Konkurs – Odkryj toruńskie trasy rowerowe! II TURA | www.torun.pl

Konkurs – Odkryj toruńskie trasy rowerowe! II TURA

Eko, Miasto, Sport
Data publikacji: 07 lipca 2021
Autor: Filip Tomasik

Rusza kolejna tura konkursu rowerowo-fotograficznego organizowanego przez Urząd Miasta Torunia. Odkryj trasy rowerowe i wygrywaj wspaniałe nagrody.

Wakacje w pełni, więc czas na ruch i aktywne odkrywanie Torunia. 7 lipca br. rusza II tura konkursu "Odkryj toruńskie trasy rowerowe". Przypominamy, że potrwa on przez całe wakacje, a jego celem jest promocja turystyki rowerowej.

Chcemy zachęcić wszystkich do poznawania i zwiedzania miasta zgodnie z przebiegiem tras i oznakowanych szlaków rowerowych, których w Toruniu przybywa z roku na rok. Do udziału zachęcamy wszystkich pasjonatów rowerowych wypraw i nie tylko. Do wygrania wspaniałe nagrody!

Aby wziąć udział w Konkursie należy:

 1. Wykonać relację zdjęciową (min. 3 zdjęcia) ze wskazanej w zadaniu Konkursowym trasie rowerowej. Na początku każdej tury zostanie ogłoszona unikalna trasa.
 2. Umieścić ją na Facebook lub Instagramie oznaczając #Toruńnarowery
 3. Przesłać link do posta na adres fb@um.torun.pl, w przypadku braku konta na portalu Facebook lub Instagram należy przesłać fotorelację na wskazany wyżej adres e-maila.

Trasa II tury: Start: Muzeum Twierdzy Toruń -> Wały gen Sikorskiego -> Aleja Jana Pawła II -> Most  im. Józefa Piłsudskiego -> Zamek Dybów -> Fort X -> Fort XVII Przyczółek Mostowy -> Fort XIV Józefa Bema ->Fort XV Henryka Dąbrowskiego -> Most  im. Józefa Piłsudskiego -> Aleja Jana Pawła II -> Wały gen Sikorskiego -> meta Muzeum Twierdzy Toruń

Druga tura rozpoczyna się 7 lipca i potrwa do 13 lipca 2021 r.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi w terminie do 7 dni od terminu zakończenia każdej z tur.

Nagrodami w Konkursie jest m.in. 8 voucherów do wskazanego na voucherze toruńskiego sklepu rowerowego. Każdy voucher pozwala na dokonanie zakupów o wartości 200 zł. Po każdej turze zwycięzców wybierze jury.

Ruszajcie i w swoim tempie odkrywajcie aktywnie Toruń. Pokażcie nam swoją przygodę i wygrywajcie!

Kliknij, aby zapoznać się z regulaminem konkursu - pdf

fot. Michał Walkowski 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.