www.torun.pl

Krajoznawczy Rajd Rowerowy

Miasto, Sport
Data publikacji: 30 czerwca 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Krajoznawczy Rajd Rowerowy 2020 - edycja na zachód Torunia odbędzie się 18 lipca 2020 r. Do udziału zapraszają Miasto Toruń oraz Stowarzyszenie GoSport.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona ze względu na utrzymujący się stan zagrożenia epidemicznego. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem: https://tiny.pl/7rng4.

Długość trasy to ok. 14 km. Rajd rozpocznie się od poznania historii parku na Bydgoskim Przedmieściu. Następnie uczestnicy wydarzenia przejadą w okolice historycznego budynku hali targowej, wzniesionej w 1928 roku. Była to wówczas największa w Polsce hala wystawowa. Kolejnym przystankiem będą okolice dawnego Polchemu, następnie rowerzyści odwiedza Zespół Pałacowo-Parkowy w Przysieku, skąd przejadą nad Stawy Przysieckie. Rajd zakończy ognisko z kiełbaskami na Polanie Leśnej Barbarka. Przewodnikiem będzie znawca historii miasta i regionu Paweł Bukowski. Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Planowa trasa krajoznawczego rajdu rowerowego 2020 – edycja na zachód Torunia:
1.    Start - godz. 10:00, przy fontannie w parku na Bydgoskim Przedmieściu
2.    Hala Targowa - Centrum Targowe Park
3.    Motoarena - Polchem
4.    Przysiek – Zespół Pałacowo-Parkowy
5.    Stawy Przysieckie
6.    Meta: Osada Leśna na Barbarce

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Drogi, Inwestycje
  Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.
 • Eko, Miasto
  W lipcu zaplanowano pierwsze koszenie terenów zielonych na obszarze należących do Gminy Miasta Toruń. To pomoże w pielęgnacji „łąk kwietnych”, które na lato zostaną ubarwione typowymi dla tej pory roku kwiatami.
 • Miasto
  Podczas drugiej tury wyborów Prezydenta RP, w niedzielę 12 lipca 2020 roku, w Toruniu czynna będzie bezpłatna infolinia wyborcza.
 • Drogi, Inwestycje
  Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się budowana ścieżka rowerowa, która połączy Bydgoskie Przedmieście z Osadą Leśną na Barbarce. Dlatego spieszymy z informacją, ścieżka będzie gotowa do końca lipca tego roku!Osada Leśna na Barbarce to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez rowerzystów. Całe rodziny obierają ten kierunek podróży jako...
 • Kultura, Miasto, Sport
  Najbliższy weekend zapowiada się teatralnie i filmowo! Na toruńskich ulicach i scenach plenerowych zobaczyć będzie można: "La La Land", spektakl "Morskie Opowieści" oraz "Pinokio", a w CSW przeniesiemy się nad Sekwanę podczas 11. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego.
 • Już 8 września 2020 r. kamienica na starówce idzie na sprzedaż. Nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Fosa Staromiejska 28 w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru im. Wilama Horzycy. Cena wywoławcza to 1 milion złotych.
 • Podobnie jak w pierwszej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, osoby niepełnosprawne mogą w niedzielę 12 lipca 2020 r. skorzystać w Toruniu z bezpłatnego transportu.
 • Dezynfekcja, środki ochrony osobistej, dystans – to główne zasady bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujące podczas niedzielnych (12 lipca 2020 r.) wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Na budowie w rejonie placu Rapackiego sporo się dzieje. Na al. św. Jana Pawła II, na jezdni od strony starówki, już niedługo pojawi się asfalt.
 • Ponad 25 mln zł wynosi wartość umów podpisanych w tym roku przez miasto Toruń z organizacjami pozarządowymi.
 • W drugiej turze wyborów Prezydenta RP torunianie oddadzą głosy w 123 obwodach do głosowania. Przypominamy, że tak jak w I turze, w 7 przypadkach będą to inne lokale wyborcze niż w poprzednich wyborach.
 • Toruńscy artyści fotograficy: Jadwiga i Marek Czarneccy wykonali nową fotograficzną panoramę Torunia od strony Wisły, o gigantycznej rozdzielczości. Zdjęcie można przeglądać w sieci internetowej.
 • Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji organizuje Rajd Samochodów Zabytkowych „Tylko dla zuchwałych”, podczas którego zawodnicy będą musieli zmierzyć się z interesującymi wyzwaniami, jakie dla nich przygotowano.