Koronawirus - Funkcjonowanie miasta | www.torun.pl

Koronawirus - Funkcjonowanie miasta

 • Na zdjęciu: budynek PUP-u
  Koronawirus, Miasto
  Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia informuje o możliwości rejestracji osób bezrobotnych, uzyskania zasiłku i pomocy w ramach usług i instrumentów rynku pracy.
 • Na zdjęciu: strzykawka medyczna
  Koronawirus, Miasto
  25 listopada 2020 roku Miejska Przychodnia Specjalistyczna rozpocznie szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców w ramach „Programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65 roku życia na lata 2015-2020”.
 • Grafika ilustracyjna.
  Koronawirus, Miasto
  Ponad 60 wolontariuszy - członków toruńskich organizacji pozarządowych oraz osób niezrzeszonych - stale współpracuje z toruńskim MOPR-em pomagając osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym, pozbawionym wsparcia rodziny i pozostającym w domach w związku zagrożeniem spowodowanym pandemią.
 • Na zdjęciu kamienice przy ul. Szerokiej w Toruniu wieczorem
  Koronawirus, Miasto
  19 listopada 2020 r. podczas sesji Rady Miasta Torunia zmieniony został termin składania wniosków o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków na terenie Torunia.
 • Na zdjęciu prezydent Torunia Michał Zaleski przemawia w Dworze Artusa podczas uroczystości wręczenia Nagród Prezydenta Torunia
  Koronawirus, Miasto
  Prezydent Michał Zaleski podjął decyzję o przełożeniu uroczystości wręczenia Nagrody Prezydenta Torunia za rok 2019. Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia lub za całokształt działalności zeszłorocznej przyznane zostaną prawdopodobnie w 2021 roku.
 • Na zdjęciu: laska przewodniczące i herb Torunia na ekranie komputera
  Koronawirus, Miasto
  19 listopada 2020 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 24. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: punkt poboru pobrań przy Motoarenie
  Koronawirus
  W środę 11 listopada zmienią się godziny otwarcia dwóch punktów pobierania wymazów, które działają na terenie Torunia.
 • Na zdjęciu: autobus MZK na tle Urzędu Miasta Torunia
  Koronawirus, Miasto, MZK
  Od najbliższego poniedziałku 9 listopada wprowadzonych zostanie kilka zmian w rozkładach jazdy autobusów MZK. Korekty mają związek z wchodzącymi w życie ograniczeniami dotyczącymi m.in. funkcjonowania szkół.
 • Na zdjęciu: logo konsultacji społecznych
  Koronawirus, Miasto
  Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, termin oraz forma warsztatu Design Thinking uległ zmianie.
 • zdjęcie witryny OIT, fot. Maciej Lemanik
  Koronawirus, Miasto
  W związku z obowiązującymi od 7 do 29 listopada 2020 r. obostrzeniami wynikającymi z sytuacji epidemicznej, w tym okresie zamknięty będzie także Ośrodek Informacji Turystycznej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: muzycy i dyrygent na scenie CKK Jordanki
  Koronawirus, Kultura
  Decyzją Premiera RP Mateusza Morawieckiego instytucji kultury na terenie całego kraju do końca listopada pozostają zamknięte. Wydarzenia kulturalne organizowane przez toruńskie instytucje kultury zostaną odwołane lub zrealizowane bez udziału publiczności. Trwają prace nad przygotowaniem programu imprez i warsztatów online.
 • grafika - nowe obostrzenia od 7.11.
  Koronawirus, Kultura, Miasto
  Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia wprowadzone ze względu na rosnącą ilość zakażeń koronawirusem. Od soboty zamknięte będą instytucje kultury i sklepy w galeriach handlowych inne niż sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Od poniedziałku uczniowie klas I-iii szkół podstawowych przejdą na...
 • Infografika z informacja o zamknięciu cmentarzy
  Koronawirus
  W dniach 31.10-2.11.2020 cmentarze będą zamknięte – taką informację podał podczas konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki.
 • Na zdjęciu: grafika promująca działania promocyjne skierowane do toruńskich przedsiębiorców
  Koronawirus, Miasto
  Zaplanowana na pierwszy weekend listopada jesienna odsłona akcji Toruń za pół ceny zostanie odwołana. Kanały informacyjne i działania promujące akcję zostaną wykorzystane we wspieraniu lokalnych przedsiębiorców borykających się ze skutkami ekonomicznymi pandemii COVID-19.
 • Drewniane sprzęty na placu zabaw na podłożu piaszczystym, wokół rosną drzewa
  Koronawirus, Miasto
  Wszystkie miejskie place zabaw zostaną wyłączone z użytkowania w okresie od 1 listopada 2020 r. do 31 marca 2021 r.
 • Na zdjęciu widać budynek Domu Pomocy Społecznej im. dr. Leona Szumana, na pierwszym planie niebieska brama
  Koronawirus, Miasto
  Decyzją Prezydenta Miasta Torunia pracownicy Domu Pomocy Społecznej im. dr. Leona Szumana otrzymają dodatki za pracę z zakażonymi Covid-19.
 • Na zdjęciu: kobieta rozmawiająca przez telefon
  Koronawirus, Miasto
  W związku z aktualną sytuacją epidemiczną bezpłatne porady prawne są udzielane wyłącznie telefonicznie.
 • Na zdjęciu: nagrobek Familii Landgraf na cmentarzu św. Jerzego
  Miasto
  26 października 2020 roku na portalu Zrzutka.pl uruchomiono internetową zbiórkę pieniędzy na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu św. Jerzego. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną zbiórka online zastąpi tradycyjną kwestę na cmentarzu św. Jerzego.
 • Na zdjęciu widać autobus miejski, w tle budynek Urzędu Miasta Torunia
  Miasto, MZK
  Od wtorku 27 października 2020 r. w związku z zawieszeniem zajęć szkolnych w szkołach podstawowych dla klas 4-8 wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych.
 • Prezydent Michał Zaleski podczas zdalnej sesji Rady Miasta Torunia, w tle herb miasta
  Koronawirus, Miasto
  Podczas 23. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących funkcjonowania miasta.
 • Na zdjęciu budynek Wydziału Obsługi Mieszkańców
  Koronawirus, Miasto
  W związku z obecną sytuacją epidemiczną na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i wprowadzeniem czerwonej strefy na terenie Torunia, od poniedziałku 26 października 2020 r. wprowadza się zmiany w trzech wydziałach Urzędu Miasta Torunia, które prowadzą bezpośrednią obsługę interesantów.
 • Infogrfaika z najważniejszymi danymi epidemicznymi dla Torunia na dzień 22 października2020
  Koronawirus, Miasto
  Kolejne 192 osoby zakaziły się w Toruniu wirusem SARS-CoV-2. Liczba chorych wzrosła do 963 osób. W województwie przebadano wczoraj ponad 4 tys. próbek. Miasto uruchamia dwa nowe punkty pobrań wymazów.
 • Grafika informacyjna - lokalizacja punktów poboru wymazów
  Koronawirus, Miasto
  Dzięki zaangażowaniu prezydenta Michała Zaleskiego Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu uruchamia dwa nowe punkty pobrań materiału biologicznego w celu wykonania testu diagnostycznego na obecność wirusa SARS-Cov-2 (finansowanego przez NFZ).
 • Na zdjęciu wnętrze Toruńskiego Centrum Targowego
  Koronawirus, Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza o możliwej lokalizacji szpitala tymczasowego. W razie potrzeby udostępnione do tego celu ma być Toruńskie Centrum Targowe.
 • Na zdjęciu pracowniczka medyczna trzyma fiolkę z wymazem
  Koronawirus, Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski wdrożył procedurę tworzenia nowych punktów pobrań, w których wykonać będzie można test na obecność koronawirusa. Działać będą one w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
 • Grafila przedstawia najnowsze informacje dot. zakażeń w Toruniu
  Miasto
  W Toruniu już 962 osoby są zakażone Covid-19 - z poniedziałku na wtorek tym samym przybyły 92 osoby.
 • Miasto
  Przez cały okres trwania pandemii w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej przekazywane jest wsparcie dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i osób prawnych.
 • Grafika informacyjna o koronawirusie w Toruniu
  Miasto
  O 28 osób wzrosła z soboty na niedzielę liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 18 października wynosi 438.
 • Grafika informacyjna o koronawirusie w Toruniu
  Miasto
  O 29 osób wzrosła z piątku na sobotę liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 17 października wynosi 410.
 • Na zdjęciu widać starszą panią, poruszającą się o kuli, niosącą zakupy w czerwonej torbie
  Miasto
  Osoby starsze są szczególnie narażone na ryzyko zakażenia koronawirusem. Gmina Miasta Toruń podejmuje działania mające na celu wsparcie dla seniorów.