www.torun.pl

Koronawirus - #zostańwdomu

 • Kultura, Miasto
  Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • Miasto, Sport
  W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • Miasto, Sport
  „Zostań w domu, ćwicz z nami” to akcja, w której udział biorą toruńscy sportowcy. Ma ona na celu zachęcać mieszkańców, niezależnie od wieku, do aktywności fizycznej podejmowanej w domu.
 • Miasto, Sport
  „Zostań w domu, ćwicz z nami” to akcja, w której udział biorą toruńscy sportowcy. Ma ona na celu zachęcać mieszkańców, niezależnie od wieku, do aktywności fizycznej podejmowanej w domu.
 • baner festiwalu
  Kultura, Miasto
  Jubileuszowy, 20. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, który miał się odbyć w kwietniu, zostaje przełożony na przyszły rok. W związku z epidemią taką decyzję podjęła Rada Programowa wydarzenia.
 • pisanki, fot. ze strony www.etnomuzeum.pl
  Kultura, Miasto
  Toruńskie Muzeum Etnograficzne przygotowało serię filmów informacyjnych i warsztatowych przybliżających tradycje związane z Wielkim Tygodniem, a także z obchodami świąt Wielkiej Nocy. Z pomocą fachowców można samodzielnie wykonać palmy, pisanki i firanki z papieru.
 • Miasto
  Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń w związku z koronawirusem. Mają one na celu opanowanie rozprzestrzeniania się wirusa w Polsce.
 • baner koncerty zespołu Stara Szkoła
  Kultura, Miasto
  W ramach akcji #TAKzostanwdomu Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do pozostania w domu i korzystania z kultury on-line. Placówka udostępnia kolejny koncert oraz proponuje serię warsztatów.
 • Miasto, Sport
  „Zostań w domu, ćwicz z nami” to akcja toruńskich sportowców, zachęcająca do aktywności fizycznej w domu.
 • praca Nabanity Nitu lat 6z Bangladeszu
  Kultura, Miasto
  Wszystkich, którym brakuje możliwości bezpośredniego korzystania z uroków wiosny, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zaprasza na wirualną "Wystawę słoneczną".
 • screen strony Młyna Wiedzy
  Kultura, Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na czas akcji #zostańwdomu uruchomiło stronę, na której publikuje materiały edukacyjne. Mogą z nich skorzystać zarówno nauczyciele, jak i rodzice.
 • baner Ikara
  Kultura, Miasto
  Dziś, 30 marca 2020 r. ukazałby się 200. numer Toruńskiego Informatora Kulturalno-Artystycznego „Ikar”. Ponieważ jednak kultura, podobnie jak całe życie społeczne, musiała się zatrzymać, redakcja zrezygnowała z wydania pisma na kwiecień.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski
  Miasto
  Drogie Torunianki, Drodzy Torunianie! W dniach pandemii najważniejsze, decydujące o naszym zdrowiu i życiu jest przestrzeganie zasady #zostańwdomu - i tym samym #bądźmybezpieczni. NIE MA NIC WAŻNIEJSZEGO!
 • zdjęcie pustej Sali Wielkiej Dworu Artusa
  Kultura, Miasto
  Od pierwszych dni kwarantanny bardzo aktywnie kontaktuje się ze swoją publicznością Centrum Kultury „Dwór Artusa”. Na kanałach społecznościowych placówki można znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu.
 • zdjęcie promujące akcję @zostańwdomu
  Kultura, Miasto
  Wirtualne spacery, quizy, filmiki, wykłady, spektakle i wernisaże online – tak działa toruńska kultura w czasie kwarantanny. Instytucje robią wszystko, by nie stracić kontaktu ze swoimi odbiorcami i zapewnić im jak najwięcej wysokogatunkowych atrakcji.
 • zdjęcie ruin Zamku Krzyżackiego, fot. Małgorzata Litwin
  Kultura, Miasto
  Malownicze ruiny średniowiecznego zamku to jedno z częściej odwiedzanych miejsc przez turystów i cel spacerów mieszkańców Torunia. Gdy zmuszeni jesteśmy zostać w domu, możemy odwiedzić to miejsce wirtualnie.
 • Zdjęcie z wystawy Anatomia muzeum, fot. Magdalena Kujawa
  Kultura, Miasto
  Muzeum Etnograficzne zaprasza do swoich serwisów internetowych, w których przygotowuje materiały i treści, do obejrzenia, wysłuchania lub przeczytania bez wychodzenia z domu.
 • zdjęcie otwartej książki, fot. Magdalena Kujawa
  Kultura, Miasto
  Nie wypożyczymy tam obecnie książki, nie pójdziemy na spotkanie autorskie ani wykład. Jednak w czasie epidemii Książnica Kopernikańska oferuje mnóstwo materiałów do czytania, oglądania i daje inspirację do samodzielnych działań.
 • grafika promująca konkurs
  Kultura, Miasto
  „Eko-rysowanie na ekranie” to cykl 10 zajęć z rysunku dla dzieci, przygotowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Codziennie o godz. 10.00 nowa propozycja warsztatów.
 • grafika przygotowana przez teatr, proj. Nika Tarnawska
  Kultura, Miasto
  Choć Teatr im. Wilama Horzycy odwołał majowy Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”, twórcy wciąż pozostają w łączności ze swoimi widzami.
 • koncert TOS, fot. Adam Zakrzewski
  Kultura, Miasto
  Odwołane w związku z epidemią koncerty Toruńska Orkiestra Symfoniczna rekompensuje melomanom publikacją materiałów archiwalnych, edukacyjnych, muzycznych zagadek i wieloma innymi atrakcjami. Codziennie na kanałach społecznościowych instytucji pojawia się coś nowego.
 • Krystian Góralski oprowadza po CKK Jordanki
  Kultura, Miasto
  Centrum Kulturalno-Kongresowe „Jordanki”, jako instytucja impresaryjna, przede wszystkim dba o to, żeby znaleźć nowe terminy wydarzeń, które w związku z epidemią zostały odwołane. Ale ma także inne propozycje dla tych, którzy instytucję odwiedzają oraz tych, którzy jeszcze w niej nie byli.
 • zdjęcie ze spektaklu "Brzdęk i dźwięk", fot. Magdalena Kujawa
  Kultura, Miasto
  Na facebookowym profilu Baja Pomorskiego co rusz pojawiają się kolejne propozycje dla teatromanów, którzy nie mogą odwiedzić placówki osobiście.
 • profil MOT na Instagramie
  Kultura
  Na czas zamknięcia swoich oddziałów Muzeum Okręgowe przygotowuje dla odwiedzających specjalną ofertę online pod nazwą #MuzealnieWirtualnie. Na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych publikowane są materiały w formie tekstów, filmów oraz zdjęć.
 • Relacja online CSW
  Kultura
  Choć Centrum Sztuki Współczesnej w związku z epidemią odwołało wiele swoich imprez, aktywnie kontaktuje się z miłośnikami sztuki online. W ubiegłym tygodniu odbył wirtualny wernisaż pokonkursowej ekspozycji "Wystaw się w CSW", planowane są też wirtualne oprowadzania.
 • Kultura, Miasto
  Miejskie instytucje kultury, a zarazem ważne ośrodki turystyczne przygotowały specjalne oferty on-line, które urozmaicą spędzanie czasu w domu, co jest koniecznością w obliczu zagrożenia epidemicznego.