www.torun.pl

KPCEN ma już 30 lat

Miasto
Data publikacji: 19 września 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

19 września 2019 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu świętowało jubileusz 30-lecia działalności. Najlepsze życzenia z tej okazji dyrekcji i pracownikom instytucji złożył zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Jubileuszowe spotkanie odbyło się w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. 30 urodziny KPCEN świętowano w obecności byłych i obecnych pracowników instytucji oraz zaproszonych gości.

Centrum zajmuje się kształceniem zawodowych dydaktyków. W ubiegłym roku placówka przygotowała aż 124 różne formy podnoszenia kwalifikacji dla nauczycieli z Torunia i okolic. Mogli oni wziąć udział w szkoleniach, warsztatach, seminariach czy konferencjach.

Jubileusz był okazją do przekazania dyrekcji KPCEN-u najlepszych życzeń i okolicznościowych upominków. Zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz wręczył dyrektorowi Sławomirowi Żebrowskiemu grafikę przedstawiającą wiślaną panoramę Torunia.

- Współpracę z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli oceniamy bardzo dobrze. Mogę to potwierdzić pracownicy 69 jednostek oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, czyli ponad 3 300 nauczycieli, którzy chętnie korzystają z przygotowanej przez Was oferty. Gratuluję jubileuszu tak cenionego ośrodka kształcenia nauczycielskiegomówił zastępca prezydenta podczas oficjalnego spotkania.

Jubileuszowe spotkanie uświetniły prelekcje zaproszonych gości w tym prof. Tomasza Szlendaka, socjologa z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Aż 79 toruńskich firm i instytucji otrzymało zaszczytny tytuł Mecenasa Europejskiego Miasta Sportu Toruń 2019. Wyróżnienia wręczył Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski podczas gali w Dworze Artusa w dniu 22 października 2019 r.
 • Inwestycje, Miasto
  23 października 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podpisał umowę na remont i przebudowę budynku przy ulicy Bydgoskiej 74. Będą tam funkcjonować m.in. mieszkania chronione, które pomogą usamodzielnić się wychowankom pieczy zastępczej.
 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski zaprasza do zgłaszania kandydatek i kandydatów w plebiscycie na „Torunianina 100-lecia”. Konkurs jest organizowany z okazji 100. rocznicy powrotu Torunia do Macierzy i ma na celu wyróżnienie osób, które swoim szczególnym zaangażowaniem służą, bądź służyły, Toruniowi i jego mieszkańcom lub promują Toruń w...
 • Miasto
  15 pracowników Urzędu Miasta Torunia otrzymało Medale za Długoletnią Służbę. Uroczysta dekoracja odbyła się w Ratuszu Staromiejskim.
 • Biznes, Miasto
  W ramach projektu „Tak się robi biznes na starówce” o Księgarni Kafka i spółka opowiada Ewa Stanek-Zaremba. Projekt realizuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Miasto
  W piątkowy wieczór Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zostanie opanowane przez stwory i potwory. Po raz kolejny w centrum nauki odbędzie się naukowe halloween.
 • Niemiecki inwestor Kastenmüller GmbH uroczyście otworzył swoją filię Kastenmüller Polska Sp. z o.o. w Toruniu przy ul. Polnej 105.
 • 24 października 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Zbigniew Rasielewski spotka się z gośćmi z partnerskiej Lejdy. Holenderska delegacja po raz kolejny odwiedziła Toruń.
 • Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro udostępnia zasoby od niespełna roku, a już dziś jednostka może się pochwalić ponad 1000 godzin wynajmu! Miejsce rozpoznawalne jest wśród odbiorców oraz postrzegane, jako nowoczesna przestrzeń dla ngo i gwarant bezpieczeństwa sprawnego prowadzenia organizacji pozarządowej.
 • Prezydent Torunia oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego zapraszają do udziału w Forum organizacji pozarządowych działających w naszym mieście.
 • Trwa nabór do projektu wolontariackiego, organizowany przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • W niedzielę 27 października 2019 r. obchodzić będziemy 80. rocznicę pierwszych straceń na Barbarce. Uroczystości upamiętniające tę tragedię odbędą się w Miejscu Pamięci Narodowej na Barbarce.
 • 13 października 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podpisał umowę na remont i przebudowę budynku przy ul. Mickiewicza 57. Dawny budynek mieszkalny po zakończeniu prac będzie służyć społeczności lokalnej.
 • 26 października 2019 roku w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu „Projekt Kokony” przygotowanego przez Akademię Walki z Rakiem. Na scenie zobaczymy m.in. podopieczne AWzR, które borykają się z chorobą nowotworową.