Kulturalnie na Stawkach | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kulturalnie na Stawkach

Miasto
Data publikacji: 20 listopada 2023
Autor: Paula Gałązka
Kulturalnie na Stawkach

Rozpoczynamy lokalne konsultacje społeczne w sprawie oferty kulturalnej na terenie okręgu Stawki. Poznaj szczegóły!

Dlaczego temat jest ważny?

Rada Okręgu  Stawki wystąpiła do Prezydenta Miasta Torunia z wnioskiem o przeprowadzenie  lokalnych konsultacji społecznych w sprawie oferty kulturalnej w tym okręgu. Rada podkreśliła, że  istniejąca infrastruktura  kulturalna nie spełnia swojej roli. Zwrócono uwagę, że niewystarczająca jest lokalna oferta wydarzeń kulturalnych, festiwali, koncertów, warsztatów aktywności czy zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży.

Dlatego w ramach konsultacji społecznych chcemy porozmawiać z mieszkańcami o kulturze na Stawkach i spróbować odpowiedzieć na pytania:

 • Jakie są potrzeby w zakresie jakości życia kulturalnego osiedla?
 • Jakie powinny być główne założenia i cele  działalności kulturalnej na Stawkach?
 • Kto powinien podejmować inicjatywę w tej sferze działań?

Co w ramach konsultacji?

1) Weź udział w spotkaniu konsultacyjnym i powiedz nam, co możemy zmienić, aby oferta kulturalna na Stawkach spełniała oczekiwania mieszkańców.

29 listopada 2023 r. (środa) godz. 16:30

aula Szkoły Podstawowej nr 14

ul. Hallera 79

UWAGA!
Ze względów organizacyjnych, osoby chcące wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności (zgłoszenia przyjmujemy do dnia 28 listopada  br., do godziny 15:00):
- mailem: konsultacje@um.torun.pl

- telefonicznie: 56 611 85 84  (poniedziałek - piątek, w godzinach 7:30-15:30)

2) Napisz do nas:

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w spotkaniu, wypełnij ankietę TUTAJ (w terminie do 22 grudnia 2023 r. )

lub

wyślij swoją opinię drogą elektroniczną na adres: konsultacje@um.torun.pl  w terminie do 22 grudnia 2023 r.

Konsultacje społeczne prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Torunia


Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: uczestnicy biegu w strojach Świętego Mikołaja stoją na linii startu na Rynku Staromiejskim, w tle ratusz
  Miasto, Sport
  Kilka tysięcy Mikołajów po raz kolejny zapełni ulice Torunia. W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, rusza 21. edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów.
 • Na zdjęciu: pomnik Mikołaja Kopernika ubrany w czerwoną czapkę św. Mikołaja
  Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend w Toruniu rządzą Mikołaje, którzy przyjadą z całej Polski, żeby przebiec ulicami naszego miasta półmaraton lub dystanse 10 i 5 km. Można też pomóc przedświątecznie św. Mikołajowi i wyszukać prezenty dla bliskich na weekendowych jarmarkach.
 • Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia
  Miasto
  2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Eko, Inwestycje, Miasto
  Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Pracownik montuje choinkę w otworze chodnika
  Miasto
  Z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń przyjechała do nas choinka, która 1 grudnia 2023 r. stanęła na toruńskim Rynku Staromiejskim.
 • Miasto
  - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Już w najbliższą środę, jak co roku tradycyjnie 6 grudnia - w Mikołajki - w trasę ruszy świąteczny, iluminowany tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Od 1988 r. dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
 • Zakończyły się prace polegające na wykonaniu specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych na pięciu toruńskich pomnikach przyrody. Miały one na celu polepszenie ich stanu zdrowotnego i poprawę warunków bezpieczeństwa dla osób przebywających w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
 • W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu już po raz 44. zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
 • Spadła liczba dewastacji i kradzieży, z roweru korzystają chętniej mężczyźni, a średni czas wypożyczenia roweru to 22 minuty - tak najkrócej można podsumować kończący się sezon roweru miejskiego Torvelo w Toruniu. Rowery trafiły do magazynu, gdzie zostaną przygotowane do nowego sezonu, który ruszy 1 marca 2024 r.