www.torun.pl

Koncerty Wielkotygodniowe

Data wydarzenia
-
plakat koncertów
Opis wydarzenia: 

15.04. Wielki Poniedziałek, godz. 19.30 Stabat Mater
Program: A. Vivaldi - Stabat Mater RV 621, A. Pärt - Stabat Mater
Wykonawcy: Kinga Litowska - sopran, Magda Anna Aniszkiewicz - sopran, Maria Kamińska - alt, Karol Bartosiński - kontratenor, Marek Matecki - tenor, Jakub Pruszek - tenor, Zespół instrumentów historycznych INTEMPERATA

16.04. Wielki Wtorek, godz. 19.30 Pasja Mateuszowa
Program: J.S. Bach - Pasja wg. Św. Mateusza BWV 244 (Transkrypcja fortepianowa na cztery ręce - fragmenty)
Wykonawcy: Pianopticum Duo: Agata Nowakowska Gumiela - fortepian, Tomasz Gumiela - fortepian

17.04. Wielka Środa, godz. 19.30 Strastnaja Siedmica
Program: Śpiewy Wielkotygodniowe Cerkwi Prawosławnej
Wykonawcy: IKOS: Michał Hajduczenia, Mateusz Szwankowski, Vitali Michalczuk, Łukasz Hajduczenia

19.04. Wydarzenie specjalne: Wielki Piątek, godz. 22.00 Muzyka Ciszy - koncert na Wielki Piątek
Program: G. P. da Palestrina - Stabat Mater, G. Allegri – Miserere, K. Szymanowski - Spraw, niech płaczę (ze Stabat Mater), M. Pospieszalski (opr.) - Dobranoc, Głowo Święta. Ks. prał. Wojciech Niedźwiecki - słowo
Wykonawcy: Zespół Śpiewaków Schola Cantorum ThorunensisPaweł Głowiński - dyrygent

Na wszystkie koncerty wstęp wolny

Data: 
15.04.2019 19:30 — 19.04.2019 22:00
Wydarzenie nie odbywa się w dniach: 
18.04.2019
Miejsce: 
kościół pw. Wniebowzięcia NMP
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend toruńskie ulice rozjaśnią się mocą kilkuset światełek podczas Bella Skyway Festival. To jednak nie koniec atrakcji! Czekają na nas również spotkania z historią – piknik w Forcie I, spacer tematyczny pośród kamienic gotyckich, potyczki rycerskie rodzin czy cykl „Wieczory z przeszłością na Zamku Krzyżackim”.
 • Miasto
  26 uzdolnionych uczniów i uczennic uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych lub podstawowych zostało wyróżnionych Nagrodami Prezydenta Miasta Torunia. 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nagrody wręczył i pogratulował wychowankom prezydent Michał Zaleski.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Miasto
  Prezydenci miast województwa kujawsko-pomorskiego spotkali się na konwencie w związku z planowanym ograniczeniem dochodów samorządów.
 • Miasto
  W roku szkolnym 2019/2020 naukę w szkołach toruńskich rozpocznie łącznie 29 290 uczniów oraz przedszkolaków. Szkoły i predszkola są gotowe na rozpoczęcie nowego roku, które nastąpi 2 września.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Trwa drugi etap przebudowy ulicy Płaskiej. Inwestycja obejmuje odcinek 980 metrów i potrwa do maja 2020 roku. Jej realizacja jest finansowana ze środków gminy.
 • Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Trwa procedura wyłaniania realizatora programu szczepień przeciw HPV skierowanego do dziewcząt z rocznika 2006. Realizacja programu jest planowana od października 2019 r. do czerwca 2020 r.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.