www.torun.pl

Kultura

15-lecie Ikara

 

Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny „Ikar” obchodzi w 2018 roku 15-lecie. Pierwszy numer pisma ukazał się we wrześniu 2003 r., dlatego właśnie na ten miesiąc przewidujemy szereg rocznicowych wydarzeń. Hasło przewodnie jubileuszu to „Kultura bardzo osobista”. Kumulacja wydarzeń nastąpi 8 września. Mają one podkreślić fakt, że kultura jest tym, co łączy ludzi, co pomaga znosić bariery i nawiązywać dialog. Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę, że każdorazowe pójście na koncert, wystawę czy do teatru, oprócz tego, iż jest doświadczeniem zbiorowym, stanowi też przeżycie osobiste. Chcemy, by w ten sposób postrzegany był „Ikar” – jako pismo dla wszystkich, ale też dobry znajomy każdego z czytelników, towarzyszący mu na co dzień. Zaniepokojeni rosnącymi podziałami w naszym społeczeństwie, chcemy zaproponować pozytywny przekaz, skłonić ludzi do wyzwolenia dobrych emocji.

Zapraszamy do jubileuszowej akcji, w ramach której będziemy się dzielić życzliwymi myślami. Już od czerwca trwają konkursy: fotograficzny na profilu Ikara na FB (www.facebook.com/IKARTorun) oraz literacki.

8 września przez cały dzień zapraszać będziemy na warsztaty w instytucjach kultury, zaś finał odbędzie się wieczorem na Rynku Staromiejskim, gdzie planujemy koncert i akcję plastyczną.

Spróbujemy dodać Wam skrzydeł :)

Zapraszamy!

         

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.