www.torun.pl

"Leonidas" dla dowódców

Miasto
Data publikacji: 22 listopada 2019
Autor: Małgorzata Litwin

18 listopada 2019 r. rozpoczęło się 12-dniowe szkolenie „Leonidas” dla dowódców batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej z całej Polski.

Kurs, przygotowany przez funkcjonujące od ponad roku Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu, służy rozwijaniu cech przywódczych dowódców pododdziałów lekkiej piechoty i doskonaleniu ich wiedzy specjalistycznej. 

Kadra dowodząca pododdziałami Wojsk Obrony Terytorialnej posiada wysokie kompetencje kształtowane w różnorodnych środowiskach wojskowych. Ze względu na odmienny charakter piątego „filaru” polskich sił zbrojnych, którego cechą wyróżniającą jest żołnierz ochotnik, niezbędne jest cykliczne usprawnienie umiejętności w przygotowywaniu szkoleń m.in. na strzelnicach oraz w Stałych Rejonach Odpowiedzialności (SRO), czyli poza obiektami wojskowymi. W ramach kursu "Leonidas" dowódcy odbędą ćwiczenia na strzelnicy cywilnej "Godawy" k. Żnina. Zapoznają się też z tematem adaptacji aplikacji mobilnych na potrzeby szkolenia. 

To kolejne i najobszerniejsze do tej pory szkolenie przygotowane przez Centrum Szkolenia WOT w Toruniu. Poprzednie, zrealizowane w maju, czerwcu i październiku br., kierowane były do żołnierzy szkolących się na w funkcji instruktorów OT.

Fot. nadesłane

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.