www.torun.pl

Lekkoatleci powalczą w drużynach

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 grudnia 2018
Autor: Magdalena Winiarska

W sobotę 8 grudnia 2018 roku w Arenie Toruń odbędą 3. Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Dla zawodników i miasta będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata.

Rozpoczęcie 3. Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Masters zaplanowano na godz. 9:45. Sportowe zmagania ruszą o godz. 10:00 i zakończą się po 15:00. Wstęp dla widzów jest bezpłatny.

W sobotnich zawodach weźmie udział prawie 200 zawodników i zawodniczek, którzy zapowiedzieli niemalże 400 osobostartów. Najmłodsi uczestnicy czempionatu, zgodnie z  zasadami organizacji imprez dla weteranów „lekkiej”, mają 35 lat. Najstarszym ma być 88-letni Jerzy Przyborowski z Radomia. W gronie startujących będzie całe grono utytułowanych lekkoatletów. Wśród nich znajdzie się kilkoro olimpijczyków, w tym Urszula Kielan, czyli wicemistrzyni olimpijska z Moskwy z 1980 roku.

Zawodnicy startujący w najbliższą sobotę w zawodach drużynowych powalczą też o nagrody indywidualne, w tym o dziesięć pakietów startowych 8. World Masters Athletics Championship Indoor – Toruń 2019.

Dla zawodników i organizatorów będzie to już jeden z ostatnich sprawdzianów przed 8. Halowymi Mistrzostwami Świata Masters, które odbędą się w Toruniu w dniach 24-30 marca 2019 roku. Rywalizacja ta zaplanowana jest w Arenie Toruń i na pobliskich obiektach. W ramach czempionatu są też konkurencje uliczne – biegi i chód, a także bieg przełajowy. Szacuje się, że w marcu w Toruniu do walki stanie aż 4000 sportowców z niemalże 100 krajów, w tym około 1000-osobowa reprezentacja Polski. Do kadry może dołączyć w zasadzie każdy, kto w dniu rozpoczęcia mistrzostw będzie miał ukończone co najmniej 35 lat i komu stan zdrowia pozwala na podjęcie sportowej rywalizacji (decyduje deklaracja uczestnika).

W związku z przygotowaniami do WMACI 2019 w grodzie Kopernika w najbliższych dniach będzie gościł Brian Keaveney, wiceprezydent World Masters Athletics, czyli światowej federacji masters, który również przyjrzy się sobotniej rywalizacji.

Więcej na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters: www.pzlam.pl.

Tekst i fot.: Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  19 marca 2019 roku Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski wręczyli nagrody i wyróżnienia dla 241 toruńskich zawodników, trenerów i sportowych działaczy.
 • Biznes, Kultura, Miasto, Sport
  Umowy dotacyjne z organizacjami pozarządowymi podpisane - 364 organizacje będą realizować projekty i działania w 2019 roku lub w ramach projektów wieloletnich na łączną kwotę prawie 35 mln zł.
 • Miasto, Sport
  W czwartek 21 marca 2019 r. uczniowie kilkunastu toruńskich szkół aktywnie powitają wiosnę w ramach imprezy "Sportowa wiosna”. W Arenie Toruń wspólnie z toruńskimi sportowcami będzie się bawić ponad 2000 dzieci.
 • Trwa konkurs "Zbieramy Makulaturę"
  Kultura, Miasto
  31 marca 2019 roku zakończy się tegoroczna edycja konkursu „Zbieramy makulaturę”. W rywalizacji uczestniczą publiczne i niepubliczne placówki oświatowe - przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z Torunia.
 • Miasto
  W 110. rocznicę urodzin gen. prof. Elżbiety Zawackiej kombatanci, przedstawiciele miasta, Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, wojska i toruńskich szkół złożyli kwiaty na grobie Honorowej Obywatelki na cmentarzu św. Jerzego.
 • 20 marca 2019 r. nastąpi uroczyste otwarcie gabinetu stomatologicznego w Szkole Podstawowej nr 15 ul. Paderewskiego 5/11.
 • Zerwanie linii oświetleniowej napowietrznej to przyczyna awarii oświetlenia na ulicy Bydgoskiej. Latarnie nie działają na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Już w sobotę 23 marca 2019 roku nastąpi uroczyste otwarcie 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2019. W zawodach weźmie udział 4350 zawodników z 88 krajów.
 • Luba i Słodka to ulice osiedlowe położone na osiedlu Bielawy Grębocin. Obie przejdą przebudowę i do końca lipca zmienią swój wygląd.
 • Klub Sportowy Toruń informuje, że w dniu 18 marca 2019 roku ruszył proces składania wniosków o przyznanie akredytacji stałych na sezon 2019 na spotkania Get Well Toruń na Motoarenie.
 • 18 marca 2019 r. w CKK Jordanki rozpoczęła się XXVI edycja Welconomy Forum in Toruń.
 • W najbliższą sobotę, 2 marca 2019 r., nastąpią utrudnienia podczas rejestracji zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Toruniu.
 • 18 marca 2019 roku prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami osiedla Bielawy-Grębocin. Spotkanie zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 35.
 • Do 2 maja 2019 roku można zgłaszać kandydatury do 24. edycji Nagród Prezydenta Miasta Torunia. Wyróżnienia za 2018 rok zostaną wręczone 17 czerwca 2019 r. w Dworze Artusa.