Koronawirus - Ważne źródła informacji, infolinie | www.torun.pl

Gfarika ilustracyjna. Biały napis "Szczepimy się", na niebieskim tle.

Koronawirus - Ważne źródła informacji, infolinie

 • Na zdjęciu: pielęgniarka trzyma w wyciągniętej dłoni ampułkę ze szczepionką
  Koronawirus, Miasto
  W okresie świąteczno-noworocznym na terenie Torunia będzie można wykonać wymazy PCR w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w innych niż zwykle terminach.
 • Grafika rządowa - nauka zdalna od 15 grudnia
  Koronawirus, Miasto
  Od 15 grudnia 2021 r. rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa – zmiany dotyczą, m.in. limitów osób w przestrzeniach publicznych, nauki zdalnej w szkołach podstawowych i średnich oraz wykonywania testów PCR.
 • Grafika informująca o wydłużonej ważności certyfikatów po 3. dawce szczepienia
  Koronawirus, Miasto
  Od 13 listopada 2021 r. ważność Unijnych Certyfikatów COVID (UCC) po przyjęciu trzeciej dawki przypominającej została wydłużona.
 • Na zdjęciu Miejska Przychodnia Specjalistyczna
  Koronawirus, Miasto
  Od 10 listopada 2021 r. w Toruniu funkcjonują trzy punkty wykonujące wymazy PCR w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
 • baner nt. komunikatu
  Koronawirus
  Minister Zdrowia informuje, że od 30 września 2021 r., każdy obywatel RP oraz cudzoziemiec uprawniony do udziału w Narodowym Programie Szczepień, który przyjął poza granicami kraju szczepienie przeciwko COVID-19 (jedną lub dwie dawki), szczepionką dopuszczoną do obrotu na terytorium Unii Europejskiej, może zgłosić się do wybranego punktu szczepień...
 • Na zdjęciu osoba w kombinezonie podaje płyn antybakteryjny kobiecie w samochodzie
  Koronawirus, Miasto
  Obecnie w Toruniu działa tylko jeden punkt poboru wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-​2, finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
 • Na zdjęciu mężczyźni w kombinezonach pobierają wymaz osobie znajdującej się w samochodzie
  Koronawirus, Miasto
  Od 17 maja 2021 r. zamknięty zostanie punkt pobrań przy Motoarenie, w którym wykonywane były testy na obecność wirusa SARS-Cov-2. Osoby posiadające skierowanie mogą wykonać test w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Grafika informująca o stopniowym łagodzeniu obostrzeń
  Koronawirus, Miasto
  Sukcesywnie w maju 2021 roku następować będzie łagodzenie obostrzeń w kraju – poinformował premier Mateusz Morawiecki.
 • Na zdjęciu mężczyźni w kombinezonach pobierają wymaz osobie znajdującej się w samochodzie
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu uruchomiono kolejne punkty pobrań wymazów w celu wykrycia SARS-CoV-2. Jest to efekt apelu prezydenta Michała Zaleskiego do Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
 • Na zdjęciu widać pracownika medycznego wykonującego wymazy, w stroju ochronnym
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu działają cztery punkty poboru testów na obecność koronawirusa w różnych częściach miasta.
 • Na zdjęciu widac kobietę rozmawiającą przez telefon
  Koronawirus, Miasto
  W ramach Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii realizowane są bezpłatne porady prawne i psychologiczne dla ofiar przemocy w rodzinie.
 • Grafika informująca o możliwości uzyskania skierowania na test poprzez internet
  Koronawirus, Miasto
  Masz objawy koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą zakażoną? Nie musisz zgłaszać się do lekarza POZ, możesz dostać skierowanie, wypełniając formularz w internecie.
 • Na zdjęciu osoba trzyma telefon komórkowy
  Koronawirus, Miasto
  Masz pytania dotyczące rejestracji na szczepienia, kwarantanny czy Telefonicznej Informacji Pacjenta? Na stronie rządowej powstała specjalna zakładka ze wszystkimi numerami telefonów zebranymi od początku epidemii koronawirusa.
 • Na zdjęciu: kobieta rozmawiająca przez telefon
  Koronawirus, Miasto
  Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 działa miejska infolinia dot. szczepień przeciwko COVID-19 oraz transportu do punktów szczepień. Przez ponad tydzień działalności udało się pomóc kilkudziesięciu mieszkańcom.
 • Na zdjęciu widać slajd pokazywany podczas konferencji prasowej KPRM
  Koronawirus, Miasto
  Osoby, które chcą się zapisać do danego etapu szczepień, mogą to zrobić, wysyłając SMS pod specjalny numer – poinformowała Kancelaria Przewodniczącego Rady Ministrów.
 • Na zdjęciu mikrobus przeznaczony do przewozu osob z niepełnosprawnością
  Koronawirus, Miasto
  Miasto pomaga osobom niepełnosprawnym oraz seniorom mającym problemy z samodzielnym poruaszniem się dotrzeć do punktów szczepień przeciwko Covid-19. Działa miejska infolinia: 56 611 89 00, dzięki której uprawnione osoby w bezpieczny sposób mogą umówić transport.
 • grafika do spotkania
  Koronawirus
  W poniedziałek 11 stycznia 2020 roku samorząd studencki Collegium Medicum UMK zaprosił na dyskusję dotyczącą szczepień przeciwko COVID-19. Wydarzenie było transmitowane na kanale UMK TV w serwisie YouTube.
 • Na zdjęciu pracownik ochrony zdrowia wykonuje szczepienie
  Koronawirus
  Trwa realizacja Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID–19. W Toruniu w pierwszej kolejności szczepieni są najbardziej narażeni na zakażenie, tzw. grupa 0: pracownicy placówek ochrony zdrowia, Domów Pomocy Społecznej, przychodni oraz farmaceuci.
 • Na zdjęciu pracownicy Miejskiej Przychodni Specjalistycznej w kombinezonach pobierają wymaz od osoby w samochodzie
  Koronawirus, Miasto
  Testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2 w Toruniu odbędzie się między 11 a 15 stycznia 2021 r. Obecnie trwają przygotowania do organizacji poborów wymazów.
 • infografika dotycząca infolinii 989
  Koronawirus, Miasto
  Masz pytania dotyczące szczepień w Toruniu przeciw COVID-19? Skorzystaj z bezpłatnej i całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień.
 • Na zdjęciu widać osobę ubraną w kombinezon ochronny, pobierającą próby do testów na obwecność koronawirusa
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu działają cztery punkty poboru testów na obecność koronawirusa w różnych częściach miasta.
 • Na zdjęciu Miejska Przychodnia Specjalistyczna od ul. Odrodzenia
  Koronawirus, Miasto
  Od 15 stycznia 2021 r. realizowany jest kolejny etap Narodowego Programu Szczepień. Sprawdź, gdzie w Toruniu będzie można się zaszczepić przeciwko Covid-19.
 • Na zdjęciu strzykawki z ampułkami ze szczepionką na niebieskim tle
  Koronawirus, Miasto
  Jak zapowiada Ministerstwo Zdrowia, od 15 stycznia 2021 r. otwarte zostaną zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. W I etapie z wakcynacji skorzystać mają, m.in. pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej, służby mundurowe, osoby powyżej 60. roku życia oraz nauczyciele.
 • Młoda kobieta rozmawia przez telefon
  Koronawirus, Miasto
  Osoby z niepełnosprawnością oraz ich bliscy mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego, udzielanego telefonicznie bądź poprzez platformę wideo.
 • Grafika informuje o zmianach wprowadzonych na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym w roku 2021
  Koronawirus, Miasto
  Wymagania egzaminacyjne obowiązujące na egzaminach: ósmoklasisty i maturalnym w 2021 r., zniesienie obowiązku przystąpienia do egzaminu ustnego i egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a także umożliwienie zmiany deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego – to główne kwestie, które zawiera rozporządzenie...
 • Na zdjęciu kobieta ze słuchawkami z mikrofonem
  Koronawirus, Miasto
  Rząd uruchomia kolejne narzędzie do informowania o szczepieniach przeciwko COVID-19 - od 16 grudnia 2020 r. ruszyła infolinia dedykowana temu zagadnieniu.
 • Grafika informująca o powstaniu strony dotyczącej szczepień przeciwko COVID-19
  Koronawirus, Miasto
  Rząd przyjął Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19, którego podstawowym celem jest dostarczenie szczepionek i przeprowadzenie szczepień Polaków.
 • Grafika programu Wspieraj Seniora zachęcająca do zgłoszenia się do wolontariatu ozdrowieńców
  Koronawirus, Miasto
  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszerza swoją działalność – od wczoraj ruszyły zapisy do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przeszły zakażanie koronawirusem, pomagać będą mogły w domach pomocy społecznej.
 • infografika nt. nowego numeru z sanepidu
  Koronawirus, Miasto
  O nałożeniu kwarantanny poinformuje nas obecnie telefonicznie automat. Powstała również ogólnopolska infolinia do kontaktu z sanepidem.
 • Na zdjęciu lekarz pobiera krew od dawcy
  Koronawirus, Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski apeluje do ozdrowieńców o oddanie osocza do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.