„Kosmiczna” siedziba Orange Polska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

„Kosmiczna” siedziba Orange Polska

Biznes, Miasto
Data publikacji: 16 grudnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W nowoczesnym biurowcu GC Skwer u zbiegu ulic Chełmińskiej i Grudziądzkiej swoją nową siedzibę toruńską otworzyło Orange Polska.

Dla podkreślenia astronomicznych tradycji miasta przestrzeń biurowa została zaaranżowana w konwencji kosmicznej. Wystrój, grafiki i nazwy sal nawiązują do ciał niebieskich i słynnych astronomów.

Na powierzchni niemal 1,5 tys. m kw. będzie pracować 145 osób. W ten sposób zamiast w dwóch dotychczasowych lokalizacjach, przy ul. Krasińskiego i ul. Działowskiego, toruński oddział Orange Polska mieści się w jednym miejscu. Do dyspozycji pracowników są ergonomiczne stanowiska pracy, sale konferencyjne, miejsca do pracy cichej oraz przestrzenie socjalne, w tym pokój relaksu. Tradycyjne biurowe „boksy” zastąpi nowoczesna aranżacja biurek, zapewniająca lepszy kontakt zespołów. W pomieszczeniach biurowych zamontowano lampy akustyczne absorbujące hałas, które wpływają na wyciszenie biur i zwiększenie komfortu pracy. W nowej siedzibie znajduje się m.in. call center obsługujące małe przedsiębiorstwa, a także sektory klientów indywidualnych i biznesowych.

- Nowoczesne i przyjazne środowisko pracy sprzyja efektywności i w konsekwencji lepszemu zaspokojeniu potrzeb klientów. Nowe technologie i narzędzia cyfrowe ułatwiają komunikację między pracownikami i zespołami. Ta zasada przyświecała nam przy organizowaniu biur w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Radomiu i Toruniu a w przyszłości będzie stosowana także w innych miastach - powiedział Jacek Kowalski, członek zarządu ds. zasobów ludzkich Orange Polska. W ostatnim czasie w nowych siedzibach Orange na terenie kraju pracuje ponad 9000 osób.

- Cieszę się, że w tym miejscu, które przez wiele lat było niezainwestowane, śmiały inwestor zdecydował się pobudować Skwer GC, inaczej Skwer Grudziądzka – Chełmińska, czyli nowoczesny obiekt biurowy. Toruń potrzebuje takich miejsc, gdzie można funkcjonować i rozwijać przedsięwzięcia w idealnych warunkach. W Toruniu jest dużo ludzi wykształconych i dobrze przygotowanych do pracy, w tym pracy biurowej. Dlatego powstawanie takich miejsc jest nie do przecenienia – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Wykorzystywane wcześniej przez Orange nieruchomości przy ul. Krasińskiego i Działowskiego będą wystawione na sprzedaż.

Orange od lat inwestuje w rozbudowę infrastruktury światłowodowej  w Toruniu. Już obecnie w zasięgu Orange Światłowodu jest ponad 57 tys. gospodarstw domowych i ponad 3,6 tys. biur i lokali usługowych. Stale rozbudowywana i unowocześniana jest także sieć mobilna.

Fot. Lech Kamiński

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.