www.torun.pl

Kultura

15-lecie Ikara

 

Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny „Ikar” obchodzi w 2018 roku 15-lecie. Pierwszy numer pisma ukazał się we wrześniu 2003 r., dlatego właśnie na ten miesiąc przewidujemy szereg rocznicowych wydarzeń. Hasło przewodnie jubileuszu to „Kultura bardzo osobista”. Kumulacja wydarzeń nastąpi 8 września. Mają one podkreślić fakt, że kultura jest tym, co łączy ludzi, co pomaga znosić bariery i nawiązywać dialog. Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę, że każdorazowe pójście na koncert, wystawę czy do teatru, oprócz tego, iż jest doświadczeniem zbiorowym, stanowi też przeżycie osobiste. Chcemy, by w ten sposób postrzegany był „Ikar” – jako pismo dla wszystkich, ale też dobry znajomy każdego z czytelników, towarzyszący mu na co dzień. Zaniepokojeni rosnącymi podziałami w naszym społeczeństwie, chcemy zaproponować pozytywny przekaz, skłonić ludzi do wyzwolenia dobrych emocji.

Zapraszamy do jubileuszowej akcji, w ramach której będziemy się dzielić życzliwymi myślami. Już od czerwca trwają konkursy: fotograficzny na profilu Ikara na FB (www.facebook.com/IKARTorun) oraz literacki.

8 września przez cały dzień zapraszać będziemy na warsztaty w instytucjach kultury, zaś finał odbędzie się wieczorem na Rynku Staromiejskim, gdzie planujemy koncert i akcję plastyczną.

Spróbujemy dodać Wam skrzydeł :)

Zapraszamy!

         

Najczęściej czytane aktualności

 • Strajk nauczycieli w Toruniu
  Miasto
  24 kwietnia do strajku nie przystąpiło 9 przedszkoli i dwie szkoły oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty znanych polskich gwiazd na Rynku Staromiejskim, kolejna edycja Święta Tańca, wiosenny cykl koncertów pod nazwą Muzyka poważna na leżakach, a także liczne spektakle, spotkania, warsztaty, a także uroczystości państwowe – do toruńskiej Majówki pozostało niewiele czasu, warto więc zobaczyć jakie wydarzenia i atrakcje czekają nas w dniach 27...
 • Kultura, Miasto
  W Dworze Artusa miała miejsce inauguracja XIX Festiwalu Nauki i Sztuki. Uświetnił ją koncert pt. „Język muzyki filmowej”.
 • Miasto
  „Pomagamy” to toruński program wsparcia rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością mieszkających na terenie Gminy Miasta Toruń na lata 2019-2023. O jego realizacji zdecydowała Rada Miasta podczas 6. sesji w dniu 11 kwietnia 2019 roku.
 • Miasto, Sport
  Podsumowanie 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia 2019 roku o godzinie 17:00 w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży.
 • Biznes, Miasto
  Dlaczego warto pokazywać toruńską starówkę z innej perspektywy? Jak pogodzić cele biznesowe i wymagania konserwatora zabytków? Czym przyciągać gości do swojego hotelu? O tym, w kolejnym odcinku cyklu filmowego „Tak się robi biznes na starówce!”rozmawialiśmy z Michałem Durmowiczem, właścicielem hotelu Nicolaus.
 • Od 2 maja 2019 roku Urząd Pocztowy na lewobrzeżu będzie działał w nowej lokalizacji – przy ul. Łódzkiej 35.
 • Trwa realizacja programu „Poznaj naszą firmę" organizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. W środę 24 kwietnia 2019 r. uczniowie z klasy o profilu technik technologii żywności z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO odwiedzili zakład firmy Marwit w gminie Zławieś Wielka. Program „Poznaj naszą firmę” ma na celu promocję...
 • Już w niedzielę 28 kwietnia 2019 roku wystartuje ósma edycja biegu „Run Toruń – Zwiedzaj ze zdrowiem”.
 • W weekend 27-28 kwietnia 2019 roku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do udziału w pikniku popularnonaukowym "Miasto komunikacji - komunikacja miasta".
 • W dniach 29 kwietnia, 2 i 4 maja 2019 r. inaczej będą funkcjonowały kasy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.
 • 27 kwietnia 2019 roku w godz. od 4:30 do 13:05 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od placu NOT do pętli Elana.
 • Superbohaterowie to nowy cykl kreatywnych spotkań dla dzieci, podczas których najmłodsi mogą spotkać znane i inspirujące osoby, a także poznać świat kultury i sztuki z zupełnie innej strony! W sobotę, 27 kwietnia, odbędą się drugie, bezpłatne warsztaty taneczne z Agnieszką Zaleśną.
 • Nowa podbudowa i nawierzchnia, sygnalizacja świetlna, droga rowerowa oraz zieleń – tak będzie wyglądać po remoncie ul. Żółkiewskiego. Toruńscy drogowcy ogłosili przetarg na realizację tego zadania. Wszystkie zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 8 maja br.