www.torun.pl

Konsultacje zmiany Programu Rewitalizacji

Miasto
Data publikacji: 27 listopada 2019

Prezydent Miasta Torunia zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji pn. Program Rewitalizacji Torunia do roku 2023 (GPR).

Po co konsultujemy?

Gmina Miasta Toruń prowadzi proces rewitalizacji w oparciu o ustawę z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji. Zgodnie z jej zapisami zmiana Gminnego Programu Rewitalizacji następuje w trybie, w jakim jest on uchwalany (art. 23. ust. 1).  Konieczność zmiany GPR podyktowana jest potrzebą wprowadzenia zmian zgłoszonych przez wnioskodawców projektów rewitalizacyjnych. Modyfikacje w części projektowej programu dotyczą m.in.: zakresów rzeczowych projektów, źródeł dofinansowania, zwiększenia wartości całkowitej i kwot dofinansowania, prognozowanych rezultatów, aktualizacji listy przedsięwzięć rewitalizacyjnych.

Zapraszamy na konsultacje społeczne, które będą trwały od 5 grudnia 2019 r. do 4 stycznia 2020 r.

Co w ramach konsultacji?

Otwarte spotkanie informacyjne odbędzie się 10 grudnia 2019 r. w X Liceum Ogólnokształcącym, pl. św. Katarzyny 9 w Toruniu, w godzinach od 17:00 do 18:30.

Osoby, które nie będą mogły dotrzeć 10 grudnia lub te, które chcą zadać dodatkowe pytania odnośnie projektu GPR, zapraszamy 12 grudnia 2019 r. do siedziby Biura Rewitalizacji mieszczącego się przy ul. Wały gen. Sikorskiego 25. W godzinach od 7:30 do 17:30 zbierane będą uwagi ustne wszystkich zainteresowanych projektem GPR.

Dodatkowo, od 5 grudnia br. zbierane będą uwagi do programu na załączonych niżej formularzach konsultacyjnych. Projekt Programu Rewitalizacji Torunia do roku 2023 dostępny jest do pobrania pod ogłoszeniem o konsultacjach. Uwagi zbierane będą mailowo: br@um.torun.pl oraz pocztą tradycyjną kierowaną na adres: Urząd Miasta Torunia, Biuro Rewitalizacji, ul. Wały gen. Sikorskiego 25. Ponadto, formularze dostępne będą także w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia, przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8, ul. Dziewulskiego 38, ul. Poznańskiej 52, ul. Grudziądzkiej 126B, ul. Żółkiewskiego 15 (CH Copernicus) oraz ul. Broniewskiego 90 (CH Plaza).

Zbieranie uwag zakończy się 4 stycznia 2020 r.

Po zakończeniu konsultacji program ze zmianami zostanie poddany procedurze opiniowania przez organy wymienione w ustawie o rewitalizacji, a następnie przedłożony do uchwalenia Radzie Miasta Torunia.

Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii.


Do pobrania:

1. Projekt Programu Rewitalizacji Torunia do roku 2023 (.pdf)

2. Formularz konsultacyjny (.doc)

Fot. Michał Kunicki

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.