Ernesto Neto | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ernesto Neto

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Nowy interdyscyplinarny i edukacyjny program, z wnętrzami zaprojektowanymi specjalnie na tę okazję przez jednego z czołowych artystów brazylijskich o międzynarodowej renomie, Ernesto Neto.

Łącząc różne elementy architektoniczne oraz rzeźbiarskie, Ernesto Neto tworzy fascynujące otoczenie, w którym zmienia się relacja między ciałem a przestrzenią. Jego praca, wyrażona w dualizmach takich jak mikrokosmos / makrokosmos, pierwotne / futurystyczne, organiczne / syntetyczne, zmysłowe / duchowe, dostarcza wszechstronne percepcyjne doświadczenie. Wyrzuca nas w wymiar kosmiczny lub sprawia, że wtapiamy się w świat organiczny. Pobudza nasze zmysły i obala koncepcje ograniczeń czy granic, których Neto nigdy nie postrzega jako przeszkody, lecz zawsze jako obszar kontaktu, jedności i interakcji. Projektancka interwencja artysty w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu otworzy nowy zestaw interdyscyplinarnych i edukacyjnych programów skierowanych do każdego rodzaju odbiorcy.

Usytuowane na parterze CSW, nowe środowisko będzie pomyślane jako przestrzeń otwarta na wszelkiego rodzaju działania związane ze sztuką oraz edukacją. Będzie stanowić kolejny etap przestrzeni otwartej dla społeczności, po zakończonym projekcie Pokój z kuchnią. Miejsce to, dedykowane lokalnej społeczności oraz młodym toruńskim odbiorcom sztuki, będzie reprezentować otwartość, plastyczność, zabawę, przytulność, prostotę oraz komfort w ramach różnych eksperymentalnych programów i wydarzeń: koncertów, projekcji filmowych, wykładów, dyskusji oraz warsztatów dla dzieci, młodzieży i studentów oraz lekcji sztuki dla każdego.


Data: 
05.10.2012 17:00 — 30.10.2012 17:00
Miejsce: 
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Kategoria wydarzenia: 
Wystawa

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.