www.torun.pl

Lato, muzyka, zabawa w Toruniu!

Kultura, Miasto
Data publikacji: 16 lipca 2018
Autor: Maria Wesoła

Ewa Farna, Ewelina Lisowska, IRA, Kombii, Blue Cafe, Varius Manx & Kasia Stankiewicz - przeboje tych gwiazd zabrzmią już w najbliższą niedzielę 22 lipca 2018 r. o godz. 20:00 na toruńskiej Motoarenie. Będzie to pierwszy koncert tegorocznej wakacyjnej trasy telewizyjnej Dwójki pod hasłem "Lato, muzyka, zabawa".

- Już w najbliższą niedzielę będziemy mogli posłuchać i zobaczyć gwiazdy polskiej muzyki. Koncert będzie transmitowany na żywo przez telewizyjną Dwójkę od 20:00, ale zapraszamy już od 19:00, kiedy na scenie pojawią się Mezo i Sara Pach. A od 16:00 przy Motoarenie powstanie specjalna strefa gastronomiczna z atrakcjami dla młodszych i starszych. Wstęp na koncert jest wolny! Zapraszam, aby zaplanować najbliższe niedzielne popołudnie i wieczór na Motoarenie - pogoda zapowiada się wyśmienicie, a w razie opadów deszczu ten obiekt jest przygotowany, żebyśmy mogli podziwiać koncert pod dachem - zaprasza prezydent Torunia Michał Zaleski.

Koncert jest współorganizowany przez TVP2 i Gminę Miasta Toruń. Reżyserem widowiska jest odpowiadający za wiele produkcji telewizyjnych Konrad Smuga. Budowa spektakularnej sceny ruszyła w poniedziałek 16 lipcai potrwa aż do niedzielnego przedpołudnia, kiedy rozpoczną się próby przed koncertem. Koncert poprowadzi Izabella Krzan, a za kulisami wspierać ją będzie Mateusz Szymkowiak.

Zagrają i zaśpiewają m.in.: Ewa Farna, Ewelina Lisowska, IRA, Kombii, Blue Cafe, Varius Manx & Kasia Stankiewicz - usłyszymy  takie przeboje, jak "Ona jest ze snu", "Do nieba", "Słodkiego miłego życia", "W stronę słońca" czy "Orła cień".

Transmisja telewizyjna na żywo rozpocznie się o 20:05 a zakończy tuż przed 22:00. Na Motoarenie już od 19:00 rozgrzewać nas będą Mezo i toruńska wokalistka Sara Pach.

Bramy stadionu zostaną otwarte od godz. 18:00.

STREFA GASTRONOMICZNA:

W godzinach 16:00-23:00 obok stadionu funkcjonować będzie miasteczko z atrakcjami i strefa gastronomiczna. Nie zabraknie punktów sprzedaży na kółkach, czyli popularnych food trucków, atrakcji dla najmłodszych, a także nieco starszych – swoje stoisko będzie miało radio PiK, które jest partnerem medialnym koncertu, będzie możliwość zbadania słuchu. W strefie dostępne będą również toalety.

Na koronie stadionu w trakcie koncertu również dostępne będą punkty gastronomiczne.

KOMUNIKACJA MIEJSKA:

Przed koncertem od godz. 17:00 tramwaje linii numer 5 będą kursować ze zwiększoną częstotliwością co 15 minut, podobnie jak autobus zastępczej linii nr 52, który kursuje w zamian za niekursujące obecnie tramwaje nr 2,3 i 4. Dalej na Motoarenę będzie można dojechać tramwajami nr 8 i 9.

Po koncercie dodatkowe składy tramwajów nr 5 i 9 będą kursować do godziny 23:00, w szczytowym momencie co 2-3 minuty. Dodatkowe odjazdy zaplanowano również dla linii autobusowych 10, 11 i 30.

PARKINGI:

Dla zmotoryzowanych zostaną przygotowane płatne miejsca na trzech parkingach – przy Motoarenie na parkingu C na terenie toru kartingowego  oraz na parkingu B od strony strefy niebieskiej, a także na parkingu Toruńskiej Akademii Jazdy przy lotnisku. Parking dla samochodów będzie płatny – 5 zł.

Koncert promowany będzie na antenie telewizyjnej dwójki za pomocą spotów reklamowych, na antenie programu „Pytanie na Śniadanie”, na antenie Radia PiK oraz za pośrednictwem partnerów medialnych: radia ZET, dziennika Super Express oraz portalu Interia.pl.

16 lipca 2018 r. na Motoarenie na koncert zaprosił za pośrednictwem mediów prezydent Torunia Michał Zaleski. W galerii prezentujemy również wizualizacje sceny, która powstanie na Motoarenie.

Fot. z briefingu prasowego: Adam Zakrzewski

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • Na zdjęciu: mężczyzna na boisku do siatkówki plażowej odbijający piłkę
  Sport
  W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Przytulona para na tarasie widokowym nad Wisłą
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.