Inne Światy Wernera Herzoga | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Inne Światy Wernera Herzoga

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Projekt filmowy z okazji 70-lecia urodzin reżysera, na który składa się wystawa multimedialna, retrospektywa filmów fabularnych i dokumentów i album monograficzny.

Werner Herzog jest ikoną współczesnego kina autorskiego. Wielki niemiecki reżyser, od lat mieszka w Los Angeles, kręci filmy na całym świecie. Eksperymentalne formy egzystencji i wydarzenia mają dla reżysera wymiar magiczny, bezustannie stawia czoła temu, co skrajne, zagadkowe, mityczne, nieracjonalne. Herzog, artysta-wizjoner, w swoich filmach nie daje jednoznacznych odpowiedzi, stawia jedynie uniwersalne pytania o istotę człowieczeństwa: sobie i światu. Ponad pół wieku temu nakręcił swój pierwszy film. Dziś ma w dorobku ich blisko 70: fabuł i dokumentów.

Multimedialna wystawa powstała przy współpracy z Deutsche Kinemathek – Muzeum Filmu i Telewizji w Berlinie, która dysponuje unikalnym zbiorem Sammlung Werner Herzog, przekazanym mu przez reżysera w 2008 r. Podczas wystawy pokazany zostanie w Polsce po raz pierwszy wybór nieznanych zdjęć i dokumentów z tego archiwum. Na ekranach plazmowych zaprezentowanych zostanie 10 dokumentów o Herzogu, seria wywiadów z reżyserem i wykład master class. Całość uzupełniają  plakaty, obrazy i rysunki zainspirowane twórczością reżysera.

Podczas wystawy będzie miała miejsce premiera wortalu, poświęconego Herzogowi. Retrospektywa filmów, obejmuje 22 wybitne dzieła z lat 1962-2011, zarówno legendarne fabuły: Aguirre, gniew Boży, Zagadka Kaspara Hausera, Nosferatu – wampir, Fitzcarraldo, jak i dokumenty: od wczesnej Fatamorgany, po najnowsze Into The Abyss.

Tak obszernego przeglądu filmów Herzoga jeszcze w Polsce nie było. Album, to trzeci element projektu, pierwsza monografia Herzoga na polskim rynku i jedna z nielicznych na świecie. Publikacja zawiera ponad 150 zdjęć, z czego 30 drukowanych jest po raz pierwszy w Polsce.


Data: 
12.10.2012 12:00 — 26.10.2012 22:00
Miejsce: 
Kino Centrum, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Kategoria wydarzenia: 
Film

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Watis inwestuje w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
  Eko, Miasto
  Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.