Kościół św. Jakuba w Toruniu. Historia w ziemi zapisana | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kościół św. Jakuba w Toruniu. Historia w ziemi zapisana

Data wydarzenia
-
Rycina z kościołem św. Jakuba w Toruniu
Opis wydarzenia: 

Kolejny Wieczór Toruński poświęcony będzie książce "Kościół św. Jakuba w Toruniu. Historia w ziemi zapisana". To najnowsza publikacja prezentująca wyniki badań archeologicznych prowadzonych przy toruńskim kościele św. Jakuba. Badaniami kierowała prof. Krystyna Sulkowska-Tuszyńska z Instytutu Archeologii UMK.

W Książnicy Kopernikańskiej porozmawiamy z Panią Profesor o najważniejszych znaleziskach, a także o formułowanych na ich podstawie nowych, rewelacyjnych ustaleniach dotyczących historii kościoła i jego architektury. Ponadto poznamy tajemnice przykościelnego cmentarza i zwyczaje pogrzebowe dawnych torunian. Spotkanie poprowadzi dr Michał Targowski. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Uwaga: wśród uczestników spotkania rozlosujemy 20 darmowych egzemplarzy książki prof. Krystyny Sulkowskiej-Tuszyńskiej "Kościół św. Jakuba. Historia w ziemi zapisana". Wydawcą publikacji jest Towarzystwo Miłośników Torunia.

Organizatorami Wieczorów Toruńskich są Książnica Kopernikańska w Toruniu i Towarzystwo Miłośników Torunia, a wspiera je finansowo Gmina Miasta Toruń.

Na zdjęciu: fragment XIX-wiecznej ryciny przedstawiającej kościół św. Jakuba od strony prezbiterium.


Data: 
25.05.2022 18:00
Miejsce: 
Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
Kategoria wydarzenia: 
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Na zdjęciu: procesja poprzedzająca mszę św. w intencji miasta
  Miasto
  Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w prezentacji ekologicznej, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!
 • W związku z rozpoczynającymi się wakacjami szkolnymi, od 27.06. 2022 r. do 31.08.2022 r. komunikacja miejska w Toruniu funkcjonować będzie w dni robocze wg feryjnych rozkładów jazdy.
 • Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.