www.torun.pl

„Lato ZET i Dwójki” w Toruniu

Kultura, Miasto
Data publikacji: 21 lipca 2014
Autor: Bartłomiej Oleszek

W niedzielę 27 lipca w Toruniu na koncercie „Lato ZET i Dwójki” wystąpią muzyczne gwiazdy z Polski i goście specjalni z zagranicy. Zobaczymy m.in. Margaret, Kombii, Big Cyc, Kasię Kowalską i Urszulę. Koncert będzie można zobaczyć „na żywo” również w TVP2. Początek transmisji o godz. 20.05.

Podobnie jak rok temu Toruń będzie gościł największe gwiazdy polskiej muzyki, które wystąpią na koncercie „Lata ZET i Dwójki”. Multimedialna scena stanie na toruńskiej Motoarenie (ul. Pera Jonssona 7). Zobaczymy na niej Margaret niesamowicie zdolną i popularną polską wokalistkę młodego pokolenia, której piosenki „Thank You Very Much” i „Wasted” szturmem zdobyły listy przebojów. W tym roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymała nagrodę SuperJedynki w kategorii „SuperArtysta bez granic”.

Obok niej wystąpi legendarna już formacja Kombii, której przeboje znane są niemal każdemu, kto choć trochę interesuje się muzyką. Dla torunian zagra również Kasia Kowalska. Z pewnością wielu z niecierpliwością czeka już na jej nowy, dziewiąty album.

Lista artystów jest jednak znacznie dłuższa. Zobaczymy zespoły Big Cyc, Manchaster, Urszulę, Marię Sadowską, Natalię Szroeder z Liberem, Michała Szyca i Juana Carlosa – zwycięzcę ostatniej edycji programu The Voice of Poland. Na toruński koncert przyjadą też artyści z zagranicy – urodzony w Teheranie, ale tworzący w Szwecji – Arash oraz pochodzący z Albanii Claydee, którego piosenkę „Mamacita Buena” obejrzało na YouTubie już ponad 34 milionów osób.

Toruń to czwarty przystanek na tegorocznej trasie koncertowej „Lato ZET i Dwójki” organizowanej przez Radio ZET i TVP2. Łącznie wystąpi na niej aż osiemdziesiąt gwiazd z Polski i zagranicy. Niedzielny koncert w Toruniu rozpocznie się o godz. 19.00. Poprowadzi go duet Marika (TVP2) i Rafał Olejniczak (szef Radia ZET). Wydarzenie będzie transmitować TVP2 oraz Radio ZET. Początek o godz. 20.05.

Wstęp na koncert jest wolny. 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Toruńską starówkę w charakterystycznym stylu gry Minecraft przygotowali fani tej komputerowej zabawy, jednej z najpopularniejszych gier na świecie.
 • Miasto, Sport
  W sobotę 27 lipca 2019 r. na Motoarenie odbędzie się 2. runda tegorocznego cyklu Tauron Speedway Euro Championship.
 • Miasto
  Piękna pogoda, a do tego Szekspir na ulicach, porywające, pełne pasji Dni Tanga, YouTube na deskach Teatru im. Wilama Horzycy, historia toruńskiego sportu poznawana na rowerze - tych i wielu innych atrakcji nie można przeoczyć w ten weekend w Toruniu.
 • Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji oraz CHR PLAZA zapraszają w sobotnie popołudnia lipca i sierpnia na bezpłatne przejażdżki tramwajem turystycznym.
 • Miasto, Sport
  Blisko 100 osób wzięło udział w Rajdzie Rowerowym - Szlakiem Toruńskiego Sportu. Uczestnicy na trasie poznali gości specjalnych wydarzenia m.in. legendę czarnego sportu Jana Ząbika, współtwórcę sukcesów lekkoatletów i koszykarzy Rajmunda Jagodzińskiego, czy prezesa TKKF Toruń i znawcę historii toruńskiego sportu Ryszarda Kowalskiego.
 • Miasto, Sport
  Dwudziestu czterech młodych żużlowców wystartowało w sobotę 20 lipca 2019 r. na Motoarenie w zawodach European 125cc Youth Track Racing Cup.
 • 19 lipca 2019 r. zostały wypłacone pierwsze świadczenia 500+ i 300+ dla osób, które złożyły wnioski 1 lipca 2019 roku.
 • W ramach Sportowego Lata w Toruniu na basenach letnich na Bydgoskim Przedmieściu 19 lipca 2019 r. odbyła się rekreacyjna impreza pod nazwą „All Day Beach Party”. Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenie GOSPORT!
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski docenił pracę trzydziestu sześciu urzędników. 18 lipca 2019 r. wręczył im awanse stanowiskowe.
 • Inauguracja piłkarskiej II Ligi zbliża się wielkimi krokami. W stawce osiemnastu drużyn nie zabraknie Elany Toruń, która w poprzednim sezonie była bardzo bliska awansu do Nice I Ligi. 20 lipca 2019 roku żółto-niebiescy zaprezentowali się kibicom. Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Daneckiego odbył się także coroczny turniej Mucha Cup oraz mecz...
 • Rozpoczynamy kolejny etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) dla obszaru toruńskiej starowki wraz z otoczeniem. Dokument ten ustala m.in.: jakie są zasady zagospodarowania na konkretnych obszarach, jakie jest przeznaczenie terenów, na jakich zasadach chroniony jest i kształtowany...
 • Prace budowlane na Wałach gen. Sikorskiego nabierają tempa. Na budowę zwożone są płyty podtorowe. Ich układanie rozpocznie się w przyszłym tygodniu.
 • Rozpoczęła się 16. edycja festiwalu Song of Songs. Koncerty odbywają się w dniach 19-20 lipca 2019 r. na scenie plenerowej przy CKK Jordanki.
 • Ostatni dzień lipca będzie zarazem pierwszym dniem, kiedy torunianie będą mogli wsiąść na rowery miejskie. Na toruńskich ulicach pojawiły się już stacje, z których będzie można wypożyczać rowery. Od kilku tygodni działa strona www.torvelo.pl, gdzie można się zalogować i zapoznać z regulaminem wypożyczania jednośladów.