Koronawirus - Funkcjonowanie miasta | www.torun.pl

Gfarika ilustracyjna. Biały napis "Szczepimy się", na niebieskim tle.

Koronawirus - Funkcjonowanie miasta

 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 196 nowych zakażeń koronawirusem SARS CoV-2. 10 osób zmarło: przyczyną śmierci dwóch z nich był COVID-19, pozostali zmarli ze względu na choroby współistniejące z zakażeniem. W czwartek poinformowano o rekordowej liczbie ofiar śmiertelnych pandemii, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, że to efekt spóźnionego...
 • Na zdjęciu: napis na budynku Specjalistycznego Szpitala Miejskiego
  Koronawirus
  Od soboty 3 kwietnia 2021 roku w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika uruchomione zostaną kolejne miejsca dla pacjentów chorych na COVID-19.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus, Kultura
  Od środy 31 marca w Toruniu wykryto 120 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 8 mieszkańców miasta zmarło – przyczyną śmierci trojga z nich był COVID-19, a pozostałych choroby współistniejąca. Prezydent Michał Zaleski zaapelował do torunian o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych.
 • Na zdjęciu widać osoby ubrane w kombinezony ochronne w punkcie pobrań wymazów
  Koronawirus, Miasto
  Od 26 marca 2021 roku w Toruniu działają dwa kolejne punkty pobrań wymazów w celu wykrycia Covid-19.
 • zdjęcie lekarza w maseczce i modeli koronawirusa
  Koronawirus
  W związku z nasilającą się trzecią falą epidemii koronawirusa Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Starosta Toruński Marek Olszewski wystosowali wspólny apel do pracowników POZ o podejmowanie pracy na oddziałach covidowych.
 • Na zdjęciu widać osoby ubrane w kombinezony ochronne pochylające się nad otwartym oknem samochodu w celu pobrania wymazu
  Koronawirus, Miasto
  W odpowiedzi na apel prezydenta Michała Zaleskiego, Narodowy Fundusz Zdrowia wyraził zgodę na otwarcie kolejnych dwóch punktów poboru wymazów.
 • budynek MPS przy ul. Uniwersyteckiej
  Koronawirus
  W odpowiedzi na apel prezydenta Torunia Michała Zaleskiego Miejska Przychodnia Specjalistyczna skieruje do pomocy na oddziałach covidowych jednego lekarza i jedną pielęgniarkę.
 • prezydent Michał Zaleski na tle panoramy Torunia
  Koronawirus
  Prezydent Torunia Michał Zaleski apeluje do personelu podstawowej opieki zdrowotnej o wsparcie medyków pracujących na oddziałach covidowych. W związku z nasilającą się trzecią falą pandemii w toruńskich szpitalach, podobnie jak w całej Polsce, brakuje rąk do pracy.
 • Koronawirus, Miasto
  W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną od 22 marca 2021 r. do odwołania zamknięte zostaną niektóre placówki opieki społecznej.
 • Koronawirus, Miasto
  W związku ze wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa Sars-Cov-2, miasto ponownie rozpoczęło oczyszczanie miejskiej przestrzeni przy pomocy środków dezynfekcyjnych
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Do 9 kwietnia 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców trzeba się umawiać wcześniej.
 • budynek CKK Jordanki
  Koronawirus, Kultura, Miasto
  W piątki zwykle rekomendujemy wydarzenia kulturalne na weekend, jednak w związku z ogłoszonym od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r. zamknięciem instytucji kultury, przedstawiamy informację o zmianach w funkcjonowaniu toruńskich jednostek.
 • Na zdjęciu: autobus MZK
  Koronawirus, MZK
  W związku z wprowadzeniem nauki zdalnej w klasach I-III szkół podstawowych, od poniedziałku 22 marca 2021 r. zawieszone zostaje kursowanie autobusów linii nr 39.
 • Na zdjęciu widać monitor, a na nim okienka z uczestnikami sesji Rady Miasta
  Koronawirus, Miasto
  W czwartek 18 marca 2021 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 28. sesja Rady Miasta Torunia. Obrady odbędą się w trybie zdalnym i będą transmitowane w BIP-ie i serwisie YouTube.
 • Grafika rządowa - rozszerzenie obostrzeń na całą Polskę od 20 marca do 9 kwietnia
  Koronawirus, Miasto
  Od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r. w całej Polsce będą obowiązywały rozszerzone zasady bezpieczeństwa.
 • PIUM w centrum handlowym
  Koronawirus, Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Do 31 marca 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców trzeba się umawiać wcześniej.
 • gmachy Szpitala Miejskiego z lotu ptaka
  Koronawirus, Miasto
  Decyzją wojewody kujawsko-pomorskiego w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu ponownie otwarty zostanie oddział covidowy.
 • Na zdjęciu budynek Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Na podstawie decyzji podjętej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza od wczoraj, 1 marca 2021 r. w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika wyłączony z działalności został oddział covidowy.
 • Na zdjęciu tablica z logo Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu
  Koronawirus, Miasto
  Przedłużająca się obecnie izolacja oraz nauka zdalna mogą stać się przyczyną problemów natury psychologicznej i psychicznej u dzieci. Wsparcie dla nich, a także ich opiekunów oraz nauczycieli, oferuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu.
 • Na zdjęciu: Specjalistyczny Szpital Miejski - widok z lotu ptaka
  Koronawirus
  Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz polecił dyrekcji Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu zabezpieczenie łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz chorych na COVID-19.
 • Na zdjęciu: maseczki ochronne i napis "STOP COVID"
  Koronawirus
  22 lutego 2021 roku w Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Rady Ministrów wprowadzające zmiany nakazów i zakazów obowiązujących podczas pandemii COVID-19.
 • Na zdjęciu: paczkomat przed budynkiem Wydziału Obsługi Mieszkańców UMT
  Koronawirus, Miasto
  Firma InPost uruchomiła specjalistyczny Paczkomat® InPost Urząd24 w Toruniu. Pozwala on mieszkańcom załatwiać sprawy urzędowe bez potrzeby wchodzenia do budynku i bezpośredniego kontaktu z urzędnikami. Dokumenty do Paczkomatu® TOR25M Wały gen. Sikorskiego 25 można nadać z dowolnego Paczkomatu® w Toruniu i okolicach, a informację o możliwości...
 • Na zdjęciu: ekran komputera i panel aplikacji "Sesja"
  Koronawirus, Miasto
  W czwartek 18 lutego 2021 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 23. sesja Rady Miasta Torunia. Obrady będzie transmitowane w BIP-ie i serwisie YouTube.
 • Na zdjęciu: basen główny Aqua Toruń przy ul. Bażyńskich
  Koronawirus, Sport
  W związku z decyzją rządu o otwarciu basenów od 12 lutego 2021 roku, toruńskie pływalnie przygotowują się do wznowienia działalności. Basen Aqua Toruń przy ul. Bażyńskich pozostanie jednak zamknięty.
 • Grafika rządowa dot. nowych zasad bezpieczeństwa od 12 lutego
  Koronawirus, Miasto
  W ramach określonego reżimu sanitarnego rząd otwiera hotele, stoki, kina, teatry, baseny. Nowe zasady będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie.
 • Na zdjęciu: kieliszki z winem
  Koronawirus, Miasto
  30 stycznia 2021 roku podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Torunia radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały, który zwalnia przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną z opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych w miejscu prowadzenia działalności.
 • Na zdjęciu: widok na ekran komputera
  Koronawirus, Miasto
  W sobotę 30 stycznia 2021 roku o godz. 10:00 rozpocznie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Torunia. Radni będą obradować w trybie zdalnym.
 • Na zdjęciu: kobieta rozmawiająca przez telefon
  Koronawirus, Miasto
  Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 działa miejska infolinia dot. szczepień przeciwko COVID-19 oraz transportu do punktów szczepień. Przez ponad tydzień działalności udało się pomóc kilkudziesięciu mieszkańcom.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Do 31 stycznia 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców nadal trzeba się umawiać wcześniej.