www.torun.pl

Kultura

15-lecie Ikara

 

Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny „Ikar” obchodzi w 2018 roku 15-lecie. Pierwszy numer pisma ukazał się we wrześniu 2003 r., dlatego właśnie na ten miesiąc przewidujemy szereg rocznicowych wydarzeń. Hasło przewodnie jubileuszu to „Kultura bardzo osobista”. Kumulacja wydarzeń nastąpi 8 września. Mają one podkreślić fakt, że kultura jest tym, co łączy ludzi, co pomaga znosić bariery i nawiązywać dialog. Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę, że każdorazowe pójście na koncert, wystawę czy do teatru, oprócz tego, iż jest doświadczeniem zbiorowym, stanowi też przeżycie osobiste. Chcemy, by w ten sposób postrzegany był „Ikar” – jako pismo dla wszystkich, ale też dobry znajomy każdego z czytelników, towarzyszący mu na co dzień. Zaniepokojeni rosnącymi podziałami w naszym społeczeństwie, chcemy zaproponować pozytywny przekaz, skłonić ludzi do wyzwolenia dobrych emocji.

Zapraszamy do jubileuszowej akcji, w ramach której będziemy się dzielić życzliwymi myślami. Już od czerwca trwają konkursy: fotograficzny na profilu Ikara na FB (www.facebook.com/IKARTorun) oraz literacki.

8 września przez cały dzień zapraszać będziemy na warsztaty w instytucjach kultury, zaś finał odbędzie się wieczorem na Rynku Staromiejskim, gdzie planujemy koncert i akcję plastyczną.

Spróbujemy dodać Wam skrzydeł :)

Zapraszamy!

         

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Miasto
  W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.
 • 3 lipca br. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Akacjowej.