Korzystaj z miejskiej aplikacji mobilnej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Korzystaj z miejskiej aplikacji mobilnej

Miasto
Data publikacji: 25 stycznia 2023
Autor: Marcin Pryka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Toruń w pigułce, najważniejsze informacje dotyczące Grodu Kopernika w jednym miejscu? Zachęcamy do korzystania z zaktualizowanej, bezpłatnej mobilnej aplikacji miejskiej na urządzenia przenośne.

Informacyjny charakter, nastawienie na funkcjonalność oraz przydatność modułów zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, a także otwartość na aktualizacje i uzupełnienia – oto najważniejsze cechy mobilnej aplikacji Torunia.

Aplikacja sprzężona jest ze stroną miejską, dzięki czemu ma stały dostęp do bazy aktualności, informacji, wydarzeń oraz komunikatów publikowanych na www.torun.pl. Do dyspozycji użytkowników oddanych jest szereg modułów, osobisty schowek ("Planer") oraz prognoza pogody (z serwisu pogodawtoruniu.pl). Aplikacja dostępna jest w języku polskim i angielskim.

Aktualności

W zakładce aktualności znajdują się bieżące informacje z życia miasta przekierowane z serwisu www.torun.pl. Informacje podzielone są na kategorie (m.in. inwestycje, konferencje prasowe Prezydenta Torunia, sport, kultura i biznes). Ikona do sortowania aktualności znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz jedną z aktualności, żeby przeczytać jej treść.

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniach i imprezach planowanych w Toruniu również pobierane są z serwisu www.torun.pl. W bazie są dostępne informacje o wydarzeniach jednorazowych oraz cyklicznych, z podziałem na kategorie (m.in. festiwal, impreza plenerowa, koncert, sport). Ikona do sortowania wydarzeń znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz jedno z wydarzeń, żeby o nim przeczytać.

Miejsca

Moduł "Miejsca" zawiera wiele przydatnych informacji o Toruniu, podzielonych na zakładki. Zakładka "Zwiedzanie" to m.in. cenne kompendium wiedzy na temat miejsc lub rzeczy szczególnie charakterystycznych dla Torunia, toruńskich zabytkach, atrakcjach miasta i regionu, trasach turystycznych śladem Mikołaja Kopernika (budynki związane z astronomem),  toruńskich muzeów, a także szczegółowe informacje dotyczące usług przewodnickich i wycieczek szkolnych. Przeczytamy tam też o piernikach, czy symbolach miejskich. W zakładce "Tematycznie" oprócz tego znajdziemy np. szeroki wybór teatrów, restauracji, basenów oraz miejsc parkowania. Spis hoteli, apartamentów i schronisk szkolnych z łatwością odszukamy w zakładce "Noclegi". Zakładka "Gastronomia" podaje nam informacje o tym, gdzie najlepiej zjemy w Toruniu. Zakładka "Aktywnie" zawiera miejsca rekreacji i wypoczynku. Z kolei zakładka "Transport" to kompendium wiedzy na temat mozliwości korzystania z komunikacji publicznej, w tym rozkłady jazdy autobusów i pociągów.

Mapy i pliki audio

Do miejsc opisanych w aplikacji dotrzeć można korzystając z nawigacji GPS. Wystarczy użyć przycisku „Nawiguj”, aby zobaczyć lokalizację miejsca na mapie i wytyczyć do niej trasę dojścia lub dojazdu, także z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Przy wybranych zabytkach odsłuchać można również krótkie informacje o obiekcie, jego historii oraz przypisanych mu legendach. Wystarczy kliknąć w symbol nutek znajdujący się z prawej strony pod zdjęciem zabytku. Z podobnych opcji można skorzystać w module "Audioprzewodnik", gdzie udamy się w wirtualną wycieczkę po zabytkach Starego Miasta.
Planer

Moduł "Planer" pozwala na przechowywanie wybranych informacji w prywatnym schowku. Dzięki temu można łatwo i szybko dotrzeć do tych danych, bez potrzeby ponownego ich wyszukiwania. Do "Planera" można dodawać ulubione Miejsca, Wydarzenia oraz Trasy.

Pogoda

W module znajdziemy aktualne informacje o pogodzie w Toruniu. Temperatura, prędkość wiatru i ciśnienie są podawane "na żywo". Dodatkowo aplikacja została wzbogacona o opcje monitorowania stanu powietrza. Dzięki temu korzystając ze smartfonów lub innych urządzeń przenośnych możemy sprawdzić, czym aktualnie oddychamy. W tym miejscu znajdziemy dane dla różnych stacji pomiarowych w Toruniu.

Korzystając z kolejnych modułów znajdziemy informacje o strefach płatnego parkowania w Toruniu, kartach miejskich, grach terenowych, samodzielnie zaprojektujemy trasę zwiedzania, uzyskamy informację o odbiorze odpadów z danego obszaru, poznamy ciekawostki o Grodzie Kopernika, wyznaczymy miejsce, gdzie naszym zdaniem należy posadzić drzewo w mieście, zgłosimy problem (np. przepaloną latarnię, zniszczony chodnik, uszkodzony znak drogowy), zamówimy wizytę w Urzędzie Miasta i skorzystamy z aplikacji moBILET.

Bezpłatna aplikacja miejska jest do pobrania na urządzenia przenośne z systemem Android (tablety i smartfony) w serwisie Google Play. Uruchomiona została także edycja na iOS.

>>Pobierz bezpłatną aplikację miejską Torunia - Android<<

>>Pobierz bezpłatną aplikację miejską Torunia - IOS<<

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: balon unoszący się na tle ciemnego nieba
  Kultura, Miasto, Sport
  Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Na zdjęciu: dwóch żużlowców na torze
  Miasto, Sport
  Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
 • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Trwa usuwanie jemioły z koron 129 drzew rosnących na terenie miasta. W ramach zadania wykonywane są także cięcia pielęgnacyjne.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza 5 października 2023 r. o godzinie 17.00 do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika na wernisaż wystawy pt. „Imago Caeli – malarstwo Katarzyny Kołodziejczyk”. Wystawa udostępniona będzie od 6 października do 26 listopada br.