Kto wykona prace zieleniarskie? | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kto wykona prace zieleniarskie?

Eko, Miasto
Data publikacji: 31 stycznia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjeciu: widok na park kieszonkowy Francuskie Inspiracje, widać ziemię przygotowaną do wykonania nasadzeń, kilka drzew liściastych, ścieżki

Wydział Środowiska i Ekologii poszukuje wykonawcy drugiego etapu prac w parku kieszonkowym „Francuskie inspiracje”, położonym przy ul. Polna/Strehla/F.Nila oraz zagospodarowania zieleni u zbiegu ul. Zdrojowej i Włocławskiej w Czerniewicach.

Za nami pierwszy etap prac związanych z utworzeniem parku kieszonkowego u zbiegu ulic Polnej, Strehla i Fieldorfa Nila. W ramach tego zadania przygotowano teren pod kątem prac instalacyjno-budowlanych dla piątej z kolei toruńskiej „zielonej kieszonki” o tematyce przyrodniczo-krajoznawczej, min. uzupełniono grunt urodzajny pod wiosenne nasadzenia, wykonano ekologiczne alejki mineralno-gruntowe, położone zostały instalacje sanitarne i elektryczne oraz zamontowane elementy małej architektury. Późną jesienią 2023 r. wykonano tam nasadzenia ponad 60 drzew liściastych.

Aktualnie Wydział Środowiska i Ekologii poszukuje wykonawcy drugiego etapu realizacji parku kieszonkowego „Francuskie Inspiracje”. Etap ten obejmuje wykonanie nasadzeń krzewów, traw, bylin, założenie trawników oraz wykonanie systemu automatycznego nawadniania. W ramach prac przewidziano posadzenie 57 krzewów iglastych, 465 krzewów liściastych, żywopłotu i obwódki strzyżonej z krzewów liściastych (łącznie 1195 roślin). Na terenie parku pojawią się także trawy ozdobne (108 szt.) , 10 pnączy na istniejących pergolach. Z 4132 bylin, takich jak: lawenda wąskolistna, rozmaryn lekarski, hyzop lekarski, szałwia omszona, czy macierzanka cytrynowa, utworzony zostanie ogród ziołowy w stylu francuskim.

W ramach ogłoszonego przetargu pojawiło się także drugie zadanie - wykonanie zieleni na terenie rekreacyjno-sportowym u zbiegu ul. Zdrojowa/Włocławska w Toruniu – Czerniewicach. Zadanie wykonane zostanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Wykonawca będzie realizował zadanie na powierzchni 1480 m kw. Pojawią się tam nowe nasadzenia oraz dodatkowy system nawadniania. Wpierw do wykonawcy należeć będzie wymiana nieużytkowej warstwy ziemi na urodzajną, gdzie następnie pojawią się nowe nasadzenia oraz elementy małej architektury, jak leżaki i stoliki. Na terenie przy ul. Włocławskiej i Zdrojowej, na odpowiednio przygotowanym podłożu, nasadzone zostaną cztery drzewa liściaste, 713 krzewów i 683 rośliny kwietnikowe.

Do pobrania:
>>> Ogłoszenie przetargu - Zagospodarowanie terenów zieleni wraz z systemem nawadniającym przy ul. Polnej oraz ul. Zdrojowej - 2 części

Fot. Wydział Środowiska i ZIeleni, stan istniejący po zakończeniu Etapu I

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.