Konsultacje społeczne w roku 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Konsultacje społeczne w roku 2023

Miasto
Data publikacji: 26 stycznia 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Logo konsultacji społecznych

Plan konsultacji społecznych na rok 2023 został zaakceptowany przez radnych podczas 50. sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 stycznia 2023 r.

W harmonogramie konsultacji społecznych na rok 2023 znalazło się 16 pozycji, z czego trzy tematy zostały przeniesione z planu na rok 2022, a dwa stanowią kontynuację działań konsultacyjnych podjętych w 2022 r.

Propozycje do planu są składane w naborze publicznym przez podmioty uprawnione: rady okręgu, organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców oraz przez działy i jednostki UMT. Wnioski złożone w naborze publicznym zostały rozpatrzone przez Radę Społeczną ds. Konsultacji Społecznych, która pozytywnie zaopiniowała sześć tematów oraz ułożyła z nich listę rankingową.

Poszczególne procesy konsultacyjne będą realizowane merytorycznie przez właściwe działy Urzędu Miasta Torunia lub jednostki miejskie, koordynację działań prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia.

>>> Przejdź do planu konsultacji społecznych na rok 2023

Lista konsultacji społecznych ma charakter otwarty. Oznacza to, że poza wymienionymi w planie tematami mogą być realizowane kolejne konsultacje społeczne, inicjowane odrębną uchwałą Rady Miasta Torunia bądź decyzją Prezydenta Miasta Torunia. Na rok 2023 zaplanowano także środki na przeprowadzenie konsultacji w formie uproszczonego panelu obywatelskiego (kawiarenka deliberacyjna), z zakresu spraw związanych z ochroną środowiska — szczegółowa tematyka tych konsultacji zostanie zaproponowana w ramach rozszerzenia planu.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Działki na Jarze sprzedane
  Biznes, Miasto
  Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Miasto, Sport
  Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".