„Kosmiczna” siedziba Orange Polska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

„Kosmiczna” siedziba Orange Polska

Biznes, Miasto
Data publikacji: 16 grudnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W nowoczesnym biurowcu GC Skwer u zbiegu ulic Chełmińskiej i Grudziądzkiej swoją nową siedzibę toruńską otworzyło Orange Polska.

Dla podkreślenia astronomicznych tradycji miasta przestrzeń biurowa została zaaranżowana w konwencji kosmicznej. Wystrój, grafiki i nazwy sal nawiązują do ciał niebieskich i słynnych astronomów.

Na powierzchni niemal 1,5 tys. m kw. będzie pracować 145 osób. W ten sposób zamiast w dwóch dotychczasowych lokalizacjach, przy ul. Krasińskiego i ul. Działowskiego, toruński oddział Orange Polska mieści się w jednym miejscu. Do dyspozycji pracowników są ergonomiczne stanowiska pracy, sale konferencyjne, miejsca do pracy cichej oraz przestrzenie socjalne, w tym pokój relaksu. Tradycyjne biurowe „boksy” zastąpi nowoczesna aranżacja biurek, zapewniająca lepszy kontakt zespołów. W pomieszczeniach biurowych zamontowano lampy akustyczne absorbujące hałas, które wpływają na wyciszenie biur i zwiększenie komfortu pracy. W nowej siedzibie znajduje się m.in. call center obsługujące małe przedsiębiorstwa, a także sektory klientów indywidualnych i biznesowych.

- Nowoczesne i przyjazne środowisko pracy sprzyja efektywności i w konsekwencji lepszemu zaspokojeniu potrzeb klientów. Nowe technologie i narzędzia cyfrowe ułatwiają komunikację między pracownikami i zespołami. Ta zasada przyświecała nam przy organizowaniu biur w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Radomiu i Toruniu a w przyszłości będzie stosowana także w innych miastach - powiedział Jacek Kowalski, członek zarządu ds. zasobów ludzkich Orange Polska. W ostatnim czasie w nowych siedzibach Orange na terenie kraju pracuje ponad 9000 osób.

- Cieszę się, że w tym miejscu, które przez wiele lat było niezainwestowane, śmiały inwestor zdecydował się pobudować Skwer GC, inaczej Skwer Grudziądzka – Chełmińska, czyli nowoczesny obiekt biurowy. Toruń potrzebuje takich miejsc, gdzie można funkcjonować i rozwijać przedsięwzięcia w idealnych warunkach. W Toruniu jest dużo ludzi wykształconych i dobrze przygotowanych do pracy, w tym pracy biurowej. Dlatego powstawanie takich miejsc jest nie do przecenienia – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Wykorzystywane wcześniej przez Orange nieruchomości przy ul. Krasińskiego i Działowskiego będą wystawione na sprzedaż.

Orange od lat inwestuje w rozbudowę infrastruktury światłowodowej  w Toruniu. Już obecnie w zasięgu Orange Światłowodu jest ponad 57 tys. gospodarstw domowych i ponad 3,6 tys. biur i lokali usługowych. Stale rozbudowywana i unowocześniana jest także sieć mobilna.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Miasto
  9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Ostrzeżenie hydrologiczne dla Torunia
  Miasto
  W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Toruńska Akademia Tenisowa przez ostatnie 5 miesięcy przy wsparciu Gminy Miasta Toruń aktywnie realizowała swoje cele i pomagała rozwijać swoje tenisowe skrzydła.
 • Ponad 100 tys. odsłon nowej kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Na półmetku projektu promującego toruński znak jakości w mediach społecznościowych udało się wygenerować organiczne zasięgi przekładające się na ponad 50 tys. unikalnych użytkowników, do których dotarły treści kampanii.