www.torun.pl

#zostańwdomu

 • baner festiwalu
  Nieodwołany Festiwal - Toruń 2020 to pierwszy toruński festiwal zrealizowany w całości online. Od 5 do 20 czerwca Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncerty na żywo, e- warsztaty oraz podcasty.
 • Studio na Jordankach, fot. Sławomir Kowalski
  W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki powstało profesjonalne studio telewizyjne toruńskiej firmy Art4Media. Studio zainauguruje swoją działalność muzycznie, prezentując koncerty.
 • baner konkursu
  Toruńscy artyści, którzy zwyciężyli w konkursie „Daj sztukę”, realizują swoje projekty w sieci. Dostępne online są już m.in. wystawy, spotkania, warsztaty i performance.
 • zdjęcie z warsztatów
  Budowanie świadomych postaw konsumenckich, poprawa nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży oraz promocja trendów na rynku rolno-spożywczym to elementy kampanii edukacyjnej międzynarodowego projektu #AnnualFoodAgenda.
 • koncert TOS online
  Toruńska Orkiestra Symfoniczna w niedzielne wieczory zaprasza na koncerty on-line „ Maj z Mozartem”. Instytucja przygotowuje dla melomanów jeszcze więcej niespodzianek.
 • sala wystawowa w Muzeum Historii Torunia
  Po Ratuszu Staromiejskim Muzeum Okręgowe otwiera kolejne swoje oddziały. Od 13 maja można ponownie zwiedzić Dom Mikołaja Kopernika oraz Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów.
 • Plakat Michela Bouveta
  Prace dwóch ikon francuskiego plakatu – Alaina Le Querneca i Michela Bouveta – można będzie zobaczyć od piątku, 15 maja w Centrum Sztuki Współczesnej. 11. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Grafiki Projektowej Plaster to jedno z pierwszych toruńskich wydarzeń kulturalnych odbywających się w realnej, a nie wirtualnej przestrzeni, po częściowym zniesieniu obostrzeń spowodowanych epidemią.
 • Już około 25 000 użytkowników posiada dostęp do platformy do komunikacji i nauki zdalnej. Platforma uruchomiona przez miasto Toruń, przy współpracy z firmami Microsoft, VULCAN oraz EXEA, to jedna z pierwszych tego typu integracja systemów uruchomiona w Polsce. W tym momencie korzysta z niej aktywnie około 30 jednostek oświatowych na terenie miasta. System docelowo obejmie całą oświatę.
 • wieża toruńskiego ratusza
  Organizowane kilka razy w ciągu roku Noce Muzeów zawsze przyciągają tłumy. Tym razem ta impreza odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Muzeum Okręgowe zaprasza 16 maja od godz. 18.00.
 • Praca Szymona Jankowskiego, Autoportret, III cz. tryptyku
  Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego, pierwsze wydarzenia Tygodnia Bibliotek, transmisja spektaklu „Hemar. Marchewka – próba generalizacji” Impresaryjnego Teatru Muzycznego, a także sporo interaktywnych propozycji dla dzieci – tak zapowiada się wirtualny weekend w Toruniu.
 • Europejski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodzony jest 5 maja. Ma uświadamiać społeczeństwu, że osoby z tym rodzajem niepełnosprawności są wśród nas, pokazywać ich możliwości i zwracać uwagę na bariery utrudniające im prowadzenie zwyczajnego życia (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne, itp.)
 • Zdjęcie z wystawy,fot. Hubert Smolarek
  „Toruń 100 lat Niepodległy. Z miłości ku Ojczyźnie” – to wystawa planszowa, którą można oglądać na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Jest to też pierwsza ekspozycja udostępniona w Toruniu po zniesieniu ograniczeń związanych z epidemią.
 • Budynek CSW
  W toruńskich placówkach wystawienniczych i bibliotekach trwają przygotowania do otwarcia po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa.
 • baner konkursu
  Spotkania, koncerty, działania edukacyjne, akcje artystyczne online zrealizowane zostaną w wyniku ogłoszonego przez Urząd Miasta Torunia oraz Toruńską Agendę Kulturalną konkursu „Daj sztukę”. Dofinansowanie otrzyma 15 pomysłów. Trudna sytuacja, w której znaleźli się twórcy kultury, zaowocowała różnymi inicjatywami wsparcia. Jedną z nich był zorganizowany z inicjatywy Urzędu Miasta Torunia konkurs na propozycje artystycznych aktywności internetowych. Zgłoszenia można było przesyłać do 20 kwietnia. Do udziału zaproszeni byli wszyscy toruńscy artyści działający w obszarze kultury, w tym: muzycy, plastycy, pisarze, performerzy, animatorzy oraz osoby, których działalność twórcza i artystyczna mieści się w katalogu działań kulturalnych, jakimi są koncerty, warsztaty, wystawy, spotkania z twórcami i inne działania związane z szeroko pojętą kulturą. Zadaniem uczestników było przedstawienie i...
 • W tym trudnym czasie dla wszystkich mieszkańców toruńskie kluby sportowe aktywnie wspierają akcję „Zostań w domu”, oferując różne formy aktywności fizycznej. Poza tym, z inicjatywy Wydziału Sportu i Rekreacji kluby, w ramach udzielonych przez miasto dotacji na całoroczne szkolenie sportowe, prowadzą treningi w trybie on-line (zamiast na obiektach sportowych).

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.
 • Zółto-niebieski tramwaj swing na przystanku przy Cinema-City
  MZK, Sport
  MZK uruchomi dodatkowy kurs tramwaju nr 5 w związku z czwartkowym meczem Apatora Toruń z TŻ Ostrovia.
 • Na zdjęciu fragment budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Kultura, Miasto
  Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Dofinansowanie otrzymało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w październiku zaprosi na dwudniowy festiwal nauki związany z militarną historią Torunia.
 • Parking przy ul. Skrzyńskiego od 1 października 2020 r. będzie płatny
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że od 1 sierpnia 2020 r. Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu została poszerzona. Do SPP Podstrefy "B" zaliczono 238 dodatkowych miejsc parkingowych zbudowanych w 2019 roku.
 • Na zdjęciu laborantka bada próbki
  Miasto
  Woda dostarczana przez Toruńskie Wodociągi jest przydatna do spożycia - stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.
 • Strona tytułowa ksiażki "Smak Gothicu"
  Kultura, Miasto
  Na pokaz kulinarny w wykonaniu Bogdana Gałązki zaprasza w piątek 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej. Początek o godz.17:00.
 • Centrum Wsparcia Biznesu, miejska jednostka zajmującą się promocją gospodarczą miasta i współpracą z inwestorami, przygotowało zaktualizowane portfolio gospodarcze Torunia.
 • Statki i łodzie rzeczne spłyną 15 i 16 sierpnia do Torunia w ramach czwartej edycji Festiwalu Wisły. Oprócz możliwości podziwiania jednostek pływających, publiczność weźmie udział m.in. jarmarku regionalnych produktów oraz pikniku przy Zamku Dybowskim.
 • W toruńskich szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty. Na prace w placówkach oświatowych miasto przeznaczyło w tym roku 4,5 mln zł.
 • Od soboty 8 sierpnia 2020 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości spowodowane pracami realizowanymi w ramach projektu BiT-City II.
 • Pod hasłem "Wielka tajemnica wiary" 4 sierpnia 2020 r. z Torunia ruszyła 42. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 40. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę.
 • W sobotę 15 sierpnia 2020 r. wystartuje kolejny z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”. Na trasie wyprawy znalazły się miejsca, które pokażą wielowątkową historię Torunia. Wystartowały zapisy na to wydarzenie.
 • Gmina Miasta Toruń rozstrzygnęła konkurs na organizację i udział w imprezach sportowych w II półroczu 2020 roku. Na organizację imprez sportowych, które odbędą się w Toruniu miasto przeznaczyło 165 400 zł.
 • 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 19:15 na toruńskiej Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Poznaliśmy zawodników uprawnionych do startu w tych zawodach.