www.torun.pl

Konsultacje społeczne w roku 2019

Miasto
Data publikacji: 11 stycznia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W 2019 roku zostanie przeprowadzonych 20 konsultacji społecznych. Podczas 3. sesji radni Torunia przyjęli jednomyślnie ich harmonogram.

Plan Konsultacji Społecznych jest co roku uchwalany przez Radę Miasta – tak tez stało się w dniu 10 stycznia 2019 roku podczas 3 sesji. Propozycje do planu są składane w naborze publicznym przez podmioty uprawnione: rady okręgu, organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców oraz przez działy i jednostki Urzędu Miasta Torunia.

Do listy dodano dwa procesy konsultacyjne i ujednolicono numerację. W efekcie na ten rok zaplanowano 20 konsultacji społecznych - 12 procesów dotyczy działań ogólnomiejskich, a 8 działań lokalnych. (W uchwale dostępnej na BIP miasto podaje, że zaplanowano 19 procesów: 11 konsultacji ogólnomiejskich i 8 lokalnych. Różnica wynika z błędu w numeracji, w której dwa razy powtarza się 4 jako liczba porządkowa).

Harmonogram konsultacji społecznych na rok 2019

Do powyższej  listy dodane zostały:
- konsultacje ogólnomiejskie – „Celowość tworzenia na terenie miasta tzw. centralnych placów zabaw z różnorodnymi formami rekreacji i wypoczynku (dla różnych grup wiekowych, z infrastrukturą wodną itp.)"
- konsultacje lokalne: "Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych na Wrzosach: terenu u zbiegu ulic: Narcyzowej i Zagonowej, terenu pomiędzy ulicami: Owsiana, Zbożowa, Czeremchowa i Ugory."

Konsultacje społeczne są koordynowane przez Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia. Poszczególne procesy konsultacyjne będą realizowane merytorycznie przez właściwe działy Urzędu Miasta Torunia lub jednostki miejskie.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Toruń w dniu pogrzebu śp. prezydenta Pawła Adamowicza, fot. Małgorzata Litwin
  Kultura, Miasto
  Torunianie łączyli się w sobotę 19 stycznia 2019 r. w żałobie z mieszkańcami Gdańska i całej Polski podczas ostatniej drogi śp. prezydenta Pawła Adamowicza.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W związku z ogłoszoną żałobą narodową wiele wydarzeń podczas nadchodzącego weekendu w Toruniu zostało odwołanych lub przełożonych. Odbędą się tylko te, które nie naruszają powagi tych dni.
 • Miasto
  Na fasadzie budynku Urzędu Miasta Torunia 18 stycznia 2019 r. został odsłonięty specjalny, okolicznościowy zegar stulecia z wizerunkiem gen. Józefa Hallera.
 • Miasto, Sport
  Lodowiska, baseny, orliki bezpłatnie lub w cenach ulgowych, a także kibicowanie podczas meczów toruńskich drużyn - to niektóre elementy oferty sportowej dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe 2019.
 • Kultura, Miasto
  Uroczysty przemarsz i apel, odsłonięcie zegara stulecia oraz kwiaty pod pomnikami bohaterów toruńskiej niepodległości uczciły 18 stycznia 2019 roku 99. rocznicę powrotu Torunia do wolnej Polski po latach zaboru pruskiego.
 • W Dworze Artusa zaplanowano transmisję z pogrzebu
  Miasto
  W sobotę 19 stycznia 2019 roku w Gdańsku odbędzie się pogrzeb zmarłego w poniedziałek Pawła Adamowicza. W uroczystościach weźmie udział delegacja z Torunia, na czele z prezydentem Michałem Zaleskim. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie obejrzeć relację z uroczystości informujemy o transmisji w Dworze Artusa.
 • 18 stycznia 2019 roku torunianie świętują 99. rocznicę powrotu miasta do Rzeczypospolitej. Tego dnia zaplanowano szereg wydarzeń w tym uroczystości wojskowe i odsłonięcie okolicznościowego zegara na frontonie budynku urzędu miasta.
 • Poniżej prezentujemy dane teleadresowe przychodni WOMP w Toruniu, w związku ze zmianami dot. Akademickiej Przychodni Lekarskiej.
 • We wszystkich klasach w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń zorganizowane zostaną lekcję dotyczące tzw. „mowy nienawiści” i jej wpływowi na kształtowanie postaw dzieci i młodzieży.
 • W imieniu Prezydenta Miasta Torunia, zastępca prezydenta Andrzej Rakowicz podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na prowadzenie miejskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Przybyszewskiego 3.
 • 18 stycznia 2019 roku w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. podpisano umowę na rozbudowę sortowni Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Przetarg na realizację tego zadania wygrała firma Sutco Polska Sp. z o.o. Zgodnie z umową, do 25 listopada 2019 roku MPO Sp. Z o.o. będzie mogło pochwalić się rozbudowaną...
 • 914 osób zapewniło naszemu miastu zwycięstwo w ogólnopolskiej rywalizacji - dzięki "Wielkiej Ściskawie" do Toruniu trafi sprzęt medyczny o wartości 50 tys. zł!
 • Podczas 3. sesji w dniu 10 stycznia 2019 roku radni jednomyślnie uchwalili budżet miasta Torunia na rok 2019 i Wieloletnią Prognozę Finansową miasta na lata 2019-2044.
 • Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski, Władysław Kozakiewicz i Sebastian Chmara to tylko jedne z wielu gwiazd 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w Toruniu pod koniec marca. W czempionacie wystartuje szerokie grono olimpijczyków, medalistów mistrzostw świata i Europy oraz byłych rekordzistów globu. Choć...