Konferencja epidemiczna, 5.01.2021 | www.torun.pl

Konferencja epidemiczna, 5.01.2021

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 05 stycznia 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej, ubrany w maseczkę

Podczas konferencji prasowej epidemicznej w dniu 5 stycznia 2021 r. prezydent Michał Zaleski przedstawił aktualne informacje dotyczące Torunia.

- Epidemia nieznacznie, bardzo wolno ustępuje, podczas ostatnich siedmiu tygodni utrzymywał się poziom ok. 100 zakażeń dziennie w naszym mieściezauważył prezydent Michał Zaleski. - Pamiętajmy, zakażenia przenosimy my sami, dlatego stosujmy się do ograniczeń obowiązujących w tym czasie w naszym kraju – o dystansie, o dezynfekcji, zakładaniu maseczek, a także o wietrzeniu maseczek. To może prowadzić do poprawy sytuacji – zaapelował prezydent.

W dniu 5 stycznia 2021 roku w Toruniu odnotowano 95 zakażeń, podczas gdy w całym kraju 7624 przypadki – przejdź do informacji na temat aktualnej sytuacji epidemicznej.

Prezydent poinformował także o wskazaniu 19 punktów na terenie miasta, gdzie będą realizowane szczepienia przeciw COVID-19. Zgodnie z informacjami rządowymi, zapisy na szczepienia ruszą 15 stycznia 2021 roku, a wakcynacje w Etapie I będą realizowane od 25 stycznia 2021 r. Przejdź do informacji na temat punktów szczepień w Toruniu.

W drugiej części konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski przedstawił stan przygotowania miasta do zimy, którą widać za oknami. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania będzie dbać o utrzymanie dobrych warunków na toruńskich ulicach, a Straż Miejska rozpoczęła patrolować miejsca, w których można spotkać osoby bezdomne - dla nich przygotowano schronienie. Przejdź do informacji nt. przygotowania miasta do zimy.

Dzień po konferencji prasowej, czyli 6 stycznia 2021 roku, obchodzić będziemy Święto Trzech Króli. Z powodu pandemii ulicami miasta nie przejdzie tradycyjny orszak, jednak w obrębie zespołu staromiejskiego będzie można spotkać olbrzymie postaci Kacpra, Melchiora i Baltazara, w świąteczny nastrój wprowadzi nas transmisja koncertu kolęd przy szopce na Rynku Nowomiejskim, a najmłodsi będą mogli przyozdobić koronę i wziąć udział w konkursie organizowanym przez Toruńską Agendę kulturalną. Przejdź do informacji o wydarzeniach zmiązanych ze Świętem Trzech Króli.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. można składać wnioski o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.