Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej

Biznes, Miasto
Data publikacji: 15 maja 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

W Toruniu trwa Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej, połączona z Międzynarodowym Forum Telewizji Lokalnych.

Gośćmi Konferencji, która odbywa się w dniach 14-16 maja 2018 roku w Hotelu Copernicus, są przedstawiciele operatorów sieci kablowych, mobilnych, nadawców telewizyjnych, dostawców i producentów treści audiowizualnej oraz sprzętu, infrastruktury, rozwiązań technologicznych i teleinformatycznych. W Toruniu pojawili się także przedstawiciele instytucji regulacyjnych, parlamentu oraz rządu. Równolegle do programu Konferencji, odbywać się będzie Międzynarodowe Forum Telewizji Lokalnych. Organizatorzy spodziewają się 500 uczestników konferencji oraz forum.

- Toruń był zawsze otwarty na nowinki z branży komunikacji elektronicznej. Byliśmy polskim liderem we wchłanianiu i  rozwoju sieci internetowej. Dynamizowaliśmy też rynek telekomunikacyjny. Staliśmy się również miastem dostępnym dla operatów kablówek czy przyjaznym dla telewizji lokalnejpowiedział prezydent Michał Zaleski podczas otwarcia konferencji.

Wzorem lat ubiegłych konferencji towarzyszy wystawa tematyczna, w trakcie której nadawcy, producenci oraz dostawcy sprzętu i usług prezentują nowości techniczne, a także najnowszą ofertę kanałów tematycznych. Wśród gości specjalnych znaleźli się wybitni sportowcy – Kamil Stoch i Robert Korzeniowski, którzy wzięli udział w spotkaniu „Śniadanie liderów” oraz Jan Mela.

Celem Konferencji jest debata nad najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi rozwoju branży mediów elektronicznych w Polsce. Głównymi punktami programu są panele dyskusyjne i prezentacje poświęcone aktualnej sytuacji na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, jak również wyzwaniom, jakie przed tą branżą stoją. Poruszane są takie tematy, jak cyberbezpieczeństwo, budowa sieci 5G, zaprezentowano także nowy projekt KRRiT - Okrągły Stół Medialny. Ostatni dzień wydarzenia jest dniem warsztatowym, podczas którego uczestnicy skupią się m.in. na zagadnieniu RODO czy budowy infrastruktury komunikacyjnej z wykorzystaniem funduszy publicznych.

15 maja podczas uroczystej gali zostaną ogłoszone wyniki XV Jubileuszowej Edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych o nagrodę „Kryształowego Ekranu” 2018. Do konkursu koncesjonowane telewizje lokalne zgłaszały swoje produkcje (reportaże, spoty, inne formy dziennikarskie) w pięciu kategoriach: Moja Mała Ojczyzna”, „News”, „Zwyczajnie niezwyczajni”, „Każdemu, kto tonie, należy podać rękę!”, „Społecznie wrażliwi”.

Fot. Lech Kamiński

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...