Koncert dla małych pacjentów | www.torun.pl

Koncert dla małych pacjentów

Kultura, Miasto
Data publikacji: 02 grudnia 2020
Autor: Magdalena Kujawa
Dwóch Mikołajów: Kopernik na pomniku i święty z iluminacji świątecznej

Po raz kolejny z okazji mikołajek i świąt Bożego Narodzenia działacz społeczny Robert Olkowski z grupą inicjatywną Rodzina organizuje akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych, potrzebujących oraz seniorów z Torunia. 7 grudnia 2020 r. o godz. 12.00 przed budynkiem Szpitala Dziecięcego odbędzie się koncert dla pacjentów.

W minionych latach koncert organizowany był w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego, połączony z wręczeniem upominków świątecznych, m.in. płyt z kolędami i pastorałkami. W tym roku ze względu na epidemię wydarzenie nie może się odbyć w tej formie. W zamian zaplanowano koncert mikołajkowy przed budynkiem Szpitala Dziecięcego.

- Chcemy, aby mali pacjenci mogli uczestniczyć w nim ze swoich sal i czerpać radość, mimo znajdowania się w trudnej sytuacji - mówi Robert Olkowski, który mimo własnej niepełnosprawności ruchowej, od lat angażuje się w Toruniu w organizację takiego świętowania.

Na wewnętrznym dziedzińcu szpitala przy ul. Konstytucji 3 Maja rozstawiony zostanie sprzęt nagłaśniający, dzięki czemu pacjenci usłyszą koncert wewnątrz budynku. Ci, którzy będą w stanie, podejdą do okien, by móc również oglądać muzyków. Kolędy zaśpiewa Maciej Korzeniowski. Z nagrań popłyną również życzenia od toruńskich VIP-ów, m.in. od prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Zagra także DJ Przemysław Bińkowski. Organizatorzy przekażą również zabawki, które zdezynfekowane trafią do kącików zabaw w szpitalu, a także owoce i wodę mineralną dla medyków na dyżurze. Płyty z kolędami i pastorałkami będą dostarczane z zachowaniem reguł ostrożności epidemiologicznej również do fundacji, stowarzyszeń, warsztatów terapii zajęciowej, itp.

- Liczymy na to, że tak jak dotychczas koncert oraz upominki przyniosą wiele radości i będą świadectwem naszej pamięci, a także troski - mówi współorganizator Dawid Utnicki - Uważamy, że jest to szczególnie potrzebne w trudnym pandemicznym czasie.

Projekt jest dofinansowano z budżetu Urzędu Miasta Torunia.

Tekst na podst. materiału Agnieszki Grądzkiej-Wadych i Jarosława Wadycha. Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. można składać wnioski o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.