Konkurs fotograficzny "Zielone kreacje Torunia" | www.torun.pl

Konkurs fotograficzny "Zielone kreacje Torunia"

Eko, Miasto
Data publikacji: 02 czerwca 2021
Autor: Małgorzata Litwin

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Widok na park Glazja, Wisłę i toruńską starówkę z drona

Prezydent Miasta Torunia ogłasza konkurs fotograficzny pt. "Zielone kreacje Torunia". Zdjęcia prezentujące urokliwe zakątki toruńskiej zieleni można nadsyłać do 30 czerwca 2021 r. 

Celem konkursu jest podniesienie świadomości mieszkańców na temat różnorodności i bogactwa przyrody w Toruniu, zachęcenie ich do samodzielnego odkrywania walorów toruńskiego krajobrazu i zdobywania umiejętności obserwacji przyrody. Czekamy na zdjęcia, które promują nasze miasto i jego piękną architekturę zatopioną w zieleni, najpiękniejsze toruńskie parki i skwery. Mile widziane także fotografie prezentujące toruńskie okazy przyrodnicze i miejsca wyjątkowe ze względu na swój nietypowy charakter i nieprzeciętne walory estetyczne.

Konkurs trwa od 2 czerwca do 30 czerwca 2021 r. i jest skierowany do mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego, którzy pracują lub uczą się w Toruniu. Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe: rower miejski, hulajnoga i rolki fitness.

Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać na adres: ekotorun@um.torun.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 czerwca 2021 r. o godz. 15.00 (data nadesłania e-maila na adres: ekotorun@um.torun.pl). Wyniki konkursu poznamy w lipcu br.

Przejdź do regulaminu konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Na zdjęciu: Park Glazja wiosną, fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.