Konsultacje społeczne w roku 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Konsultacje społeczne w roku 2023

Miasto
Data publikacji: 26 stycznia 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Logo konsultacji społecznych

Plan konsultacji społecznych na rok 2023 został zaakceptowany przez radnych podczas 50. sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 stycznia 2023 r.

W harmonogramie konsultacji społecznych na rok 2023 znalazło się 16 pozycji, z czego trzy tematy zostały przeniesione z planu na rok 2022, a dwa stanowią kontynuację działań konsultacyjnych podjętych w 2022 r.

Propozycje do planu są składane w naborze publicznym przez podmioty uprawnione: rady okręgu, organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców oraz przez działy i jednostki UMT. Wnioski złożone w naborze publicznym zostały rozpatrzone przez Radę Społeczną ds. Konsultacji Społecznych, która pozytywnie zaopiniowała sześć tematów oraz ułożyła z nich listę rankingową.

Poszczególne procesy konsultacyjne będą realizowane merytorycznie przez właściwe działy Urzędu Miasta Torunia lub jednostki miejskie, koordynację działań prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia.

>>> Przejdź do planu konsultacji społecznych na rok 2023

Lista konsultacji społecznych ma charakter otwarty. Oznacza to, że poza wymienionymi w planie tematami mogą być realizowane kolejne konsultacje społeczne, inicjowane odrębną uchwałą Rady Miasta Torunia bądź decyzją Prezydenta Miasta Torunia. Na rok 2023 zaplanowano także środki na przeprowadzenie konsultacji w formie uproszczonego panelu obywatelskiego (kawiarenka deliberacyjna), z zakresu spraw związanych z ochroną środowiska — szczegółowa tematyka tych konsultacji zostanie zaproponowana w ramach rozszerzenia planu.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.