www.torun.pl

KPCEN ma już 30 lat

Miasto
Data publikacji: 19 września 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

19 września 2019 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu świętowało jubileusz 30-lecia działalności. Najlepsze życzenia z tej okazji dyrekcji i pracownikom instytucji złożył zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Jubileuszowe spotkanie odbyło się w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. 30 urodziny KPCEN świętowano w obecności byłych i obecnych pracowników instytucji oraz zaproszonych gości.

Centrum zajmuje się kształceniem zawodowych dydaktyków. W ubiegłym roku placówka przygotowała aż 124 różne formy podnoszenia kwalifikacji dla nauczycieli z Torunia i okolic. Mogli oni wziąć udział w szkoleniach, warsztatach, seminariach czy konferencjach.

Jubileusz był okazją do przekazania dyrekcji KPCEN-u najlepszych życzeń i okolicznościowych upominków. Zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz wręczył dyrektorowi Sławomirowi Żebrowskiemu grafikę przedstawiającą wiślaną panoramę Torunia.

- Współpracę z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli oceniamy bardzo dobrze. Mogę to potwierdzić pracownicy 69 jednostek oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, czyli ponad 3 300 nauczycieli, którzy chętnie korzystają z przygotowanej przez Was oferty. Gratuluję jubileuszu tak cenionego ośrodka kształcenia nauczycielskiegomówił zastępca prezydenta podczas oficjalnego spotkania.

Jubileuszowe spotkanie uświetniły prelekcje zaproszonych gości w tym prof. Tomasza Szlendaka, socjologa z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Miasto
  W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.
 • 3 lipca br. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Akacjowej.