Koronawirus - Wsparcie dla biznesu | www.torun.pl

Koronawirus - Wsparcie dla biznesu

 • Toruń dla przedsiębiorców
  Biznes, Miasto
  Możliwość umorzenia części lub całości należności czynszowych za najem lokalu administrowanego przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej to kolejny element programu "Toruń dla przedsiębiorców".
 • Toruń dla przedsiębiorców
  Biznes, Miasto
  Toruńscy przedsiębiorcy, którzy zostali najmocniej dotknięci ograniczeniami w prowadzeniu działalności gospodarczej, w związku z ogłoszeniem na obszarze całego kraju stanu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii, mogą ubiegać się o pomoc ze strony miasta w ramach programu „Toruń dla przedsiębiorców”.
 • Grafika informująca o tarczy branżowej 6.0
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Sejm przyjął ustawę dot. pakietu pomocowego dla przedsiębiorców, czyli tzw. antykryzysowej tarczy branżowej. Teraz trafi ona do Senatu.
 • kadr ze spotu promującego akcję
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Podwójną pomoc: restauratorom oraz osobom ubogim oferuje TVN Grupa Discovery. Chętni do udziału w akcji przedsiębiorcy branży gastronomicznej mogą zgłosić swój udział do 25 listopada 2020 r.
 • Na zdjęciu Rynek Staromiejski, na dole niebieski pasek z napisem Toruń dla przedsiębiorców
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Miasto Toruń rozszerza program pomocowy „Toruń dla przedsiębiorców”.
 • Na zdjęciu parking samochodowy ze znakiem informacyjnym pionowym Parkomat Podstrefa B
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Pojazdy, które dowożą posiłki przygotowywane przez toruńskich gastronomów, zostaną zwolnione z każdorazowej opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania, wykupując w zamian abonament.
 • Na zdjęciu wejście do lokalu, na drzwiach przywieszona kartka z napisem zamknięte do odwołania #zostań w domu
  Biznes, Miasto
  Zostanie udzielona obniżka czynszu w wysokości 90% dla najemców gminnych lokali użytkowych – tak zadecydowała 19 listopada 2020 r. Rada Miasta Torunia.
 • Zdjęcie szyby w restauracji z informacją o zamknięciu
  Biznes, Miasto
  Prezydent Michał Zaleski 17 listopada 2020 r. spotkał się z przedstawicielami toruńskiej branży gastronomicznej. Omawiano postulaty przedsiębiorców związane z ograniczeniami funkcjonowania branży wynikającymi z pandemii.
 • Na zdjęciu: grafika promująca Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
  Biznes, Koronawirus
  Od 16 do 22 listopada 2020 r. potrwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Koordynatorem ogólnopolskiego wydarzenia w Toruniu jest Centrum Wsparcia Biznesu. Tegoroczna edycja prowadzona jest pod hasłem „Nowa Normalność” i odbywa się w formule online. Udział we wszystkich organizowanych zdalne szkoleniach i warsztatach jest bezpłatny.
 • Na zdjęciu wejście do lokalu, na drzwiach przywieszona kartka z napisem zamknięte do odwołania #zostań w domu
  Biznes, Miasto
  O tym, czy udzielona zostanie pomoc w formie obniżki czynszu dla najemców gminnych lokali użytkowych, zadecyduje na najbliższej sesji 19 listopada 2020 r. Rada Miasta Torunia.
 • Ma zdjęciu: grafika promująca konfernecję gastronomiczną
  Koronawirus, Miasto
  Jesienna edycja Konferencji Kryzysowej MADE FOR Restaurant odbędzie się w formule online. Transmisja ze spotkania ekspertów z branży zaplanowana została na 16 listopada 2020 r.
 • Grafika przedstawia rozwiązania antykryzysowe dla przedsiębiorców, zaproponowane przez rząd
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  W dniu 6 listopada 2020 r. premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejne rozwiązania antykryzysowe dla gospodarki. Przede wszystkim dotyczą one branż najbardziej dotkniętych obostrzeniami. Ogłoszone zostało kilkanaście instrumentów, z których będą mogli skorzystać przedsiębiorcy. Ich szacowany koszt wynosi minimum 9-10 mld zł.
 • Grafika w kolorach biało-zielonym informuje o programie pn. Tarcz turystyczna
  Biznes, Miasto
  Tarcza turystyczna to kolejna pomoc dla turystyki dotkniętej skutkami pandemii, współprzygotowana przez Ministerstwo Rozwoju. Ma zabezpieczyć kwestię zwrotów pieniędzy za opłacone i nieodbyte z powodu koronawirusa imprezy turystyczne.
 • Na zdjęciu widać rzędy kolorowych chryzantem ustawionych przy chodniku prowadzącym na cmentarz, obok idą ludzie.
  Biznes, Miasto
  Do dnia 6 listopada 2020 r. posiadacze chryzantem - w pełnej fazie dojrzałości, przeznaczonych do sprzedaży - którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi epidemią COVID-19, mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 • Plakat informujący w językacj polskim i angielskim o odbywającym się w formie zdalnej VII Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim
  Biznes, Miasto
  W dniach 21–23 października 2020 roku po raz kolejny odbywa się w Toruniu Międzynarodowy Kongres Azjatycki. To już VII edycja jednego z najważniejszych w Europie Środkowej kongresów naukowo-biznesowych, jednak z powodu pandemii COVID-19 realizowana jest całkowicie w formie zdalnej.
 • Kamienice na Rynku Staromiejskim, za nimi widać fragment kościoła pw. Najświętszej Panny Marii
  Biznes, Koronawirus, Miasto
  Rada Miasta Torunia przyjęła pakiet związanych z programami pomocowymi dla przedsiębiorców, zarówno tych działających już w naszym mieście, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć tu swoją działalność.
 • Zdjęcie drużyny horejowej KH Energa Toruń
  Miasto, Sport
  KH Energa Toruń rozpoczął akcję, która pomoże "zapełnić" trybuny podczas nadchodzących meczów.
 • Miasto
  Przez cały okres trwania pandemii w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej przekazywane jest wsparcie dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i osób prawnych.
 • Kamienice na Rynku Staromiejskim, w tle wieża kościoła pw. Najświętszej Marii Panny
  Biznes, Miasto
  Aby przyciągnąć przedsiębiorców do Torunia, Rada Miasta podczas najbliższej sesji pochyli się nad programami pomocowymi, związanymi z ulgami w podatku od nieruchomości.
 • Ratusz Staromiejski z lotu ptaka
  Miasto
  W dniach 3 i 4 września 2020 w Toruniu gościć będziemy grupę touroperatorów, przedstawicieli polskich biur podróży, którzy zapoznają się z potencjałem turystycznym naszego miasta.
 • Na zdjęciu: grafik przedstawiająca uniesiony w górę kciuk
  Biznes, Miasto
  Sytuacja epidemiczna w ostatnich miesiącach wywołała zawirowania na rynku pracy. Wszystko jednak powoli wraca do normy, a zapotrzebowania na pracę w wielu branżach sukcesywnie się zwiększa. Toruński Gamet poszukuje aż 30 nowych pracowników. Cały czas przedsiębiorcy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na pracowników w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Miasta...
 • Na zdjęciu znajdują się dzieci w trakcie wspólnej gimnastyki
  Miasto, Sport
  „Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO” – to konkurs skierowany do organizacji pozarządowych, powołanych - w ramach swej podstawowej działalności statutowej - do realizacji zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej.
 • Grafika przedstawia dłonie trzymające długopis, którym podpisywane sa dokumenty
  Biznes, Miasto
  Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy wraz z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego ogłaszają nabór wniosków na granty na kapitał obrotowy dla mikro i małych przedsiębiorstw z terenu województwa kujawsko-pomorskiego – w tym również dla osób samozatrudnionych.
 • Na zdjęciu rodzina z dzieckiem stoi na plaży na tle morza
  Miasto
  Trwają ostatnie przygotowania do wdrożenia Polskiego Bonu Turystycznego. Już niebawem ze wsparcia będą mogły skorzystać polskie rodziny, a także polska branża turystyczna, która ucierpiała w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych przypadła rola utworzenia, dostosowania i utrzymania...
 • Biznes, Miasto
  W cyklu filmowym „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje pracownię złotniczą prowadzoną przez Tadeusza Keczmera. Rzemieślnik i artysta od lat cieszy się zaufaniem klientów.
 • Biznes, Miasto
  O możliwościach uzyskania jednorazowej pożyczki dla organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników kościelnej osoby prawnej, a także umorzenia niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców informuje Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Biznes, Miasto
  Piekarnia Gruzińska „Puri” to kolejny bohater cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu.
 • Biznes
  Od 6 lipca 2020 r. przedsiębiorcy wynajmujący lokale będące w zasobach Gminy Miasta Toruń mogą składać wnioski o umorzenie czynszu. Pierwotnie w oficjalnych komunikatach o wsparciu dla lokalnego biznesu informowano, że można będzie o nie wnioskować „po odwołaniu stanu epidemii”.
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Biznes, Miasto
  W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.