Koronawirus - Konferencje prasowe Prezydenta Torunia | www.torun.pl

Gfarika ilustracyjna. Biały napis "Szczepimy się", na niebieskim tle.

Koronawirus - Konferencje prasowe Prezydenta Torunia

 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 196 nowych zakażeń koronawirusem SARS CoV-2. 10 osób zmarło: przyczyną śmierci dwóch z nich był COVID-19, pozostali zmarli ze względu na choroby współistniejące z zakażeniem. W czwartek poinformowano o rekordowej liczbie ofiar śmiertelnych pandemii, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, że to efekt spóźnionego...
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus, Kultura
  Od środy 31 marca w Toruniu wykryto 120 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 8 mieszkańców miasta zmarło – przyczyną śmierci trojga z nich był COVID-19, a pozostałych choroby współistniejąca. Prezydent Michał Zaleski zaapelował do torunian o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych.
 • Na zdjęciu prezydent Torunia Michał Zaleski podczas konferencji prasowej
  Koronawirus, Miasto
  Dzisiaj, 23 marca 2021 r. mija dokładnie rok od wykrycia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Toruniu. Podsumowanie działań miasta w tym trudnym, pandemicznym okresie przedstawił podczas konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu widać namiot, w którym przeprowadzane są testy
  Koronawirus, Miasto
  W związku z trzecią falą epidemii prezydent Michał Zaleski zaapelował o utworzenie w Toruniu kolejnego punktu poboru wymazów.
 • Na zdjęciu widać prezydenta Michała Zaleskiego na tle ścianki z herbem miasta
  Koronawirus, Miasto
  Podczas 28. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • Koronawirus, Miasto
  W związku z sytuacją epidemiczną na terenie kraju Ministerstwo Zdrowia rekomenduje instalowanie aplikacji ProteGO Safe. Program pomaga m.in. uniknąć kontaktu z osobami zakażonymi.
 • Na zdjęciu Sylwia Fedus w przyłbicy, wrzesień 2020 r.
  Koronawirus, Miasto
  Miasto dba o dostępność dla osób z niepełnosprawnością słuchową – od marca 2021 r. konferencje prasowe prezydenta Torunia będą tłumaczone na Polski Język Migowy.
 • ekran z widocznym prezydentem Zaleskim podczas konferencji prasowej oraz tłumaczka języka migowego
  Koronawirus
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 12 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła w wyniku chorób współistniejących z COVID-19. W ostatnim tygodniu widać tendencję wzrostową, jeśli chodzi o liczbę zakażeń, o czym informował na konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski przekazuje informacje podczas konferencji
  Koronawirus, Miasto
  Podczas 27. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 118 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, jedna osoba zmarła w skutek chorób współistniejących z COVID-19. Do zdrowia wróciło 72 mieszkańców miasta.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski przekazuje informacje podczas konferencji
  Koronawirus, Miasto
  Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • Prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej, ubrany w maseczkę
  Koronawirus, Miasto
  Podczas konferencji prasowej epidemicznej w dniu 5 stycznia 2021 r. prezydent Michał Zaleski przedstawił aktualne informacje dotyczące Torunia.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski z czerwoną maseczką podczas konferencji
  Koronawirus, Miasto
  Podczas konferencji prasowej, 23 grudnia 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Prezydent Michał Zaleski na tle niebieskiej ścianki promocyjnej z herbem Torunia
  Koronawirus, Miasto
  Podczas 25. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski w trakcie konferencji prasowej
  Koronawirus, Miasto
  12 listopada 2020 roku podczas konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski przedstawił dziennikarzom wybrano projekty uchwał, które znajdą się w programie najbliższej sesji Rady Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: wykres przedstawiający liczbę zakażonych koronawirusem, wyleczonych i ofiar śmiertelnych w Toruniu od początku pandemii
  Koronawirus
  10 listopada 2020 roku podczas konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski przedstawił aktualną sytuację epidemiczną w mieście. Zachęcił także do wywieszania biało-czerwonych flag na prywatnych domach z okazji święta 11 listopada .
 • Koronawirus, Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski przedstawił najnowsze dane dot. sytuacji epidemicznej w Toruniu.
 • Koronawirus, Miasto
  Podczas konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski przedstawił aktualną sytuację epidemiczną w mieście.
 • Koronawirus, Miasto
  Podczas konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski przedstawił aktualną sytuację epidemiczną w mieście.
 • Koronawirus, Miasto
  Podczas konferencji prasowej, 26 października 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Koronawirus, Miasto
  Podczas konferencji prasowej, 23 października 2020 r. prezydent Torunia przedstawił nowe obostrzenia epidemiczne. Przedstawiono również zmiany w organizacji ruchu na placu Niepodległości.
 • Prezydent Michał Zaleski podczas zdalnej sesji Rady Miasta Torunia, w tle herb miasta
  Koronawirus, Miasto
  Podczas 23. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących funkcjonowania miasta.
 • Prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej w trybie zdalnym
  Miasto
  Podczas konferencji prasowej w dniu 19 października 2020 r. prezydent Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Grafika przedstawia wykres pokazujący miesięczny przyrost liczby zachorowań na Covid-19 wToruniu ze szczególnym wzrostem w październiku
  Miasto
  W Toruniu aktualnie 381 osób jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, z czwartku na piątek przybyło 29. W ciągu doby nie zmieniła się liczba osób wyleczonych oraz zmarłych.
 • Na zdjęciu: tramwaj MZK w "maseczce" stojący na przystanku przed Urzędem Miasta
  Koronawirus, Miasto, MZK
  Ograniczenie liczby pasażerów do 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących. Co drugie miejsce siedzące musi pozostać wolne. Maseczki na twarzach pasażerów i dystans społeczny. Takie warunki obowiązują w komunikacji miejskiej w Toruniu, w związku z włączeniem miasta do "czerwonej strefy".
 • Na zdjęciu: uczeń korzystający z laptopa
  Miasto
  Od poniedziałku 19 października 2020 roku szkoły ponadpodstawowe przejdą w tryb nauki zdalnej. Dotyczy to 25 szkół prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń – 11 liceów ogólnokształcących, 8 techników i 4 szkół branżowych pierwszego stopnia oraz Szkoły Przyspasabiającej do Pracy i Szkoły Muzycznej.
 • na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski w trakcie konferencji prasowej
  Miasto
  Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 433 przypadki koronawirusa SARS-CoV-2. 278 osób zarażonych to mieszkańcy miasta, a 155 zamieszkuje powiat toruński. Od poniedziałku 14 września przybyło aż 39 z potwierdzonym zarażeniem.
 • Na zdjęciu: Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski
  Miasto
  U 406 mieszkańców miasta Torunia i powiatu toruńskiego wykryto koronawirusa SARS-CoV-2. 262 zarażonych to torunianie, a 144 mieszkańcy powiatu. 282 osób powróciło do zdrowia.
 • Prezydent Michał Zaleski podczas sesji Rady Miasta przeprowadzonej on-line siedzi na tleniebieskiej ścianki z herbem Torunia
  Miasto
  10 września 2020 roku Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski przedstawił radnym informacje dotyczące sytuacji w mieście związanej z pandemią koronawirusa.
 • Na zdjęciu widać toruńską starówkę oraz Wisłę - z lotu ptaka
  Miasto
  W Toruniu i powiecie toruńskim zanotowano do tej pory 361 przypadków zakażenia koronawirusem. Do zdrowia powróciło 218 osób, jednak 21 osób zmarło od początku pandemii.