www.torun.pl

Konsultacje zmiany Programu Rewitalizacji

Miasto
Data publikacji: 27 listopada 2019

Prezydent Miasta Torunia zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji pn. Program Rewitalizacji Torunia do roku 2023 (GPR).

Po co konsultujemy?

Gmina Miasta Toruń prowadzi proces rewitalizacji w oparciu o ustawę z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji. Zgodnie z jej zapisami zmiana Gminnego Programu Rewitalizacji następuje w trybie, w jakim jest on uchwalany (art. 23. ust. 1).  Konieczność zmiany GPR podyktowana jest potrzebą wprowadzenia zmian zgłoszonych przez wnioskodawców projektów rewitalizacyjnych. Modyfikacje w części projektowej programu dotyczą m.in.: zakresów rzeczowych projektów, źródeł dofinansowania, zwiększenia wartości całkowitej i kwot dofinansowania, prognozowanych rezultatów, aktualizacji listy przedsięwzięć rewitalizacyjnych.

Zapraszamy na konsultacje społeczne, które będą trwały od 5 grudnia 2019 r. do 4 stycznia 2020 r.

Co w ramach konsultacji?

Otwarte spotkanie informacyjne odbędzie się 10 grudnia 2019 r. w X Liceum Ogólnokształcącym, pl. św. Katarzyny 9 w Toruniu, w godzinach od 17:00 do 18:30.

Osoby, które nie będą mogły dotrzeć 10 grudnia lub te, które chcą zadać dodatkowe pytania odnośnie projektu GPR, zapraszamy 12 grudnia 2019 r. do siedziby Biura Rewitalizacji mieszczącego się przy ul. Wały gen. Sikorskiego 25. W godzinach od 7:30 do 17:30 zbierane będą uwagi ustne wszystkich zainteresowanych projektem GPR.

Dodatkowo, od 5 grudnia br. zbierane będą uwagi do programu na załączonych niżej formularzach konsultacyjnych. Projekt Programu Rewitalizacji Torunia do roku 2023 dostępny jest do pobrania pod ogłoszeniem o konsultacjach. Uwagi zbierane będą mailowo: br@um.torun.pl oraz pocztą tradycyjną kierowaną na adres: Urząd Miasta Torunia, Biuro Rewitalizacji, ul. Wały gen. Sikorskiego 25. Ponadto, formularze dostępne będą także w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia, przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8, ul. Dziewulskiego 38, ul. Poznańskiej 52, ul. Grudziądzkiej 126B, ul. Żółkiewskiego 15 (CH Copernicus) oraz ul. Broniewskiego 90 (CH Plaza).

Zbieranie uwag zakończy się 4 stycznia 2020 r.

Po zakończeniu konsultacji program ze zmianami zostanie poddany procedurze opiniowania przez organy wymienione w ustawie o rewitalizacji, a następnie przedłożony do uchwalenia Radzie Miasta Torunia.

Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii.


Do pobrania:

1. Projekt Programu Rewitalizacji Torunia do roku 2023 (.pdf)

2. Formularz konsultacyjny (.doc)

Fot. Michał Kunicki

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Miasto
  W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.
 • 3 lipca br. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Akacjowej.