy przejazdów rowerowych. Wykonywane są także cięcia zieleni dla zachowania skrajni w pasach drogowych w obrębie dróg rowerowych, chodników, jezdni. W miarę potrzeb wykonywane są bieżące cięcia sanitarne drzew, polegające na usuwaniu konarów/gałęzi suchych, nadłamanych i chorych. Jeśli jest taka potrzeba, likwidowane są objawy chorobotwórcze.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.