Koncertowo zakończyli zlot | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Koncertowo zakończyli zlot

Miasto
Data publikacji: 07 lipca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: troje harcerzy w mundurach robią sobie selfie

Punktem kulminacyjnym Międzynarodowego Zlotu Harcerzy i Skautów „Wicek” 2024 było wydarzenie „Wicek bez granic” na terenie Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu.

Międzynarodowy Zlot Harcerzy i Skautów „Wicek” odbywał się w Toruniu od 3 do 7 lipca 2024 r. To największa impreza harcerskiego lata w województwie kujawsko-pomorskim. Przypada na rok wyjątkowych jubileuszy zarówno dla mieszkańców województwa, jak i wszystkich harcerzy, bo 25-lecia powstania Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz 25. rocznicy beatyfikacji patrona wszystkich harcerzy bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, czyli druha „Wicka”.

Podsumowanie zlotu miało miejsce w sobotę 6 lipca 2024 r. na terenie Aeroklubu Pomorskiego. W spotkaniu udział wziął także zastępca prezydenta Torunia Rafał Pietrucień. - Cieszę się, że tu jesteście i pokazujecie jak ważne w życiu są takie wartości, jak przyjaźń, lojalność, wierność ideałommówił Rafał Pietrucień, podkreślając, że bramy Torunia są dla harcerzy zawsze szeroko otwarte.

W ramach wydarzenia „Wicek bez granic” młodzi ludzie rozmawiali o swoim patronie, związanym z Toruniem bł. ks. Stefanie Frelichowskim, wzięli udział w panelu dyskusyjnym na temat wartości przekazywanych zarówno przez druha Wicka, jak i przez św. Jana Pawła II. Na terenie Aeroklubu Pomorskiego odprawiona została także msza św. w intencji rychłej kanonizacji bł. S.W. Frelichowskiego. Nie zabrakło także turnieju sportowego i innych zajęć integrujących zebranych w Toruniu harcerzy.

Zwieńczeniem wieczoru był koncert toruńskiego zespołu Kobranocka oraz pokaz laserowy „Opowieść o Wicku”.

Fot. © UMT 2024, autor: Agnieszka Bielecka, licencja: CC BY-NC 4.0

 
 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Burzowa niedziela
  Miasto
  Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Fosa Zamkowa pełna muzyki
  Kultura, Miasto
  Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.