„Kosmos i Życie": spotkanie autorskie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

„Kosmos i Życie": spotkanie autorskie

Miasto
Data publikacji: 23 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Plakat informujący o spotkaniu autorskim „Kosmos i Życie"

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Autorami publikacji jest trójka naukowców (biolog, fizyk i astronom) z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, którzy starają się odpowiedzieć na pytania: skąd wziął się Wszechświat? Jak ewoluuje? Jak powstało w nim życie i świadome istoty? Książka zawiera ogólne wiadomości na temat struktury i funkcjonowania Wszechświata oraz charakterystykę życia ziemskiego. Dyskutuje się także, czy życie podobne do ziemskiego występuje również w innych miejscach Kosmosu. - Interesuje nas życie w aspekcie istnienia jako takiego, czyli na naszej planecie. Ale interesuje nas również ewentualność występowania życia we wszechświecie i jakie to mogłoby być życie. Jest to taki pewien podręcznik kosmobiologii, w tym sensie, że kosmologia obejmuje całość wszechświata, a biologia tylko naszą planetę. Dyskusja o tym czy podobne do naszego życia gdzieś mogło wystąpić, wydawało nam się istotne - mówi prof. dr hab. Jan Kopcewicz, jeden z autorów książki.

Spotkanie z udziałem prof. Jana Kopcewicza, prof. Włodzisława Ducha i prof. Andrzeja Strobla odbędzie się o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Centrum Innowacyjnej Edukacji (ul. Władysława Łokietka 1-3). Wstęp wolny. Dodatkowo, wydarzenie będzie można śledzić na kanale You Tube Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Między godz. 17:00 a 18:00 w głównym budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie dostępne stanowisko promocyjne Wydawnictwa Naukowego UMK, na którym będzie można nabyć m.in książkę „Kosmos i Życie".


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku z przechodzącą przez Polskę falą upałów, 28 czerwca 2022 r., w centrum Torunia zostały uruchomione kurtyny wodne. Urządzenia pomogą mieszkańcom miasta przetrwać wysokie temperatury.
 • Na zdjęciu: wizyta ambasador Imdiii w TZMO
  Biznes, Miasto
  Jej Ekscelencja Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma Mallick odwiedziła 25 czerwca 2022 r. Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021
  Kultura, Miasto
  Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny ładuje się ładowarką pantografową
  Miasto, MZK
  Od 1 lipca 2022 r. wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów jazdy do obsługi przez autobusy elektryczne. M.in. powstanie nowa linia autobusowa, na niektórych liniach wprowadzone zostaną korekty i zmieni się numeracja linii miejsko-podmiejskich.
 • Na zdjęciu chórzystki podczas występu festiwalowego w Dworze Artusa
  Kultura, Miasto
  W dniu 27 czerwca 2022 r. w Dworze Artusa odbył się koncert festiwalowy IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra.
 • Na zdjęciu osoba trzyma myszkę komputerową
  Miasto
  Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych ogłasza ponowne postępowanie na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Oferty składać można do 14 lipca 2022 r. do godz. 10.00.