Latem nie będzie nudy | www.torun.pl

Latem nie będzie nudy

Miasto
Data publikacji: 24 czerwca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na pierwszym planie fragment plakatu "Lato w Toruniu bez nudy, w tle uczestnicy konferencji prasowej

„Lato bez nudy w Toruniu 2021” – pod tym hasłem odbywać się będzie szereg wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście.

W Toruniu dzieciom i młodzieży nuda latem nie grozi – w dniu 24 czerwca 2021 roku, w przeddzień zakończenia roku szkolnego podczas konferencji prasowej przy pływalni Aqua Toruń zaprezentowany został bogaty program zajęć przygotowanych na najbliższe dwa miesiące w naszym mieście.

- Czy wakacje w mieście mogą być ciekawe? Oczywiście! Przygotowaliśmy program pod hasłem „Lato bez nudy w Toruniu”, a więc pakiet ciekawych imprez, wydarzeń, podczas których dzieci i młodzież będą mogli spędzać czas pod dobrą i fachową opieką – powiedział prezydent Michał Zaleski. – Nie możemy jednak zapominać, że wakacje odbywają się nadal w czasie pandemii. Zatem jednak ograniczenia, nakazy i zakazy w jakiejś mierze będą obowiązywały – od 26 czerwca do końca sierpnia – dodał prezydent.

W 2021 roku na realizację wydarzeń w ramach kampanii przeznaczono ponad 400 tys. zł. Dodatkowo ponad 588 tys. zł przeznaczono na działania wakacyjne współfinansowane przez Gminę Miasta Toruń, a zorganizowane przez organizacje pozarządowe.

– Co roku odpowiadamy na zapotrzebowania i oczekiwania naszych mieszkańców, co w czasie wakacji chcieliby robić i jakie zajęcia cieszą się największym zainteresowaniem. Do dyspozycji są miejskie obiekty sportowo-rekreacyjnemówiła Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. I tak mieszkańcy będą mogli skorzystać z różnorodnych zajęć sportowych, jak również wziąć udział w wydarzeniach, takich jak:

 • Turniej Piłkarski Szóstek – Euro 2021 – 26-27 czerwca, Orliki MOSiR, finał: ul. Szosa Chełmińska 75
 • Wyścigi Rowerkowe – 27 czerwca, godz. 10:00-13:00, Motoarena
 • All Day Beach Party na basenach letnich - 09.07.2021 godz. 14:00 - ul. Szosa Bydgoska,  23.07.2021 godz. 14:00 - ul. Kujawska 14, 13.08.2021 godzi. 14:00 - ul. Przy Skarpie,
 • Turniej Koszykarski 3 x 3 Streetball – 2-14 sierpnia,  orlik przy ul. Świętopełka

Jak co roku na najmłodszych torunian czekają rozrywki wodne na basenach miejskich i szkolnych. Za okazaniem legitymacji szkolnej, dzieci i młodzież mogą bezpłatnie korzystać z następujących obiektów: Aqua Toruń (dodatkowo w recepcji obiektu można zapisywać dzieci na kursy nauki pływania),  baseny szkolne: ZSMEiE, SP 16, SP 8, SP 18 oraz baseny letnie. Do dyspozycji młodych sportowców są też oliki – miejskie i szkolne, które od poniedziałku do piątku są czynne w godz. 12:00-20:00, a w soboty i niedziele od 14:00 do 21:00. - Wszystkie zajęcia są bezpłatne - należy jednak okazać legitymację szkolną - przypominał Marek Osowski, zastępca dyrektora MOSiR-u.

Kliknij, aby powiększyć

Nie zabraknie też zajęć kreatywnych – tu bogatą ofertę mają Młodzieżowy Dom Kultury i Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza, który zaprasza najmłodszych m.in. do Piernikowego Miasteczka. - Tutaj dzieci znajdą dla siebie ciekawą aktywność: plastyczną, muzyczną, gimnastyczną, wokalną, a także np. wycieczki - poinformowała Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji.

Pobierz ofertę:


Wraz z organizacjami pozarządowymi przygotowana została bogata oferta rekreacyjna, m.in. rajdy rowerowe, zajęcia karate i samoobrony, pilaste, oprócz tego działania proekologiczne (np. wycieczka i konkurs przyrodniczy dla dzieci i młodzieży szkolnej, konkurs fotograficzny), działania proedukacyjne (np. język i kultura chińska dla młodzieży) czy w obszarze kultury (np. międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki Celtyckiej „Celtycki Gotyk”, wakacje z historią). O dokładnych terminach zajęć i wydarzeń informować będziemy w serwisie miejskim.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.