www.torun.pl

Koronawirus – źródła informacji

Miasto
Data publikacji: 23 marca 2020
Autor: Natalia Przytarska

Aby zapobiec szerzeniu się dezinformacji o koronawirusie, zalecamy korzystanie z rzetelnych źródeł.


 Infolinie i ważne numery telefonu:

 • 800 190 590 - podejrzewasz zakażenie koronawirusem? Zadzwoń na całodobowy numer infolinii NFZ lub
 • 692 282 098 - całodobowy numer Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu.

 • 56 477 00 91 lub 56 477 00 92 – jeśli jesteś osobą starszą lub niepełnosprawną i nie możesz liczyć na wsparcie rodziny, zadzwoń pod numer całodobowej infolinii Działu Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa Specjalistycznego MOPR w Toruniu. Zorganizowana będzie pomoc w zakupie jedzenia i innych artykułów pierwszej potrzeby oraz leków.

Oficjalne strony z informacjami o koronawirusie:


1. Serwis rządowy dotyczący koronawirusa

Dostępne są zakładki:

2. Główny Inspektorat Sanitarny

W aktualnościach znajdziemy informacje i zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące COVID-19. Wybrane artykuły:

3. Twitter
Wiadomości dotyczące ograniczeń, liczby przypadków, zasad bezpieczeństwa, zaleceń. Wpisy aktualizowane są z dużą częstotliowścią. 

4. WHO - Światowa Organizacja Zdrowia

Znajdziemy na niej informacje o światowej sytuacji oraz raporty dzienne dot. krajów z lokalną transmisją wirusa.

5. ECDC - Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób 

Zawiera publikacje oraz infomacje na temat COVID-19, skupiając się przede wszystkim na terenie Unii Europejskiej. 

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.