Kultura ze wsparciem miasta | www.torun.pl

Kultura ze wsparciem miasta

Kultura, Miasto
Data publikacji: 08 kwietnia 2021
Autor: Małgorzata Litwin
Kobieta i mężczyzna - wiolonczeliści podczas koncertu

28 projektów z zakresu wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.

29 stycznia 2021 roku Prezydent Miasta Torunia ogłosił otwarty konkurs ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań Gminy MIasta Toruń w roku 2021 w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej. Na  ten cel w okresie od marca do września 2021 r. przewidziano kwotę w wysokości 800 tys. zł.

Termin składania ofert upłynął 26 lutego 2021 roku o godz. 23:59. Do Wydziału Kultury wpłynęło 60 propozycji w wersji elektronicznej. Po ocenie formalnej 8 ofert zostało odrzuconych z powodu niespełnienia wymogów formalnych, a 19 ofert nie spełniło kryterium dopuszczającego do oceny punktowej z uwagi na brak analizy COVID-19 (lub niedostateczną analizę). Nie uwzględniono formy realizacji zadania w związku z pandemią SARS-CoV-2. W wyniku oceny merytorycznej 28 ofert uzyskało ocenę kwalifikującą do przyznania dotacji.

Ostatecznie w I turze konkursu rozdysponowano kwotę 508 tys. zł. na realizację 28 projektów z zakresu kultury.  

Przejdź do strony z wynikami konkursu w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Torunia

Warto dodać, że 8 kwietnia 2021 r. Prezydent Miasta Torunia ogłosił nabór ofert do II tury konkursu, w której do rozdysponowania pozostało 292 tys. zł. Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2021 r. Przejdź do informacji na ten temat

Fot. Lech Kamiński


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  Od soboty 10 kwietnia w Toruniu wykryto 122 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, przy 434 wykonanych testach Ministerstwo Zdrowia nie poinformowało o kolejnych ofiarach śmiertelnych pandemii w naszym mieście.
 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni zagłosują nad uchwałą w sprawie szczególnych warunkach udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Uchwała określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.