Latem nie będzie nudy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Latem nie będzie nudy

Miasto
Data publikacji: 24 czerwca 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na pierwszym planie fragment plakatu "Lato w Toruniu bez nudy, w tle uczestnicy konferencji prasowej

„Lato bez nudy w Toruniu 2021” – pod tym hasłem odbywać się będzie szereg wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście.

W Toruniu dzieciom i młodzieży nuda latem nie grozi – w dniu 24 czerwca 2021 roku, w przeddzień zakończenia roku szkolnego podczas konferencji prasowej przy pływalni Aqua Toruń zaprezentowany został bogaty program zajęć przygotowanych na najbliższe dwa miesiące w naszym mieście.

- Czy wakacje w mieście mogą być ciekawe? Oczywiście! Przygotowaliśmy program pod hasłem „Lato bez nudy w Toruniu”, a więc pakiet ciekawych imprez, wydarzeń, podczas których dzieci i młodzież będą mogli spędzać czas pod dobrą i fachową opieką – powiedział prezydent Michał Zaleski. – Nie możemy jednak zapominać, że wakacje odbywają się nadal w czasie pandemii. Zatem jednak ograniczenia, nakazy i zakazy w jakiejś mierze będą obowiązywały – od 26 czerwca do końca sierpnia – dodał prezydent.

W 2021 roku na realizację wydarzeń w ramach kampanii przeznaczono ponad 400 tys. zł. Dodatkowo ponad 588 tys. zł przeznaczono na działania wakacyjne współfinansowane przez Gminę Miasta Toruń, a zorganizowane przez organizacje pozarządowe.

– Co roku odpowiadamy na zapotrzebowania i oczekiwania naszych mieszkańców, co w czasie wakacji chcieliby robić i jakie zajęcia cieszą się największym zainteresowaniem. Do dyspozycji są miejskie obiekty sportowo-rekreacyjnemówiła Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. I tak mieszkańcy będą mogli skorzystać z różnorodnych zajęć sportowych, jak również wziąć udział w wydarzeniach, takich jak:

 • Turniej Piłkarski Szóstek – Euro 2021 – 26-27 czerwca, Orliki MOSiR, finał: ul. Szosa Chełmińska 75
 • Wyścigi Rowerkowe – 27 czerwca, godz. 10:00-13:00, Motoarena
 • All Day Beach Party na basenach letnich - 09.07.2021 godz. 14:00 - ul. Szosa Bydgoska,  23.07.2021 godz. 14:00 - ul. Kujawska 14, 13.08.2021 godzi. 14:00 - ul. Przy Skarpie,
 • Turniej Koszykarski 3 x 3 Streetball – 2-14 sierpnia,  orlik przy ul. Świętopełka

Jak co roku na najmłodszych torunian czekają rozrywki wodne na basenach miejskich i szkolnych. Za okazaniem legitymacji szkolnej, dzieci i młodzież mogą bezpłatnie korzystać z następujących obiektów: Aqua Toruń (dodatkowo w recepcji obiektu można zapisywać dzieci na kursy nauki pływania),  baseny szkolne: ZSMEiE, SP 16, SP 8, SP 18 oraz baseny letnie. Do dyspozycji młodych sportowców są też oliki – miejskie i szkolne, które od poniedziałku do piątku są czynne w godz. 12:00-20:00, a w soboty i niedziele od 14:00 do 21:00. - Wszystkie zajęcia są bezpłatne - należy jednak okazać legitymację szkolną - przypominał Marek Osowski, zastępca dyrektora MOSiR-u.

Kliknij, aby powiększyć

Nie zabraknie też zajęć kreatywnych – tu bogatą ofertę mają Młodzieżowy Dom Kultury i Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza, który zaprasza najmłodszych m.in. do Piernikowego Miasteczka. - Tutaj dzieci znajdą dla siebie ciekawą aktywność: plastyczną, muzyczną, gimnastyczną, wokalną, a także np. wycieczki - poinformowała Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji.

Pobierz ofertę:


Wraz z organizacjami pozarządowymi przygotowana została bogata oferta rekreacyjna, m.in. rajdy rowerowe, zajęcia karate i samoobrony, pilaste, oprócz tego działania proekologiczne (np. wycieczka i konkurs przyrodniczy dla dzieci i młodzieży szkolnej, konkurs fotograficzny), działania proedukacyjne (np. język i kultura chińska dla młodzieży) czy w obszarze kultury (np. międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki Celtyckiej „Celtycki Gotyk”, wakacje z historią). O dokładnych terminach zajęć i wydarzeń informować będziemy w serwisie miejskim.

Fot. Sławomir Kowalski

Kategoria: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Maturzystka na 100%
  Miasto
  Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...