15-lecie Ikara | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kultura

15-lecie Ikara

 

Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny „Ikar” obchodzi w 2018 roku 15-lecie. Pierwszy numer pisma ukazał się we wrześniu 2003 r., dlatego właśnie na ten miesiąc przewidujemy szereg rocznicowych wydarzeń. Hasło przewodnie jubileuszu to „Kultura bardzo osobista”. Kumulacja wydarzeń nastąpi 8 września. Mają one podkreślić fakt, że kultura jest tym, co łączy ludzi, co pomaga znosić bariery i nawiązywać dialog. Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę, że każdorazowe pójście na koncert, wystawę czy do teatru, oprócz tego, iż jest doświadczeniem zbiorowym, stanowi też przeżycie osobiste. Chcemy, by w ten sposób postrzegany był „Ikar” – jako pismo dla wszystkich, ale też dobry znajomy każdego z czytelników, towarzyszący mu na co dzień. Zaniepokojeni rosnącymi podziałami w naszym społeczeństwie, chcemy zaproponować pozytywny przekaz, skłonić ludzi do wyzwolenia dobrych emocji.

Zapraszamy do jubileuszowej akcji, w ramach której będziemy się dzielić życzliwymi myślami. Już od czerwca trwają konkursy: fotograficzny na profilu Ikara na FB (www.facebook.com/IKARTorun) oraz literacki.

8 września przez cały dzień zapraszać będziemy na warsztaty w instytucjach kultury, zaś finał odbędzie się wieczorem na Rynku Staromiejskim, gdzie planujemy koncert i akcję plastyczną.

Spróbujemy dodać Wam skrzydeł :)

Zapraszamy!

         

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: kolorowe podświetlenia fontanny Cosmopolis nocą, fioletowo-błekitne, na ich tle ciemna sylwetka zapatrzonego dziecka
  Miasto
  W dniu 21 września 2022 roku zostały wyłączone fontanny miejskie. Taka decyzja została podjęta w związku z działaniami oszczędnościowymi miasta.
 • Biznes, Miasto
  Toruń jest gospodarzem konferencji PIKE 2022. To najważniejsze w naszym regionie Europy wydarzenie dot. mediów elektronicznych.
 • Na zdjęciu: poczet sztandarowy UMK stoi przy pomniku Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz uroczysta inauguracja w auli UMK rozpoczęły w dniu 3 października 2022 r. nowy rok akademicki 2022/2023 w Toruniu.
 • Logo Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych
  Biznes, Miasto
  W dniach 7-8 października 2022 r. w Toruniu odbędzie się 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny.
 • Na zdjeciu: warsztaty - zebrani patrzą na tablicę multimedialną, prowadzący referują
  Biznes, Miasto
  35 osób wzięło udział w warsztatach dotyczących zakładania firm i form opodatkowania. Wydarzenie zorganizowano w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej „2. Piętro”. Na szkolenie zaprosiło Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Fundacją „Pogadać po ludzku”.
 • Na zdjęciu: nowe miejsca do parkowania przy ul. Grudziądzkiej 56, trzy miejsca zajęte przez samochody
  Drogi, Miasto
  Przy ul. Grudziądzkiej 56 powstał parking, który pomieści 20 aut.
 • Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2023: całorocznych i na I półrocze. Chętni mogą składać dokumenty do 31 października 2022 r.
 • W toruńskim Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej uczczono 2 października 2022 r. ofiary hitlerowskich czystek wśród ludności dawnego województwa pomorskiego.
 • Bartosz Zmarzlik mistrzem świata, Leon Madsen wicemistrzem, a Maciej Janowski brązowym medalistą Speedway Grand Prix 2022!
 • W Międzynarodowym Dniu Muzyki 1 października 2022 r. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 44. sezon artystyczny.
 • Mateusz Cierniak ze złotem, Jan Kvech ze srebrem, a Jakub Miśkowiak z brązem – tak zakończył się turniej Speedway Grand Prix 2, rozegrany 30 września 2022 r. na Motoarenie.
 • Od 20 lat w Toruniu istnieje Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 30 września 2022 r.
 • Zmarł Edward Pałka, inicjator i wieloletni animator kontaktów Torunia ze słoweńskim Novym mestem.
 • W Toruniu goszczą uczniowie z Hiszpanii, Holandii oraz Estonii, uczestnicy projektu Erasmus Plus "Kolory Kultury", realizowanego we współpracy z SP 11. 30 września spotkali się z zastępcą prezydenta.